Synchronizacja i pytania, problemy z niązwiązane...

w dziale Opera
yozz84 napisał(a):

chciałbym zapytać sie Was użytkowników korzystających z tej funkcji jak to w końcu jest z tą synchronizacją a mianowicie:

1. w którą strone działa synchronizacja?
2. czy da sie aby zarządzać kierunkiem synchronizacji?
3. czy da sie wykasowac wszystkie linki i wyczyscic profil synchronizacji na serwerze opery? (czy moge tylko pojedynczo kasowac linki?)

ostatnio chciałem zsynchronizować zakłądki ale sie okazało ze na serwerze była jakas stara wersja tego i do operuy na kompie wkleiło mi sterte starych linków które mialem juz posegregowane... wszystko od nowa musialem zrobic :/

prosze o pomoc bo nie moge sobie z tym poradzic :/

Medium napisał(a):

Trudno jest powiedzieć o kierunku synchronizacji, ale wydaje się, że pierwszeństwo mają nasze działania na oryginalnym pliku.
Bałagan, jaki się u Ciebie stworzył był z pewnością skutkiem wyłączenia synchronizacji podczas robienia porządków w zakładkach, co z mego doświadczenia nie jest korzystne.

yozz84 napisał(a):

a jak zatem wyczyscic profil na opera link tak aby zrobic czystą synchronizację?

z pod www w przeglądarce strasznie wolno działa kasowanie zakładek :/

Medium napisał(a):

Ja bym nie wyłączając synchronizacji zrobiła porządek w zakładkach.

Nigdy nie robiłam czegoś takiego jak "czysta synchronizacja". Myślę, że można byłoby to zrobić następująco: zapisać plik z zakładkami w innej lokalizacji, a następnie przy włączonej synchronizacji usunąć wszystkie zakładki do kosza i opróżnić kosz. Wówczas na serwerze nie powinno być żadnych zakładek. Następnie skopiować swoje zakładki we właściwe miejsce i włączyć synchronizację. Nie robiłam tego, ale myślę, że na serwerze wówczas znajdzie się Twój plik.

yozz84 napisał(a):

ok działa tak jak piszesz medium wink mniej wiecej...

tylko wchodzac na opera link nie wiedziec czemu katalogi i linki nie sa posortowane wedlug nazwy tylko jakims innym dziwnym sposobem ;p

dziekuje bardzo za pomoc smile

Medium napisał(a):

Ja Ci powiem, Opera Link jest bazą, do której nie zaglądam, od kiedy nauczyłam się korzystać z synchronizacji smile

alek napisał(a):

Witam,

ja mam z kolei taki problem, że w menu plik w ogóle nie mam pozycji synchronizacji, a w drugiej operze zainstalowanej "obok" do testowania, ta pozycja jest. Można to jakoś przywrócić?
Obie opery to wersja 9.64, build 10487.

Pozdrawiam

Medium napisał(a):

Originally posted by alek:

Można to jakoś przywrócić?


Używasz jakiegoś innego pliku menu, w którym ta pozycja nie istnieje.
Patrz Narzędzia → Preferencje → Zaawansowane → Paski narzędzi → Konfiguracja menu , jakiego menu używasz i zmień na Opera standard.

alek napisał(a):

Hmmm, nigdy bym na to nie wpadł. Najważniejsze, że działa smile

Dzięki, pozdrawiam.