Problem z hasłami

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
glop napisał(a):

Witam

Kiedyś w starszych wersjach zapamiętywanie haseł działało inaczej niż w nowych wersjach a mianowicie opera zapamiętywała tylko to co wpisałem za pierwszym razem dziś jest tak że jak wchodzę na jakąś strone i jest tam do wypełnienia login hasło i kod z obrazka to mimo że wpiszę tylko login i hasło bez kodu przy następnej wizycie dopisuje kod z obrazka i naciskam aby opera wstawiła login i hasło operaz zapamiętuje nawet ten kod, czy da się z tym coś zrobić? aby go nie pamiętała?

JaDo napisał(a):

Dlaczego dublujesz wątek?

http://my.opera.com/community/forums/topic.dml?id=236451&t=1237706560&page=1

Brak odpowiedzi może oznaczać:

a) nikt nie zna rozwiązania, nigdy się z tym nie spotkał
b) opis problemu jest nieczytelny

Jeśli o mnie chodzi, to a) jest wynikiem b). Czasami wchodzę na stronę gdzie trzeba wypełnić pole z kodem, ale ani 9.27, ani 9.64 nie zapamiętuje go. Zapamiętany jest stary jeszcze chyba z czasów 8. W 8.xx każda zmiana, była traktowana jako nowe hasło do zapamiętania.

Przykład strony, wersja Opery, system?.

glop napisał(a):

Przepraszam myślałem że pytałem na innym forum:
Co do strony to: http://btgigs.info/login.php opera 9,64 XPPro
Przyzwyczaiłem się już do opery i nie chciał bym jej zmieniać ale bardzo przeszkadza mi to zapamiętywanie kodów obrazków, dodam że kopiuje pliki z hasłami i zakładkami do nowej opery i nic poza tym!

JaDo napisał(a):

Jest dokładnie tak samo jak opisywałem na przykładowej mojej stronce. Daje do zapamiętania z wpisanym kodem, zapamiętuje, następnym razem wkleja ten kod, czyszczę, wpisuję nowy i loguję się. Opera drugi raz już się nie pyta.

Jeśli przy pierwszym logowaniu nie wpisało się kodu, to trzeba usunąć stronę w menedżerze i wpisać wszystko jeszcze raz. Inaczej po kliknięciu różdżki, od razu następuje przekierowanie na "error".

W której wersji Opera nie zapamiętywała kodu, 7,6,5? Bo w 8 robiła to za każdym razem.

glop napisał(a):

Dobra powiem inaczej bo nie za bardzo rozumiem co i jak mam zrobić, we wcześniejszych wersjach opery wpisywałem login hasło a pole z kodem zostawiałem puste menadżer zapamiętywał to przy następnym wejściu na tą stronę wpisywałem ręcznie kod z obrazka i naciskałem różdżkę menadżer sam dopisywał login i hasło i wpuszczało na stronę, teraz dodatkowo wpisuje ostatnio wpisany kod mimo że nie pytało czy zapisać!

JaDo napisał(a):

W końcu się rozjaśniło. wink

[...]

Spróbuj usunąć stronę z menedżera Narzędzia->Zaaw.->Menedżer haseł, wejdź na stronę, wpisz hasło, login, daj Zapamiętaj i sprawdź.

dodane:

Sprawdziłem na 9.64 i rzeczywiście wstawia poprzedni kod. Zaraz sprawdzę na 9.27. Na tej nie zmienia, czyli albo błąd, albo tak ma być. Trzeba by przeszukać fora, w tym główne, może było już zgłaszane - http://my.opera.com/community/forums/ .

JaDo napisał(a):

http://wkltech.blogspot.com/2009/02/opera-wand-i-captcha.html

Sprawdzałem, myk działa.

Wątek na liście życzeń

http://my.opera.com/community/forums/topic.dml?id=265128

zbych napisał(a):

Nareszcie prawie to czego oczekiwałem?..aktualizacja do wersji 10- OK,szybkosc dzialania dla mnie rewelacyjna ,poczta bez zadnego problemu.Niestety w Operze 10 zabrakło modułu Unite, czekam podobno ma byc w nastepnej 10.10...?yes