szczesliwy traf - automatycznie po wpisaniu tekstu do paska adresu

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
Hellbike napisał(a):

Chetnie przenioslbym sie na opere, jednak brakuje mi jednej cechy wystepujacej w firefoksie - po wpisaniu dowolnej frazy w pasku adresu i nacisnieciu enter automatycznie przeszukuje google(tak przynajmniej zakladam) i jesli znajdzie strone ktora ma podobny adres - automatycznie ja otwiera. np. wpisuje w pasku adresu "google reader" i automatycznie otwiera readera google. wpisuje "starcraft pl" i otwiera http://starcraft.battlenet.pl/

Czy istnieje jakis skrypt, dodajaca funkcjonalnosc tego typu do opery?

Oraz czy mozna zmienic sposob uzywania funkcji "edit->find" ? wyskakujace okienko nie spelnia dobrze swojego zadania.


@edit

wlasciwie, to poprostu uzywana jest opcja "szczesliwy traf" - co mocno ulatwia stworzenie takiego skryptu - wystarczy, aby wpisany w pasek adresu tekst przekierowywal na strone "http://www.google.pl/search?hl=pl&q="szukany_tekst"&btnI=Szukaj+w+Google&lr=&aq=f&oq=" (po uprzednim sprawdzeniu, czy tekst nie rozpoczna sie nazwa rozpoznawanego protokolu) - wiec to pewnie 3-5 linijek kodu.

Bylbym wdzieczny gdyby ktos to napisal, albo chociaz napisal, czy istnieje taka mozliwosc (operowanie na tekscie z paska adresu).

szyk napisał(a):

Ad 1. Utwórz wyszukiwarkę za pomocą prawokliku na polu wyszukiwania z http://www.google.pl/help/features.html#lucky i ustaw ją jako domyślną. Wada - "Szczęśliwy traf" stanie się domyślną wyszukiwarką. wink

Ad 2. http://help.opera.com/Linux/9.64/pl/search.html , http://help.opera.com/Linux/9.64/pl/keyboard.html ->Wyszukiwanie

Hellbike napisał(a):

"http://help.opera.com/Linux/9.64/pl/search.html " <lol> rewelacja, chociaz troche to dziwne ze ctrl+f wciaz wyrzuca przestarzale okienko, kiedy jest mozliwosc dynamicznego wyszukiwania.

stivo85 napisał(a):

Co do szczęśliwego trafu, to jest tylko autouzupełnianie nazw serwerów (Narzędzia -> Preferencje -> Zaawansowane -> Sieć), które np. do słowa starcraft doda www. i .pl i otworzy stronę www.starcraft.pl, ale działa zazwyczaj z pojedynczymi wyrazami.

LudekGda napisał(a):

Witam.
A czy jest w Operze jakieś rozszerzenie, które działałoby na takiej samej zasadzie jak Enter Selects w Firefox? Zawsze to jest ułatwienie, gdy wybierany jest pierwszy na liście adres url w pasku adresu po kliknięciu przycisku Enter.
Druga sprawa - czy jest możliwość zmiany podpowiedzi linków w pasku adresu na krótsze (bez opisów - np. tak jak w IE8)? Obecnie, ze względu na ilość tekstu, ciężko wyszukuje mi się adresy konkretnych serwisów.
Pozdrawiam.

Ryszard napisał(a):

Originally posted by LudekGda:

czy jest w Operze jakieś rozszerzenie, które działałoby na takiej samej zasadzie jak Enter Selects w Firefox?


Nie, bo w Operze nie ma żadnych rozszerzeń.

daroc napisał(a):

Menu widok -> style i odznaczyc niepotrzebne.

Originally posted by szyk:

Ad 1. Utwórz wyszukiwarkę za pomocą prawokliku na polu wyszukiwania z http://www.google.pl/help/features.html#lucky i ustaw ją jako domyślną. Wada - "Szczęśliwy traf" stanie się domyślną wyszukiwarką.


Wyszukajcie w opera:config "HostName Web Lookup". Idea jest bardzo dobra - adres jest wyszukiwany gdy dns nie znajdzie adresu (tak mnie się przynajmniej wydaje że to działa). W praktyce nieużyteczne, bo trzeba czekać aż Opera spróbuje połączyć się z serwerem, nawet jeśli wpiszemy jeden wyraz (czy z założenia adres możne się składać z tylko jednego wyrazu?).

