PROBLEM Z OPERA MINI 4.2

w dziale Opera dla telefonów, tabletów i innych urządzeń
Jacek160 napisał(a):

Witam,mam problem,moźe ktoś wie jaką wersje OPERY MINI 4.2 ściągnąć na telefon NOKIA 6021 zeby się nie zawieszała,proszę pomóźcie.JACEK160.

volumepl napisał(a):

Opera Mini 4.2 powinna działać dobrze na tym telefonie, znajduje się na liście, czyli jest stabilna. Opisz, jaki masz z nią problem.

Jacek160 napisał(a):

problem jest taki źe OPERA po ściągnięciu około 100kB zawiesza się a dokładnie nie reaguje na przyciski albo wyskakuje błąd"BRAK PAMIĘCI"

volumepl napisał(a):

To sprawdź, czy masz odpowiednio dużo pamięci w telefonie. Przy Nokiach jest również czasem, że część pamięci na telefonie przeznaczonych jest do aplikacji java, co może skutkować takim błędem.

Jacek160 napisał(a):

WOLNA PAMIĘĆ W TELEFONIE-450KB,WOLNA PAMIĘĆ NA APLIKACJE-200KB.KORZYSTAM Z OPERY MINI 3.1 I NIE MA TEGO TYPU PROBLEMÓW.

volumepl napisał(a):

To moim zdaniem wszystko wyjaśnione. Wersja 4.2 wykorzystuje część pamięci do tymczasowego zapisywania przeglądanych stron. Dzięki temu nie musisz ponownie ładować stron, poruszając się wstecz. Gdy masz za mało pamięci Opera wyświetla albo brak pamięci, albo może się zawiesić. Wersja 3.1 nie wyświetla błędu, ponieważ zajmuje mniej pamięci w telefonie. Gdy pamięć zostanie zapełniona, po prostu usuwa zapisane podczas przeglądania strony (do poruszania wstecz) i nie wyświetla komunikatu o braku pamięci.

Jacek160 napisał(a):

Czyli nie da się nic z tym zrobić źeby się nie wieszała,pozostaje zakup telefonu z większą pamięcią.Moźe są jakieś inne przeglądarki które chodzą na tym telefonie?

volumepl napisał(a):

Dokładnie, albo zakup karty pamięci (o ile dostępna). A jeśli chodzi o inne przeglądarki, to poszukaj na www.google.pl

Jacek160 napisał(a):

dzięki za pomoc,mam jeszcze jedno pytanie,czy ma znaczenie z jakiego APN korzystam łącząc się z internetem przez OPERE?co wybrać erawaptt czy erainternet,jest jakaś róźnica?

volumepl napisał(a):

APN erawaptt służy do połączeń przez wap, a erainternet przez internet, przez oba APN można się połączyć, tylko operator może inaczej naliczać kwotę za połączenie. (Zazwyczaj połączenie internet jest tańsze) Nie wpływa to jednak na szybkość połączenia.

Jacek160 napisał(a):

dzięki.HEY

arkad napisał(a):

@Jacek160 Dodaję swoje 3 grosze w kwetii APN.
Nie ma znaczenia którego używasz do połączeń z netem. Przez erainternet możesz połączyć ze ze stronami wap i www, tak samo jak przez erawaptt. Ten ostatni APN omija proxy server Ery, więc łączenie się jest szybsze. Niektóre wyszukiwarki WAP nie wyświetlają polskich znaków diakrytycznych kiedy połączenie przebiega przez APN erainternet.
Chyba to bez znaczenia, że pierwszy z podanych przez Ciebie APN jest dostępny z konta abonamentowego, a drugi z TakTaka?
Teraz jestem połączony przez APN erawap i używam Opera Mobile 8.65. W taki sam sposób używam OperęMini 4.2, która wyraźnie działa szybciej niż przez erainternet.
Pzdr.

