Zmiana języka na Wikipedii

w dziale Aplikacje dla Opery
Jaahquubel napisał(a):

Zrobiłem (właściwie, wydłubałem albo wyrzeźbiłem), na podstawie innego, skrypcik do przechodzenia z polskiej Wikipedii na anglojęzyczną i z powrotem. Zrobiłem, bo jest mi potrzebny.
Ma to sens, jeśli szukaliśmy czegoś na polskiej Wikipedii, ale tam tego nie znaleźliśmy i chcemy poszukać na anglojęzycznej (i na odwrót). Przy okazji działa też, jeśli artykuł istnieje, ale chcemy przejść na wersję w tym drugim języku, choć to akurat można zrobić zawsze i wszędzie z użyciem linku.
Na pozostałych stronach jedyne, co skrypt robi, to przeładowanie strony.
Bez większego trudu można sobie przerobić ten skrypt tak, żeby obsługiwał inne języki, albo robił obieg po większej ilości języków.


Jak dodać skrypt?
Prosto.
1. Przeciągnąć dowolną stronę na pasek osobisty.
2. Kliknąć na nim prawym klawiszem i wybrać "Właściwości...".
3. W polu adres wpisać kod skryptu.

Kod wygląda tak:

javascript:(function(){var host=window.location.hostname; var url = window.location.href; if(host.match(/pl\.wikipedia\.org$/)) { var pat = "pl.wikipedia"; var rep = "en.wikipedia"; } else if(host.match(/en\.wikipedia\.org$/)) {var pat = "en.wikipedia"; var rep = "pl.wikipedia"; } url = url.replace(pat, rep); window.location.href=url; history.go(url); } )()

Jaahquubel napisał(a):

Nowa wersja skryptu.
Teraz działa to bardziej profesjonalnie.
Jeśli jesteśmy na wikipedii po polsku, to skrypt szuka linku do artykułu po angielsku (linki takie są w części "W innych językach"). Jeśli nie znajdzie, to robi to, co poprzednia wersja, czyli zamienia w adresie strony "pl" na "en".
Analogicznie dla wersji angielskiej.

javascript:(function(){var host = window.location.hostname;var url = window.location.href;var linki = document.links;var poszlo = 0;var i = 0;if(host.match(/pl\.wikipedia\.org$/)){var pat = "pl.wikipedia";var rep = "en.wikipedia";}else if(host.match(/en\.wikipedia\.org$/)){var pat = "en.wikipedia";var rep = "pl.wikipedia";}while ((i<linki.length && poszlo==0)){if (linki[i].href.match(rep)){url = linki[i].href;poszlo = 1;}i++;}if (poszlo==0){url = url.replace(pat, rep);poszlo = 1;}window.location.href=url;history.go(url);})()