Teraz mam inny pomsył, ale nadający się bardziej na wishlistę. Chodzi o to żeby wszelkie wpisywane do paska adresu wyrazy (pomijając sytuację gdy modyfikujemy aktualnie wpisany adres) powodowały wyszukiwanie w google (lub innej wyszukiwarce). Wychodzę z założenia, że gdy wpisujemy coś do paska adresu, to czegoś szukamy. Jeśli znamy jakiś adres, to najprawdopodobniej mamy go już dodanego do zakładek, tak więc sytuacja, że wpisujemy "z palca" jakiś rzeczywisty adres www, jest raczej mało prawdopodobna. Jeśli rzeczywiście znamy jakiś adres dokładnie, możemy to zasygnalizować wpisaniem nazwy protokołu.
Pytanie tylko czy "zwykli użytkownicy" zorientowaliby się o co chodzi - wpisują adres, a wyskakuje im wyszukiwarka.

andol napisał(a):

Originally posted by daroc:

eśli znamy jakiś adres, to najprawdopodobniej mamy go już dodanego do zakładek, tak więc sytuacja, że wpisujemy "z palca" jakiś rzeczywisty adres www, jest raczej mało prawdopodobna.Mało prawdopodobna? U mnie to codzienność.

JaDo napisał(a):

Originally posted by LudekGda:

A czy jest w Operze jakieś rozszerzenie, które działałoby na takiej samej zasadzie jak Enter Selects w Firefox?


http://my.opera.com/community/forums/topic.dml?id=244437

http://my.opera.com/community/forums/forum.dml?id=114 - jeśli rzeczywiście jest to fjuczer, a nie pierdółka wink, to powinno się coś znależć. Jeżeli nie ma, można założyć wątek z prośbą o stworzenie ekwiwalentu.

Originally posted by LudekGda:

Druga sprawa - czy jest możliwość zmiany podpowiedzi linków w pasku adresu na krótsze (bez opisów - np. tak jak w IE8)? Obecnie, ze względu na ilość tekstu, ciężko wyszukuje mi się adresy konkretnych serwisów.


Nie korzystam z tego typu "dobrodziejstw" (za wyjątkiem Kosza), ale wydaje mi się, że można skrócić.

opera:config#UserPrefs|AddressSearchDropDownWidth

Z tymże, opcja dostępna jest od wersji 10.

daroc napisał(a):

Originally posted by andol:

Originally posted by daroc:

eśli znamy jakiś adres, to najprawdopodobniej mamy go już dodanego do zakładek, tak więc sytuacja, że wpisujemy "z palca" jakiś rzeczywisty adres www, jest raczej mało prawdopodobna.


Mało prawdopodobna? U mnie to codzienność.


Z drugiej strony jeśli wpiszesz "g onet.pl" albo "g http:/ /onet.pl" to nic się nie stanie. wink
Moja propozycja to po prostu pomysł na inne podejście do przeglądania Internetu. Znasz adres - masz go w zakładkach (i za pomocą paska adresu możesz go wyszukać). Nie znasz adresu - wpisujesz wyraz(y) do paska adresu i wciskasz enter - znajduje się. Jeśli nie pamiętasz czy adres to był "onet.pl" czy "onet.com" - wpisujesz "onet" i wyświetlane są wyniki wyszukiwania. Co ważne - w kolejności wg popularności/celności/czegokolwiek ważnego (a nie wg kolejności wpisanych przyrostków w preferencjach - przecież nie zawsze adres, który chcemy oglądać, kończy się na pl, nawet jeśli taka strona także istnieje).

LudekGda napisał(a):

Dzięki wielkie - skrócenie zadziałało. Co do funkcji Enter Selects trzeba będzie poczekać...
Pozdrawiam.

andol napisał(a):

Originally posted by daroc:

Znasz adres - masz go w zakładkachNawet gdy chcę go odwiedzić pierwszy raz w życiu?
Chcąc zajrzeć pod jakiś adres raz (i tylko raz) w życiu, musiałbym najpierw dodać go do zakładek przez „Zakładki” > „Dodaj zakładki”, albo wpisać ten adres w polu wyszukiwania, aby Google dał mi linka. wink A potem musiałbym go z zakładek usnąć (bo strona zarekomendowana przez wujka Staszka okazała się straszną kichą i nigdy tam już nie zajrzę).

Ciekawe ilu użytkowników potrafiłoby za pomocą świeżo zainstalowanej Opery odwiedzić jakąkolwiek stronę spoza zestawu kilku preinstalowanych zakładek. Wolałbym, aby na taki pomysł wpadli twórcy wszystkich pozostałych przeglądarek. Opera bardzo szybko wspięłaby się wtedy na szczyty rankingów popularności. wink

daroc napisał(a):

Zakładałem, że można albo wpisać http://[adres] i wtedy od razu przejść na odpowiednią stronę, albo wpisać np onet.pl, a wtedy google wyszuka nam http://onet.pl wink Ani nic dodawać, ani usuwać nie trzeba.
Chociaż może rzeczywiście trochę przekombinowane wink bigsmile (Ale wynika to raczej z aktualnych przyzwyczajeń masy użytkowników, w tym i nas, a nie z tego że idea jest zła. smurf )

Edit: 4000-post party