Pozycja „Blokuj zawartość” w menu kontekstowym (F12)

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
Wasacz napisał(a):

Witam,

Na blogu Tamila znalazłem całkiem użyteczny przycisk: Block Ads.

Kod:

opera:/button/Set preference, "Network|Enable Content Blocker=1",,"Content Blocker","Blocked" | Set preference, "Network|Enable Content Blocker=0",,"Content Blocker","Blocked"

I chciałbym go sobie przerobić na pozycję menu kontekstowego — tego wywoływanego klawiszem F12 (czy ono ma jakąś nazwę?) — pod nazwą „Blokuj zawartość”. Nie pamiętam już, w jaki sposób mógłbym to osiągnąć, a przypuszczam, że dla kogoś tutaj będzie to kwestia kilku sekund.

Dziękuję z góry :-)

Wasacz napisał(a):

Włącza lub wyłącza blokowanie zawartości według reguł z pliku uflfilter.ini.

Originally posted by medium:

Chodzi Ci o nazwę sekcji? - [Quick Preferences Menu]


I w jaki sposób mam dopisać ten przycisk, aby stał się czekboksem i skomponował z resztą menu?

Medium napisał(a):

Chodzi Ci o nazwę sekcji? - [Quick Preferences Menu]
A co właściwie robi ten przycisk, bo nie zauważyłam...?

Aaaa, już wiem! Globalnie włącza i wyłącza blokowanie zawartości. Mam ten przycisk od dawna i jest wygodny jako przycisk.

U mnie wygląda on tak:
button

Medium napisał(a):

Następujący kod zgodny z kanonem menu działa wyłącznie w jedną stronę - włącza blokowanie:

Item, "Blokuj zawartość"="Set preference, "Network|Enable Content Blocker=1"",,,, "Blokuj zawartość", "Checkbox Skin.selected" | "Set preference, "Network|Enable Content Blocker=0"",,,, "Odblokuj zawartość", "Checkbox Skin"

Może jeszcze później pokombinuję, ale widzę wady takiego rowiązania. Jest to ważny element ustawień Opery, więc dobrze, gdy jako przycisk jest widoczny stan blokowania gołym okiem (bez jakiegolwiek klikania).

Wasacz napisał(a):

Originally posted by medium:

Następujący kod zgodny z kanonem menu działa wyłącznie w jedną stronę - włącza blokowanie


Nie rozumiem, co masz na myśli mówiąc o „kanonie”, ale bardzo ci dziękuję za pomoc, bo dzięki tobie udało mi się zrobić to, co chciałem, czyli:

Item, -694984494 = Set preference, "Network|Enable Content Blocker=1",,, | Set preference, "Network|Enable Content Blocker=0",,,"Checkbox Skin.selected"

Przełącza, i przy okazji korzysta z pliku językowego. Usunąłem natomiast „Blokuj/Odblokuj (…)” pojawiające się po znaku równości — trudno mi odgadnąć ich sekretne działanie (w przypadku tego menu). W każdym razie jest tak, jak chciałem ;-)

A jako przycisk miałem kiedyś, ale zaczął mi przeszkadzać, więc chciałem go po prostu schować, a menu spod F12 się do tego dobrze nadaje, bo często z tego menu korzystam ;-)

Dzięki jeszcze raz.

Medium napisał(a):

Fajnie, że to Ci wystarczyło smile Niestety dawno nie grzebałam w menu i to i owo mi wyleciało z głowy, właśnie te "kanony"...
Ja wolę takie rozwiązanie:

Item, -694984494=Set preference, "Network|Enable Content Blocker=1",,, "Checkbox Skin" | Set preference, "Network|Enable Content Blocker=0",,, "Checkbox Skin.selected"