Pomysł na skrypt

w dziale Aplikacje dla Opery
mihalo2 napisał(a):

Taki który byłby powiązany z WP i Onetem. Czasami trafiają się fajne artykuły lub foto-artykuły gdzie do każdego obrazka jest parę zdań i trzeba kliknąć w przycisk 'następny' by dowiedzieć się i obejrzeć więcej.

To samo z rozwijaniem artykułów prasowych, by całość pojawiła się na jednej stronie.

Skrypt mógłby ładować kolejne obrazki pod sobą a komentarze do nich (czasami są różne do obrazków) mogłyby być opcjonalnie rozwijane pod każdym z nich lub były pod spodem gdyby był jednakowe dla każdego obrazka.

Jak wiadomo taka forma przekazu ma za zadanie więcej zarobić na reklamy ale moim zdaniem użytkownicy Opery i tak je wyłączają.

pankot napisał(a):

Mnie też denerwują strony z linkami 1 2 3 ... zamiast od razu dać 1 2 3 4 5 6 7 8 9 end
albo 1 2 3 4 5 6 ... 14 end np. http://www.wykop.pl/wykopalisko
Ile to się musi człowiek naklikać.
Na szczęście trochę ułatwia skrypt http://adas.jogger.pl/2008/06/24/userjs-snap-links-zaznacz-linki-i-otworz/
Kliknąć wystarczy Lewym Przyciskiem Myszki i trzymająć go zaznaczyć prostokąt i puścić - linki otworzą się w tle.

Brakuje tylko skryptu rozwijającego "..." na cyferki do szczęścia wink

Ryszard napisał(a):

Originally posted by pankot:

np. http://www.wykop.pl/wykopalisko


Akurat tu jest OK.
Dochodzę do końca strony, klikam w fastforward i ładuje się faktycznie następna strona a nie ostatnia.

daroc napisał(a):

Jemu chyba bardziej chodzi o to, że nie można przejść bezpośrednio ze strony 1 do strony 8 - bo link się nie wyświetla? wink
Podział na strony to nie tylko możliwość wyświetlenia większej ilości reklam, ale także osczędność łącza. Pewnie ktoś obliczył, że większość osób klikając w link, nie wie gdzie dotrze, więc i tak nie przeczyta całego artykułu. Wyświetlenie 1/5 artykułu to oszczędność transferu.
Chociaż z drugiej strony osoby czytające całość zawyżają go - bo kilka razy ładowane jest menu itp. Ale widocznie opłaca się (dopóki ludzie nie zaczną otwierać wszystkich linków snap-linkiem, nawet jeśli artykuł im się nie spodoba po pierwszej stronie i zaniechają czytania). wink
Akurat dla wykopu zrobienie skryptu nie byłoby chyba zbyt trudne. Ale zdaje się dla każdego serwisu trzeba by pisać oddzielny skrypt, więc jest to niekończąca się praca. A ja obecnie nie mam czasu nawet na napisanie jednego skryptu niestety.

pankot napisał(a):

Daroc ma rację.
Stworzenie uniwersalnego skryptu do wyświetlania podstron jest niemożliwe, bo każdy twórca naczej je może nazwać.
Poza tym ilość podstron może się zmieniać.
Dla konkretnych stron www o prostych do identyfikacji adresach podstron-numerowanych kolejno-i stałej ich liczbie skrypt byłby chyba możliwy do napisania.

daroc napisał(a):

Nawet dla zmiennej liczby - można odszukać link i odczytać jego adres (liczbę na końcu - numer strony) lub zawartość (numer strony). Ale ważne żeby te liczby były kolejne. Jeśli ktoś ma nazwy typu "wprowadzenie", "testy", "wnioski" itp, to raczej nie da rady, ale to się chyba bardzo rzadko zdarza.