Wysyłanie listów z konta w interii

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
xMŚ napisał(a):

Witam, jestem tu nowy.
Mam problem: konto w interia: otrzymuję maile, ale nie mogę wysyłać.
Proszę o pomoc

Ryszard napisał(a):

http://my.opera.com/polski/forums/topic.dml?id=223717 i uściślij problem

kot_Gabriel napisał(a):

U mnie dzisiaj też pojawiły się problemy - znienacka M2 poinformował mnie, że uwierzytelnienie nie powiodło się, (mam dwa konta - na interii.pl i .eu). Zaczęłam nerwowo zmieniać coś w ustawieniach poczty, i w końcu nie pamiętam, jak było przed kłopotami. Pojawiły się komunikaty, że serwer nie obsługuje TLS i w żadnym wypadku nie mogłam ustawić zgodnie z zaleceniami z podanego linku (co chwila pojawiała się konsola błędów nt. TLS). Dopiero jak odznaczyłam bezpieczne połączenia, zaczęło ściągać i wysyłać mejle. Ale to zadziałało tylko przez chwilę, teraz znowu jest komunikat, że nie powiodło się, this user has no $HOME/maildir. W szczegółach logowania podaje moją nazwę użytkownika (tj. pełny adres mejlowy na interii), hasło ukryte i uwierzytelnienie tekstowe.

A teraz boję się, że z netu przyjdzie straszny potwór i zeżre mi komputer. scared

Używam Opery 9.64

Medium napisał(a):

Originally posted by kot_Gabriel:

A teraz boję się, że z netu przyjdzie straszny potwór i zeżre mi komputer.


Dobre! smurf

A tak naprawdę czasem zdarza się, że z serwerami pocztowymi są przejściowe kłopoty. Wtedy nie da się również zalogować do poczty na www. W takich sytuacjach pozostaje przeczekać. Nerwowe grzebanie w ustawieniach jest co najmniej niezdrowe, jak zresztą się okazało...
Znajdź sobie pomoc do ustawiania poczty na interia.pl i sprawdź swoje ustawienia: psmurf
http://poczta.interia.pl/pomoc/?cat=194&inf=214
http://poczta.interia.pl/pomoc/?cat=57&inf=363

kot_Gabriel napisał(a):

1. bezpośrednio na interii pocztę odbieram bez problemu, logowanie się jest w porządku
2. ustawienia są dokładnie takie jak powinny być (wcześniej zaglądałam do tych linków)- serwer, porty, uwierzytelnienie - tylko jak zaznaczam bezpieczne połączenie, to zaraz krzyczy, że serwer nie obsługuje TLS
3. w pracy mam wersję 9.27 (zainstalowałam, jak nikt nie widział, teraz nie zezwala na instalację wyższych wersji, bo nie mam uprawnień), tam dla odmiany zaczęło wyrzucać co chwilę konsolę błędów "this user has no $HOME/maildir" i pyta, czy zmieniałam hasło do poczty (oczywiście nie zmieniałam)
4. kiedy bezpieczne połączenie jest odznaczone, M2 pocztę ściąga i na domowy, i na pracowy, ale pracowy i tak wyrzuca konsolę błędów z komunikatem jw.
5. a w domu raz na jakiś czas pojawia się komunikat o tym, że logowanie nie powiodło się, "this user has no $HOME/maildir", różnica między polega chyba tylko na tym, że w Operze 9.27 jest konsola błędów, a w Operze 9.64 oddzielne okno z komunikatem i opcją wejścia do konsoli, treść chyba ta sama
6. poczta na Outlooku ściąga jak należy, tylko wczoraj raz poprosił mnie o ponowne zalogowanie, a potem już wszystko było ok.

Kompletnie się na tym nie znam, ale wygląda to na logikę, że
1. albo coś się dzieje na interii
2. albo problem polega na trudnościach z komunikacją Opera - interia

Medium napisał(a):

ad1. Nie wątpię.
ad2. Możliwe, że się coś u nich zmieniło, w końcu instrukcje są dla Opery 7 :|
ad4. To może pozostaw tę opcję bez połączenia bezpiecznego?
ad5. To normalne w poczcie na www. Mnie w o2 również czasem coś takiego się pojawia. Możesz wtedy spróbować się bezpośrednio na webmaila zalogować, pewnie również będą problemy.

Zwróć uwagę na numery portów, dla bezpiecznego połączenia będziesz miała POP 995, SMTP 25.

zaznacz odpowiednie uwierzytelnianie dla serwerów pocztowych: Tekstowe dla POP, AUTH LOGIN dla serwera SMTP i wybierz OK.

Masz tak zaznaczone?

kot_Gabriel napisał(a):

Gdzieś miałam znalezione, że powinno być 110, a nie 995. Od czasu jak zaznaczyłam POP 995 i bezpieczne połączenie oraz SMTP 25 i odznaczone bezpieczne połączenie o TLS już się nie wypowiada.
Natomiast w wersji 9.27, 9.64 i 9.60 cały czas marudzi "this user has no $HOME/maildir", ale poczta się ściąga bez problemów.
Trochę mnie to denerwuje, bo przedtem takie komunikaty się nie pojawiały i trzeba ciągle to okienko zamykać, ale skoro poza tym się nic nie dzieje, to chyba nie muszę się tym denerwować?
Wina chyba leży po stronie interii?