Polski blog Opery na 15-lecie

w dziale Opera
operawpolsce napisał(a):

Zapraszam wszystkich na nowy polski blog Opery http://my.opera.com/operawpolsce/blog/. Niedługo będzie też dostępny pod domeną operawpolsce.pl. Będę się starał zamieszczać tu jak najwięcej newsów z życia Opery w Polsce i na świecie.

Zapraszam wszystkich do komentowania postów.

Życzę Wam i całej Operze sto lat z okazji urodzin.

Sławek

andol napisał(a):

A czy te wpisy nie mogły po prostu trafić na bloga prowadzonego w ramach tej (oficjalnej przecież) grupy? Jeśli jednak musiał powstać nowy blog, to moim zdaniem, zamiast użytkownika o nazwie „operawpolsce”, należało raczej założyć grupę o tej nazwie. W ten sposób Pan Sławek mógłby publikować wpisy pod swoim nickiem/nazwiskiem, a możliwość publikacji swoich wpisów miałyby również inne osoby (np. inni pracownicy firmy). Blogi „firmowe” prowadzone są tu z reguły w ramach grup (Bridge the World, Dev.Opera, Opera Competitions, Opera Core Concerns, Opera Desktop Team, Opera Developer Network, Opera Dragonfly, Opera India, Opera Labs, Opera Mac Team, Opera Mini, Opera Mobile, Opera Rest Assured, Opera Rootstore, Opera Web Applications, Opera Widgets i inne).

Ryszard napisał(a):

Originally posted by operawpolsce:

będzie też dostępny pod domeną operawpolsce.pl


Już jest dostępny. Ale co mi z niego?

slaweks napisał(a):

Ten blog powstał głównie na potrzeby zewnętrzne. Po to, by także ludzie spoza społeczności, a głównie dziennikarze, mieli łatwy i stały dostęp do polskich informacji Opery z pierwszej ręki. Póki nie ma polskiej wersji głównej strony opera.com, potrzebna była platforma, na której można by było łatwo zamieszczać najświeższe newsy, także te z życia wrocławskiego biura, a do tego promować sam serwis my.opera.com. Takie same blogi dziłają już w Indiach czy Indonezji. Podobną rolę spełnia chooseopera.com. Czysta promocja i łatwy kontakt ze światem zewnętrznym. smile

Sławek

andol napisał(a):

Tamte blogi są blogami grupowymi, dzięki czemu autorów wpisów może być więcej i - co najważniejsze - wpisy tworzone są przez konkretne, często rozpoznawalne, osoby. Utworzenie fikcyjnego użytkownika, szczególnie na potrzeby komunikacji zewnętrznej i kontaktów z mediami, jest moim zdaniem niewłaściwym krokiem.

Barthezdeleted napisał(a):

Z lekka absurdalny pomysł. Blog jest tworzony przez nie wiadomo kogo, w zupełnej separacji od społeczności i bez możliwości jej udziału.

Fajnie, że adres blogu pojawił się w kliku newsach (rozumiem, że miała miejsce autoprezentacja), ale przewiduje iż na tym się skończy. Za rok nikt o tym nie będzie pamiętał.

grzejnik32 napisał(a):

Witam. Mogę się przyczepić? Chodzi o operę mini 6.5. Jest fajna tylko przydał by się przycisk do synchronizacji. W ust lub w pomocy aby manualnie synchronizować operę. Bo się czasami zatrzymuje nawet na 6 sek. Tak będzie lepiej. Lub niech zrobią tak że przy zamykaniu opery mini 6.5 będzie robiona synchronizacja
. Sory jak się do złego wątku przyczepiłem. Ale moja sugestia zmniejszy zużycie pamięci operacyjnej przez operę mini 6.5. Możecie im to przekazać? Wiem że jest taki wątek. Ale mogą to zignorować. A takie coś o czym pisałem to by się przydało.

Medium napisał(a):

Coś Ci się grzejnik32 solidnie pozajączkowało, a może pomikołajowało, hę?

grzejnik32 napisał(a):

nie bo znalazłem w necie art że więcej jest błędów.cry