Problemowa Opera

w dziale Strony WWW w Operze
KubaKurnik napisał(a):

Witam serdecznie !!

Mam mały problem z opera (zarówno 9.64 jak i z 10) mianowicie od jakiegoś czasu nie wyświetla mi poprawnie stron (niektórych) które działają poprawnie na innych przeglądarkach czy działają pod opera np na innym komputerze (choćby strona www.widelec.org, czy strony wymagające logowania - nie wszystkie)co ciekawe skopiowany link z innej przeglądarki otwiera się normalnie po czym próba włączenia jakiegokolwiek odnośnika kończy się pojawieniem błędu 404 Not Found i napisami:
The requested URL /zdjecia-fotografia.html was not found on this server.
Apache/2.0.59 (Unix) mod_ssl/2.0.59 OpenSSL/0.9.8g Server at widelec.org, widelec.org Port 80

Innym razem przy stronie www.skyscanner.pl/ nie wyświetlają mi się nic w rozwijanych paskach (z , do - nazwa lotniska)
Czy ma ktoś jakiś pomysł jak rozwiązać ten problem? A i napisze czego próbowałem już - odinstalowania i zainstalowania opery (wszystkie elementy) zainstalowanie starszej wersji opery, zmiana identyfikacji przeglądarki, maksymalna liczbę połączeń z serwerem, akceptowanie ciasteczek i nic mi nie pomogło. I na koniec może konsola błędów ...

http://files.myopera.com/KubaKurnik/files/konsola%20bledow.jpg

Barthezdeleted napisał(a):

*adserver.*
możesz dodać do zablokowanej zawartości. Powinno to zablokować jedynie serwery reklamowe (chociaż nie wszystkie wink )


Na http://www.skyscanner.pl/ mam efekty podobne do Twoich czyli brak rozwijalnych menu (z, do) gdy wyłączę obsługę JavaScript. Zobacz więc czy masz ją włączoną (zaznaczone F12 Włącz obsługę JavaScript).

Na http://widelec.org wszystko wydaje się teraz działać normalnie, może to były jakieś przejściowe problem z serwerami po ich stronie?

KubaKurnik napisał(a):

Dzieki za odpowiedz

Tylko w ramach sprostowania kilka kwestii to tak serwer widelec.org nie dziala mi wcale i to na pewno nie jest wina z ich strony (strona wyświetla się na innym komputerze przy użyciu opery) a co do javy to mam ja wlaczona moze mam jakas zla wersje javy ? Nie mam za bardzo pomyslu jak rozwiazac ten problem

Barthezdeleted napisał(a):

1. Wejdź na http://en.proxy.net.pl/proxycheck.php używając Internet Explorera i zobacz czy używasz jakiegoś proxy (adres przy HTTP_VIA). Jeśli okaże się iż używasz takowego, dodaj adres i port do ustawień Opery (Narzędzia Preferencje Zaawansowane Sieć Serwery Proxy).

2. Jeśli to nie pomoże, to najprościej będzie zrobić reset profilu. Skasowanie pliku konfiguracyjnego zresetuje Operę do domyślnych ustawień (ale nie stracisz zakładek, notatek, maili - co najwyżej ustawienia skórki, własne przyciski etc.). Plik konfiguracyjny, opera6.ini, znajduję się w Katalogu Opery (Pomoc O Operze)

KubaKurnik napisał(a):

Dzięki wielkie Barthez pomogło ustawienie proxy tam tkwił problem sam nie potrafiłbym sobie z nim poradzić pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję