Nasza-Klasa aktywnie wspiera IE?

w dziale Opera
daroc napisał(a):

Klikając po stronach na Naszej-Klasie, wyklikałem coś takiego.
Czy myślicie, że może to być duży cios dla Opery? I w ogóle dla polskiego Internetu...

Jeśli już gdzieś było o tym, to musiałem przeoczyć.

stivo85 napisał(a):

Współpraca N-K i M$ ma na calu wypromowanie IE8, bo powstały też wersje dla Allegro i Onetu. wszystkie są dedykowane dla użytkowników tych serwisów.. Tylko w sumie po co mieć przeglądarkę do jednego serwisu jak można mieć do wszystkich wink

Barthezdeleted napisał(a):

Originally posted by stivo85:

Nasza-Klasa aktywnie wspiera IE?


Originally posted by Kod strony nasza-klasa.pl:

<meta http-equiv="X-UA-Compatible" content="IE=EmulateIE7" />Chłopaki (i dziewczęta) widać, napracowali się... wink

Zajec napisał(a):

Mam nadzieję, że nie dotknie to alternatywnych przeglądarek, natomiast skuszą się może ludzie używający IE6/IE7. Zanim IE zniknie z polskiego rynku dobrze byłoby robić strony chociaż tylko pod 8 wersję IE.

daroc napisał(a):

To racja. Osoby, które świadomie przeszły na przeglądarki alternatywne pewnie nie dadzą się łatwo "przekabacić". Pytanie co z tymi, którym ktoś po prostu zainstalował Firefoksa lub Operę na komputerze i przekonał, że to "lepsza" przeglądarka?
Swoją drogą przypuszczam, że funkcje, z których użytkownicy najczęściej korzystają (czyli ewentualnie łatwiejsze wyszukiwanie), można w Operze zrobić już od dawna. Jeśli nie bezpośrednio konfigurując przeglądarkę, to poprzez jakiś JavaScript.
Tyle tylko, że Microsoft pewnie zadba o odpowiednią kampanię, aby jak najwięcej użytkowników przeszło na IE8.

green23 napisał(a):

A mi sie ten nowy IE8 podoba, wydaje mi sie ze wpadli na naprawde dobry pomysl, zeby promować tą wersję razem z Onetem allegro i nasza-klasa. Zrobili to jako pierwsi w Polsce. Jak widać Microsoft nie oddaje pola bitwy.

Barthezdeleted napisał(a):

Originally posted by green23:

wpadli na naprawde dobry pomysl, zeby promować tą wersję razem z Onetem allegro i nasza-klasa


To jest dobry pomysł. Marketingowy. Tu się absolutnie z Tobą zgodzę. Microsoft sprawia wrażenie, że przeglądarka została stworzona przy współpracy stron najczęściej używanych przez użytkowników. Strony te, uczkają trochę z Marki IE i MS. Mnie jedynie przejmuje jakość tej współpracy i jej owoce.

arkwierz napisał(a):

a czy sam onet nie promowal kiedys opery ?

andol napisał(a):

„Promował” to zbyt mocne słowo… Cały czas zresztą „promuje”.

golew napisał(a):

Aua, 9.2 to mocne jest....

green23 napisał(a):

Barthez wydaje mi sie ze ta wspolpraca wyjdzie im na dobre, nawet wczoraj kumpel mi mowil, ze te ulepszenia z ie sa duzo ciekawsze niz mogloby sie to wydawac na pierwszy rzut oka.

daroc napisał(a):

Pozwolę sobie zapytać dla pewności - pewnie jak zwykle wygląda to w ten sposób, że jak zainstaluję IE8, to powrotu do wersji 7 już nie ma?
(używam Visty jeśli to ma znaczenie)

woj-tek napisał(a):

SOT: A czemu chciałbyś wracać do wersji 7?! bigeyes

lemari napisał(a):

Originally posted by daroc:

Pozwolę sobie zapytać dla pewności - pewnie jak zwykle wygląda to w ten sposób, że jak zainstaluję IE8, to powrotu do wersji 7 już nie ma?"Vista. Nieco trudniej znaleźć Internet Explorera 8 w Viście. Ten system nie zalicza go do programów, lecz do aktualizacji. Aby go odinstalować, przywołaj aplet Programy i funkcje w Panelu sterowania. Następnie kliknij polecenie Wyświetl zainstalowane aktualizacje w lewej części okna. Teraz znajdź przeglądarkę na liście Odinstaluj aktualizację. Figuruje tu pod nazwą Windows Internet Explorer 8 Beta 2.

Po zakończeniu czynności deinstalacyjnych zrestartuj system. Od tej pory będziesz miał znowu do dyspozycji Internet Explorera 7."
Wprawdzie dotyczy to wersji Beta, ale sądzę, że z wersją finalną jest podobnie.

daroc napisał(a):

W przypadku WinXP i IE7 (a także wcześniej gdy aktulizowałem do IE6) z tego co pamiętam było podobnie. I pamiętam też, że to odinstalowywanie IE7 wcale nie było takie proste. Tzn. niby się odinstalowało, ale zupdatowany w połowie system, pozostał zupdatowany i nic nie było już takie jak przedtem. wink

Zajec napisał(a):

Originally posted by daroc:

W przypadku WinXP i IE7 (a także wcześniej gdy aktulizowałem do IE6) z tego co pamiętam było podobnie. I pamiętam też, że to odinstalowywanie IE7 wcale nie było takie proste. Tzn. niby się odinstalowało, ale zupdatowany w połowie system, pozostał zupdatowany i nic nie było już takie jak przedtem. wink

Nadal nie odpowiedziałeś po co Ci powrót do IE7 smile Jeżeli tworzysz strony i chcesz testować, jak coś wygląda na silniku IE7, to w IE8 można włączyć ten tryb kompatybilności.

green23 napisał(a):

no wlasnie przeciez ten nowy IE8 jest duzo lepszy od 7, czemu chccialbys wrocic? smile

Barthezdeleted napisał(a):

Originally posted by green23:

czemu chccialbys wrocic?


Prawdopodobnie daroc rozważał tylko taką możliwość, np.: gdyby okazało się, że w rzeczywistości IE8 nie jest -przynajmniej dla niego- taki dobry.

daroc napisał(a):

To taka moja fobia. wink Kiedyś po zainstalowaniu nowej wersji (może nawet jeszcze na Win98 / Pentium 166) system strasznie zaczał zamulać. Obawiam się, że i tutaj odczuję spowolnienie systemu na Viście, chociaż teraz jest to może mało prawodopodobne (2 GB ramu powinno wystarczać na Vistę).
Ogólnie lubię mieć wybór. Zresztą chyba nie tylko ja. Wiele programów przy wypisywaniu cech, oprócz łatwej instalcji, dopisuje także że można bez problemu odinstalować (czy też powrócić do poprzedniej wersij).

green23 napisał(a):

i co zadowolony jestes z IE8?

golew napisał(a):

Originally posted by daroc:

Ogólnie lubię mieć wybór. Zresztą chyba nie tylko ja. Wiele programów przy wypisywaniu cech, oprócz łatwej instalcji, dopisuje także że można bez problemu odinstalować (czy też powrócić do poprzedniej wersij).


Wiesz, jakby się uprzeć to Opera czasami nie pozwala na łatwy powrót do starszej wersji, np. zmieniając całkowicie format poczty wink i niektórych innych ustawień.

daroc napisał(a):

Podszedłem do tego programu naprawdę optymistycznie. Zaskoczyło mnie, że wszystko co chcę zrobić odbywa się w trybie rzeczywistym, bez konieczności wciskania Enter czy klikania "szukaj". Ale funkcje te - zaimplementowane w taki sposób jak teraz - nie zdają egzaminu.

Skomentuję 4 najbardziej reklamowane funkcje tej wersji IE:
1) Skrzynka pocztowa. W ogóle niepotrzebne. W dowolnym kliencie pocztowym (w tym i w Operze) otrzymamy powiadomienie o nowej wiadomości w skrzynce - informacja jest wysyłana na nasz email zgodnie z ustawieniami w profilu. Mało wygodne przeglądanie wiadomości, które tak naprawdę i tak wymaga przejścia do właściwej strony NK, żeby cokolwiek zrobić (np. odpowiedzieć). Poza tym NK mogłaby "zainwestować" w kanały Atom, jeśli już chce rezygnować z powiadomień poprzez email. Odświeżanie wiadomości działa powolnie.
2) Wyszukiwanie zaznaczonego imienia/nazwiska z menu kontekstowego. (Nie działa na linkach.) Spróbujcie wyszukać dowolne imię i nazwisko. Zwykle jest kilka(naście/dziesiąt) osób o takim samym imieniu i nazwisku w Polsce. Opisywany tutaj sposób wyświetla tylko 3 rekordy. Tak więc znowu trzeba kliknąć na link "wejdź na NK", czyli znowu ujma na wygodzie. Taki sam efekt można mieć w Operze - tworząc wyszukiwarkę lub po prostu dodając do menu element przechodzący pod odpowiedni adres.
3) Wyszukiwanie w pasku. Lepsze od Operowych wyszukiwarek o tyle, że wyszukuje w czasie rzeczywistym. Ale odświeżanie nie odbywa się tak naprawdę w czasie rzeczywistym, lecz ze sporym opóźnieniem (łącze mam szybkie). I znowu - max tylko 5 wyników na liście (tak jest napisane, w rzeczywistości pojawiło mi się 7, ale to i tak nie wszystkie wpisy). Nie ma możliwości dopisania w polu nazwy miejscowości. Znowu trzeba przechodzić na stronę NK, żeby coś zrobić.
4) Wyślij zaznaczony tekst przez NK. Nie będę zbyt długo komentował. Nigdy jeszcze nie zdarzyło mi się, abym coś wysyłał komuś poprzez NK. Są do tego komunikatory internetowe oraz poczta (w Operze o ile pamiętam domyślnie jest nawet taka pozycja w menu kontekstowym).

