Opera+Java+mbank=> problem?

w dziale Strony WWW w Operze
wojtekToJa napisał(a):

Witam,
problem dotyczy TYLKO notowań giełdowych ( applet Java) w mbanku.
Wersja Opery
9.64
Kompilacja
10487
Platforma
Win32
System
Windows XP
Java
Sun Java Runtime Environment version 1.6
W Firefoxie ten applet działa, inne strony obługujące Javę ( w Operze) także - macie pomysł, gdzie szukać rozwiązania?

daroc napisał(a):

Pewnie byłoby łatwiej, gdybyś chociaż podał link do tego apletu (do strony z apletem). Chyba że trzeba się do tego zalogować?

wojtekToJa napisał(a):

Witam,
linka, tak jak zostało powiedziane, nie mogę podać - to jest system transakacyjny mbanku - wymaga logowania. Dziwi mnie to, że wszystkie inne applety Javy podczas używania Opery działają. Jedyne rozwiązanie problemu, jakie do tej pory znalazłem to używanie Firefoxa.

Medium napisał(a):

Originally posted by wojtekToJa:

linka, tak jak zostało powiedziane, nie mogę podać - to jest system transakacyjny mbanku - wymaga logowania.


Ależ wręcz przeciwnie, podać możesz, w dzisiejszych czasach mBank jest dość popularny. Powinien i tu znaleźć się jakiś użytkownik i Opery i mBanku.

stivo85 napisał(a):

Np. ja wink Możesz podać jak tam się dostać, to mogę sprawdzić smile

wojtekToJa napisał(a):

OK. Dokładniej chodzi o applet, który pojazuje giełdowe notowania ciągłę w eMaklerze. Nie wiem, czy gracze giełdowi się tutaj znajdą... smile Może wkleić to, co pokazuje np. konsola Javy przy próbach uruchomienia tego appletu?

bigfix napisał(a):

Miałem ten sam problem, rozwiązanie jest następujące. Problem leży w tym, że niektóre strony potrzebują do prawidłowego działanie innej niż najnowsze wersja jawy. Zainstaluj starszą wersje java , ja odinstalowałem 6 update 13 i zainstalowałem 6 update 7, i notowanie ciągle w emklerze działają.

Medium napisał(a):

W takiej sytuacji warto napisać do banku, żeby uaktualnili swoją stronę.

Charon napisał(a):

Mam ten sam problem.

Originally posted by medium:

W takiej sytuacji warto napisać do banku, żeby uaktualnili swoją stronę.


Zauważ jednak, że w Firefoksie wszystko działa poprawnie przy tej samej wersji.

Poza tym u mnie wcześniej wszystko działało, a przeglądając historię aktualizacji nie widzę żadnego pakietu związanego z Javą (czyli na tej samej wersji Javy działało). Wydaje mi się, że problem pojawił się jak pewnego razu Opera się wywaliła.

volkryn napisał(a):

Też mam ten problem.
Wystąpił mniejwięcej jednocześnie na trzech komputerach z Operą 9.64/10 Alpha/10 Beta. Java w tym czasie się nie zmieniała (1.6.13). Zmieniał się za to system mBanku i to pewnie tam leży źródło probemu.

volkryn napisał(a):

Co ciekawe mBank robi drobne oszustwo w wersji demonstracyjnej serwisu pod http://demo.mbank.pl/.

Wchdząc kolejno na:
Papiery wartościowe->Wejdź online->Notowania ciągłe->Pokaż notowania->Indeksy GPW->Pokaż notowania
wyświetli nam jedynie gifa zamiast okienka Javy :[

Następna rzecz to to, że okienko to nawet gdy działało w Operze ciągle gubiło połączenie, obecnie naIE8 raz uruchomione działa przez całą sesję (7,5h).

bigfix napisał(a):

Jak pisałem wcześniej problem rozwiązałem, nie wiem czy wina leży po stronie Opery, Javy czy mbanku ( problem rozwiązałem sposobem opisany powyżej). Sytuacja wyglądała u mnie tak, że nie było problemu z emaklerem, Dopóki nie musiałem sformatować partycji i zainstalować ponownie systemu (vista 32bit). Po ponownej instalacji systemu nie mogłem już uruchomić apletu Javy z notowaniami ciągłymi. W tym samy czasie sprawdziłem stronę mabanku na drugim kompie gdzie też jest opera i wszystko działało dobrze. Dziwnie to wszystko wyglądało ale teraz działa dobrze.

p.s.
testuje teraz opera 10 beta i notowania nie działają, w alfa działały, mam nadzieje, że finalnej będzie już wszystko o.k.

Barthezdeleted napisał(a):

Jeżeli nikt tego nie zgłosi to wątpię wink

taniar napisał(a):

Witam,

Rzeczywiście dziwna sprawa. Korzystam z apletu notowań w mbanku od dość dawna, zawsze pod operą i nie miałem nigdy problemów. Jednak przyszedł dzień czerwcowy, wstaje rano i zonk, nie można załadować apletu notowań. Na 2 laptopie natomiast bez zmian, wszystko śmiga. Dzień wcześniej czyściłem kompa, więc może coś mi wywaliło. Jak popatrzymy na wszystkie wymienione przypadki w topicu, to wygląda, że problem nie jest ani z operą, ani javą, ani mbankiem. Można zgłupieć, ale może ktoś wreszcie znajdzie przyczynę...

Pozdrawiam,

robcius napisał(a):

ten sam problem występuje z oprogramowaniem banku Pekao S.A. i logowaniem do niego, system informuje ze brakuje
msvcr71.dll (po wklejeniu tego pliku) na 100% to wina opery bo z innej przegladarki (IE lub FF) na tym samym kompie i w tym samym czasie loguje sie bez problemu

Ryszard napisał(a):

Originally posted by robcius:

system informuje ze brakuje msvcr71.dll

A to http://my.opera.com/Ryszard/blog/2009/06/21/nie-znaleziono-msvcr71-dll znasz?

jareki napisał(a):

W moim przypadku zadziałał taki zestaw: JRE 6.0.7 + delete cached files w panelu kontrolnym Javy.