Jak zrobić, żeby Opera nie była domyślną ściągarką plików torrent? Jak zrobić żeby filmik

w dziale Opera
kissinger77 napisał(a):

Witam,
Mam do Was prośbę o pomoc :-) Gnębią mnie 2 problemy związane z przeglądarką Opera.
(1) Jak zrobić, żeby Opera nie była domyślną ściągarką plików torrent?? Gdy chcę ściągnąć torrenta ze strony, a następnie otworzyć poprzez uTorrent, to nie mogę. Opera automatycznie chce mi pobierać.
Widziałem wpis kolegi kilka postów wyżej, ale niestety nie mogę otworzyć załącznika jaki wkleił w posta. Dlatego nie wiem, gdzie w opcjach opery można to wyłączyć. Byłem w prefernecje -> zaawansowane ale tam nie stwierdziłem na liście MMI plików torrent, tylko sporo innych, więc nie mogłem tego wyłączyć.
Czy można jakoś to obejść? Jestem dosyć świeżym użytkownikiem Opery, więc nie bardzo mam pojęcie jak to zrobić.

(2) Jak zrobić żeby filmik na stronie uruchomił mi się. W IE i FF otwiera się, ale nie na zasadzie jak You TUbe tylko widać, że ten filmik jest odtwarzany tak jakby ze strony www, ale w Media Playerze. W Operze ten filmik się nie odtwarza tylko jest białe pole. Tak jakby Opera nie była jakoś zlinkowana z WMP. Dla przykładu podam stronę www.wrc.com. Na pierwszej stronie od razu powinien być odtwarzany filmik.

z góry dziękuję za pomoc

Medium napisał(a):

ad1. Szukaj, było wielokrotnie

ad2.

Originally posted by kissinger77:

Dla przykładu podam stronę www.wrc.com. Na pierwszej stronie od razu powinien być odtwarzany filmik.


Mnie się nie odtwarza tu żaden filmik. Ale w K-Meleonie rzeczywiście włącza się WMP, hmmm... może jakieś błędy na stronie?

Dodane:
Zgłosiłam problem z witryną.

Amisttad napisał(a):

Ad1. Wchodzisz właśnie w Narzędzia -> Preferencje Tam na zakładce Zaawansowane masz dział Pobieranie. Masz ptaszek przy opcji: "Ukryj rozszeżenia obsługiwane przez Operę" odznacz to i teraz bez problemu znajdziesz na liście rozszeżenie torrent. Zaznaczasz, klikasz edytuj i wybierasz co chcesz. Ja mam np. opcję otwórz za pomoca domyślnej aplikacji (u mnie właśnie utorrent).

Ad2. Tego nie wiem już. Nie mam w systemie wmp więc u mnie w ogóle się nie odtwarzają. Ale firefox dla przykładu zgłasza brak własnie wmp. Dlatego w tym samym miejscu co rozszeżenia torrent poszukaj wmv bo w takim tam są. Podejrzewam że Opera ma odtwarzać pliki te właśnie w wmp a nie na wyświetlonej stronie. Spróbuj zaznaczyć by to opera go odtwarzała. Ale zaznaczam że to moje przypuszczenie, więc nie wiem czy zadziała.

Barthezdeleted napisał(a):

Originally posted by kissinger77:

Dla przykładu podam stronę www.wrc.com.


PPM Preferencje dla witryny Sieć: Maskuj się jako Firefox + F5 (Opcjonalnie: Instalowanie wtyczki)

Medium napisał(a):

Originally posted by Barthez:

Maskuj się jako Firefox


Faktycznie... :/

kissinger77 napisał(a):

Dzięki wszystkim za pomoc :-)
@amisttad
Dotarłem wcześniej tam gdzie piszesz (ad.1) ale niestety ne "ukryte rozszerzenia" już nie wpadłem smile Teraz jest już ok.

@Barthez
Dżizaz...nie wpadł bym chyba na to nigdy :] Dzięki...już działa

pozdrawiam

Barthezdeleted napisał(a):

Originally posted by kissinger77:

nie wpadł bym chyba na to nigdy


Spoko, poużywasz Opery, to poznasz co to znaczy być ignorowaną mniejszością wink
I jak sobie z tym radzić norris
p