Import poczty

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
arty napisał(a):

Mam zainstalowaną Operę 7 na dwóch partycjach. Chciałbym zaimportować z jednej do drugiej odebrane i zachowane maile - bez utraty tych, które już w docelowym folderze się znajdują (więc opcja typu skopiowanie pliku raczej nie wchodzi w grę). Przez Plik -> importuj -> pocztę można ściągnąc maile z Opery 5/6, natomiast nie widzę opcji importu z innej O7. Czy ktoś mógłby mi podrzucić jakiś pomysł?

qviri napisał(a):

Coś mi się kojarzy że w 7.2 ma być import poczty z innych siódemek. Obecnie rzeczywiście nie ma.

mina86 napisał(a):

Mozesz wyeksportowac pliki do skrzynki UNIX-owej a potem zaimportowac w drugiej Operze.

PS. Taki maly trik, ktory moze sie przydac: E opera6.ini mozna ustawic MailDir, tak zeby wskazywal jedno miejsce. Wowczas Obie Opery beda kozystac z jednego katalogu z poczta, dzieki czemu nie bedzie potrzeby importowania smile Poczta sciagneita przez jedna Opere bedzie widoczna rowniez w drugiej. Ja tak mam zrobione miedzy platformami, Opera na Linuxie i na Windowsie ma u mnie ten sam katalog z poczta i nie musze sie bawic w importowanie.

arty napisał(a):

Dzięki, qviri & mina86. Zdaje się, że przyjdzie poczekać na 7.2... sad

<edit> Heh, właśnie wpadłem na banalny pomysł (w rodzaju sznurowania buta glizdą smile) - po prostu sforwarduję sobie wszystkie maile z z jednej skrzynki na któryś ze swoich adresów, a pocztę ściągnę drugą Operą. To takie banalne, że aż na to nie wpadłem od razu bigsmilebigsmile </edit>