No i miałem okazję przypomnieć sobie dlaczego nie korzystam z IE. wink Nawet samo otwarcie nowej karty (Ctrl+T) odbywa się z ponad sekundowym opóźnieniem. Tak jakby aplikacja próbowała przed wyświetleniem pustej karty coś jeszcze pobrać. Ogólnie sprawia wrażenie, jakbym miał za mało ramu i wszystko zamulało. wink

green23 napisał(a):

A co z allegro, podobno e8 ułatwia kontrolowanie aukcji, sprawdzałeś to?

daroc napisał(a):

Nie, obecnie nie mam na to zbyt dużo czasu. Zapalonym allegrowiczem nie jestem, a przypuszczam że żeby coś potestować dobrze by było np. rzeczywiście założyć jakąś aukcje czy coś w tym rodzaju. Ale może zerknę okiem w/po weekend(zie).

Coś przypuszczam, że na tym etapie te "dedykowane" wersje IE mogą jedynie posłużyć do pochwalenia się koledze - jak to szybko można u mnie na komputerze np. kogoś wyszukać. I jak wpiszę sobie "Jan Kowalski" i kliknę pierwszego lepszego, to rzeczywiście szybko będzie, ale jak spróbuję wyszukać konkretnego Jana, który jest moim znajomym, okaże się że to nie jest takie proste, a funkcja w IE - bezużyteczna.
Jeśli ułatwianie w Allegro ma polegać na dodatkowym pasku do wyszukiwania aukcji, to pomysł jest jeszcze bardziej nieudany - na pewno za każdym razem będzie potrzebne przejście na właściwą stronę Allegro. Raczej nikt nie kupuje przedmiotu pierwszego lepszego, który akurat wyskoczy na początku listy.

Ale to oczywiście moje zdanie. Spotkałem się nie raz z przypadkiem, gdzie ktoś do "wklepywania" gdzieś tam danych używa specjalnego programu, który ponoć skraca czas pracy kilkakrotnie. W rzeczywistości jednak trzeba wpisać ręcznie dokładnie te same dane, które trzeba było wpisywać bez użycia tego "magicznego" programu. Cóż, skoro jednak komuś to życie ułatwia...

green23 napisał(a):

Ty chyba masz za duże wymagania względem przeglądarki wink Ktoś ci udostępnia dodatkowe opcje, mające ułatwić pracę i łączenie się z niektórymi stronami, a Ty wyszukujesz tylko wady. Musi być coś ciekawego w nowej wersji E8... ?

daroc napisał(a):

Po prostu nie widzę sensu w tych funkcjach. Skoro w 95% przypadków po wpisaniu imienia i nawiska znajomego do paska wyszukiwania nie znajdę osoby, której szukam, to szkoda transferu, sekundy na pobranie danych i kolejnych dwóch sekund na spojrzenie, czy na liście znajduje się szukana osoba. Można by od razu kliknąć "szukaj na stronie NK". (Ciągle się trzymam tej wersji na NK, ale myślę że z tych trzech edycji ta miałaby największą rzeszę ochotników do zainstalowania jej, ja sam właśnie ją przetestowałem jako pierwszą.)
Nie chodzi o wymagania same w sobie. Reklamowane są atuty przeglądarki. Po krótkich testach okazuje się, że słowo "atut" zostało użyte na wyrost.

czolg napisał(a):

Witam. Ja zaktualizowałem IE do wersji 8 tylko i wyłącznie z uwagi na bezpieczeństwo (IE jest integralną częścią WinXP, a nowsza wersja przeważnie jest choć trochę lepsza od poprzedniej), więc sobie "leży" nieużywany. Interesującą fukcją wydaje się być Web Slice, chociaż wydaje mi się, że to może być coś a'la RSS.
Więcej na temat zmian znajdziecie tu:
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Internet_Explorer_8._Co_nowego._Czy_warto._cz.1-1748/strona/4857.html

Pozdrawiam.

woj-tek napisał(a):

<herezja>
A mnie się nowy IE8 podoba! Co prawda do Opery mu nadal brakuje lata świetlne, ale jeżeli jakaś strona mi nie chodzi to wolę ją sprawdzić w tymże IE niż Fx, bo ten drugi, nawet goły uruchamia się kosmicznie długo :/
</herezja>

daroc napisał(a):

U mnie raptem około 6 sekund. Drugie uruchomienie - 2 sekundy.
Za to jak coś działa na FF, a nie na Operze, to jest duża szansa że da się jakiegoś User JavaScripta zrobić, żeby to poprawić. A jak działa tylko pod IE, to może być ciężko. wink

Barthezdeleted napisał(a):

Originally posted by lwiczek:

bo ten drugi, nawet goły uruchamia się kosmicznie długo


Dlatego dobrzy ludzie opracowali K-Meleona wink

woj-tek napisał(a):

K-Meleon się u mnie niemiłosiernie wiesza niestety. Zapasowo mam jeszcze SRWare Iron (całkiem niezłe... chrome by nawet mógł byś ale dopóki będzie się instalował w profilu dopóty jest niemile widziany (; ) i do tego arora (całkiem stabilna i szybka) przy czym jeżeli już mi coś faktycznie nie działa w operze to największe szanse są, że w IE lub Fx właśnie zadziała... więc sprawdzam w IE bo szybciej ;]