Problem po skopiowaniu maili

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
seb84 napisał(a):

Witam,
Zainstalowalem nowa opere i postanowilem skorzystac z klienta pocztowego. Uzylem funkcji importowania kont i maili z outlooka. Poczta działa bez zarzutu. Natomiast mam problem z usunięciem starych maili. Wszystkie maile mam w "odebranych". Poczatkowo chcialem je przezucic do innego folderu, potem usunac no ale niestety nic sie z nimi nie da zrobic. Usunalem dla proby jakies maile bezposrednio z katalogu, wylaczylem opere itd itd. Prosze o pomoc bo ja juz nie wiem co mam robic. Z gory dzieki.

Medium napisał(a):

Nigdy nie importowałam poczty z Outlooka. A czemu Ty zaimportowałeś pocztę nie zrobiwszy w niej porządku?
Jeśli dobrze rozumiem, nie możesz usunąć zaimportowanych maili, tak?
Szczerze mówiąc, ja zaczynałabym na czysto w Operze, bez importu. Jakbyś wyrzucił cały Katalog poczty, Opera by go odbudowała, a Ty na nowo skonfigurowałbyś sobie konta pocztowe.

Barthezdeleted napisał(a):

Jeśli usuwasz maile w Operze, to usuwane są one najpierw do kosza. Dopiero gdy klikniesz PPM na koszu (albo użyjesz odpowiedniego przycisku - na dole sekcji są przyciski do opróżniania kosza, wystarczy je przeciągnąć na panel poczty.) to usuniesz je na stałe. Pisze o tym dlatego, że system pocztowe w Operze nie jest systemem stricte katalogowym, bardziej filtrowym. Mogło się więc stać, że w masz zaznaczone, aby w widoku Odebrane pojawiały się również usunięte (do kosza) maile.

Wejdź w Panel Poczty (F4) Odebrane Widok Pokaż i ewentualnie odznacz Usunięte