Przedstawianie się jako IE lub Firefox (ewentualnie maskowanie)

w dziale Opera
GoLLaB napisał(a):

Jak zrobić, żeby zawsze, dla wszystkich stron ustawić maskowanie lub przedstawienie się jako IE lub FF ? Szukam od godziny i co dziwne nie mogę znaleźć. Wiem, że jest dla konkretnej witryny, ale ja chciałbym zawsze i wszędzie, przypominam sobie, że kiedyś ( w wersji wcześniejszej niż 9.64 z której korzystam) miałem tak ustawione i miałem mniej problemów ze stronami, a teraz nawet nie mogę normalnie zarezerwować biletu w Heliosie ... (jak dałem przedstaw jako FF na chwilę zadziałało, a potem znów przestało, nie wiem od czego to zależy, może po prostu muszę przedstawiać się wszędzie - w podstronach itd też).

Pozdrawiam,
GoLL@B.

Ryszard napisał(a):

http://www.opera.com/support/usingopera/operaini/#ua
ale:
- są strony (np. www.ipko.pl), które działają normalnie bez żadnych maskowań
- są strony, które działają normalnie wyłącznie dla Opery przedstawiającej się jako Opera
- niektórzy właściciele (autorzy) stron po poznaniu problemu poprawiają swoje dzieła
- jest też plik override_downloaded.ini

Medium napisał(a):

Chyba się nie da globalnie, można jeszcze przeszukać opera:config.
Mam taki przycisk (stary i nie wiem, czy będzie działać), spróbuj:
button

Medium napisał(a):

No właśnie, Ryszard ma rację. Mi zdecydowana większość stron działa przy identyfikacji jako Opera.
Mój bank (Millennium) jest jednym z wyjątków, ale z punktu - bez mego udziału - ujętym jako wyjątek w pliku override_downloaded.ini.

GoLLaB napisał(a):

Ustawiłem to, co podałeś Ryszard, dzięki, jednak problemu to nie rozwiązało. Mój problem polega (w tej chwili, bo to nie jedyna w końcu strona), że nie mogę wybrać miejsc podczas rezerwacji biletów w kinie (w Heliosie - bo w Multikinie jest inny skrypt i on działa). Jeśli chodzi o Helios, czyli tam, gdzie mam błąd, mogę sobie klikać a opcja wyboru biletu się nie pojawia. Za to gdy dam dalej i wywali mi błąd, że nie wybrałem miejsc/biletów, mogę spokojnie zaznaczyć miejsca... Ewidentnie jest to błąd Java Script - okienko z takim tytułem pojawia mi się podczas błędu, wyłączenie opcji javascript powoduje niewłączanie się okienka zatem skrypt jest moim zdaniem właśnie javascript. Co zatem z tym fantem zrobić, czy javę jakoś się przeinstalowuje na nowszą - to chyba nie jest to samo co:

http://www.java.com/pl/download/index.jsp ?

Medium napisał(a):

Ewidentnie java i Java Script to nie to samo! Zamiast podawać link do javy lepiej podałbyś link do problematycznej strony kina.

GoLLaB napisał(a):

Oczywiście już podaję:

http://www.heliosnet.pl/

Medium napisał(a):

No rzeczywiście, jest jak opisujesz. Ale czy zmiana identyfikacji tu coś zmienia?

GoLLaB napisał(a):

Niestety nie (mój 2 post w tym temacie), choć za pierwszym razem coś mi się udało, dlatego myślałem, że to to, jednak wtedy to musiał być jakiś przypadek...

Barthezdeleted napisał(a):

Originally posted by GoLLaB:

nie mogę wybrać miejsc podczas rezerwacji biletów w kinie (w Heliosie - bo w Multikinie jest inny skrypt i on działa). Jeśli chodzi o Helios, czyli tam, gdzie mam błąd, mogę sobie klikać a opcja wyboru biletu się nie pojawia.


Sprawdziłem właśnie rezerwacje biletu na Operze 10 i wszystko wydaje się działać tj. mogłem wybrać miejsce, typ biletu i przejść na następny ekran (jak rozumiem podsumowania).

GoLLaB napisał(a):

Trzeba będzie przejść na wersję v10, pytanie tylko kiedy będzie w wersji oficjalnej, nie ufam zbytnio betom (szczególnie, że korzystam z banków internetowych itp).

Medium napisał(a):

W Operze 10 np. mrozi nasza-klasa. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by mieć równolegle 2 Opery smile

Barthezdeleted napisał(a):

Originally posted by medium:

W Operze 10 np. mrozi nasza-klasa.


Ktoś to zgłosił ?

Medium napisał(a):

Zgłoś, jak możesz dobry człowieku. Na forum o zgłoszeniu nic nie było.

Ryszard napisał(a):

Z heliosnet.pl jest tak, jak GoLLaB pisze, ale wink
- wybieram swoje kino - w Rzeszowie
- przy wybraniu konkretnego filmu i godziny trafiam na stronę o adresie zaczynającym się od http://83.3.223.186/
Czyli - ustawienie "przedstawiaj się jako" dla witryny www.heliosnet.pl i tak nie zadziała przy rezerwacji smile
A ustawienie dla witryny http://83.3.223.186/ "maskuj się jako IE" i tak nic nie daje. Działa dopiero

Originally posted by GoLLaB:

Za to gdy dam dalej i wywali mi błąd, że nie wybrałem miejsc/biletów, mogę spokojnie zaznaczyć miejsca


GoLLaB napisał(a):

Ale co ciekawe, czasem się udaje nawet normalnie - raz dałem przedstaw się jako Firefox, raz dałem Maskuj jako IE, raz grzebałem gdzieś w opcjach i wyłączyłem opcję blokuj zawartość - i tak jakby na chwilę to działało. Ale po odświeżeniu strony przestawało.

Podobną sytuację mam na swojej stronie z Politechniki - poczta studencka smail.pwr.wroc.pl -> jak klikam w polę, żeby pisać mail - nie chce mi wskoczyć, ale jak kliknę np. w nadawcę i będę przechodzić Tab-em to wskoczy. Czasem bezproblemowo działa i nie mam pojęcia od czego to zależy sad

GoLLaB napisał(a):

Witam ponownie, na wstępie przepraszam za post pod postem, ale pewnie nikt by nie dostrzegł dodania zmian.

Mianowicie wgrałem sobie dzisiaj operę 10 beta (z linku podanego przez Barthez) i także nie mogę zaznaczać miejsc w kinie Helios, zatem chyba nie jest to wina Opery (między wersją 10 i 9 ) ale jakiegoś ustawienia, tylko jakiego ? W tej chwili Operę 10 mam wgraną "na czysto" bez żadnych zmian i też nie działa... Co zatem może być nie tak ustawione? Czy użytkownik Barthez mógłby się podzielić screenami ze swoimi ustawieniami?