Jacek160 napisał(a):

Teraz to nie ma dla mnie znaczenia czy przeglądarka wyświetla polskie znaki czy też nie,z początku było to dla mnie denerwujące,czytałem jak analfabeta a teraz jest spoko,kwestia przyzwyczajenia.Zresztą czytam coś po angielsku i tam nie ma takich dupereli i anglicy mają lepiej od nas jeśli chodzi o język.

arkad napisał(a):

Jeśli język w OM 4.2 nie stanowi dla Ciebie problemu, to super.
Mnie zajmuje tylko prędkość połączeń i dlatego zawsze łączę się z netem przez APN erawap
-tu omijamy proxy serwer Ery.
Wnerwia mnie tylko, że nigdzie nie mogę znaleźć informacji nt. certyfikatów np. Verisign dla Opery Mini, bo Era nie wpuszcza na swój serwer pocztowy.
Na Gmail i Ymail wchodzę bez problemu.
Pzdr.

smyru napisał(a):

Originally posted by arkad:

Wnerwia mnie tylko, że nigdzie nie mogę znaleźć informacji nt. certyfikatów np. Verisign dla Opery Mini, bo Era nie wpuszcza na swój serwer pocztowy.Możesz rozwinąć? Aby posiadać podpisaną wersję Mini, musisz po prostu taką ściągnąć. To wszystko. BTW, AFAIK Opera Mini 3 nie ma wersji podpisanej.

arkad napisał(a):

@smyru,
może dobrze Cię nie odczytałem, ale od ponad 1,5 roku nie używam OM 3.
Natomiast sprawdzałem 3 dostępne wersje OM 4.2 z certyfikatami:
Thawte, Verisign i Multiple.
Ta ostatnia w opisie w sekcji detali, ma jedynie cer.Thawte. Podobnie się miała rzecz z OM 4.1.
Nawiązując do serwera Ery, to jest tam zabezpieczenie
Verisign class 3 Extended, Validation SSL, SGC, CA.
Czy ktoś z forumowiczów otworzył
www.poczta.era.pl i nie zobaczył Error 403?

volumepl napisał(a):

Pojawia się coś takiego:

Error 403--Forbidden From RFC 2068Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1: 10.4.4 403 Forbidden The server understood the request, but is refusing to fulfill it. Authorization will not help and the request SHOULD NOT be repeated. If the request method was not HEAD and the server wishes to make public why the request has not been fulfilled, it SHOULD describe the reason for the refusal in the entity. This status code is commonly used when the server does not wish to reveal exactly why the request has been refused, or when no other response is applicable.

smyru napisał(a):

Jak rozumiem logowanie przy pomocy zwykłej przeglądarki działa?

volumepl napisał(a):

Tak, nie ma z tym problemu.
Edit: można się zalogować również poprzez Bolt browser.

arkad napisał(a):

Faktycznie, Bolt otworzył tę stronę przy pierwszym podejściu - dziś zainstalowałem - i ku mojemu zaskoczeniu!
Męczę się miesiącami z dwoma wersjami Opery Mini i podobnie z dwoma Mobile na UIQ3 oraz Hotline - na tym serwerze (Eranet) mam 2 konta - a tu taki Bolt bez zacięcia daje radę. Znaczy to, że w w.w. Operach brak uaktualnień certyfikatów Verisign.
Dziwi mnie, że dla Mobile nie ma od strony Opera Dev. wsparcia w tym zakresie, bo jakby nie patrzeć, to są stare przeglądarki, ale mają opcję załadowania nowych certyfikatów.
Zaskoczenie z Boltem wynikło stąd, że OM 4.2 to nowy produkt i certyfikaty powinny(!) być tu uaktualnione. Za 2 tyg. minie rok gdy przykładowo Era włączyła "nowe" zabezpieczenia i akurat mi scared zaczęły się z tym kłopoty.
Jasne, przez myśl mi nie przeszło, by Opera Dev. brał Erę pod uwagę, ale podobnych blokad dla Oper na urządzenia przenośne będzie coraz więcej.
Tendencja wzmacniania zabezpieczeń wśród dostawców usług i-netowych jest coraz większa - to m.in. synonim jakości tych usług.
Mam nadzieję, że w OM 4.5, ew. OM 5 będzie opcja uaktualnień. Z pewnością ma już taką opcję Opera 9.5 WM 6.1.
A co z innymi platformami?
Pzdr.

volumepl napisał(a):

UCWEB 6 (wersja bez certyfikatu) - nie otwiera strony (brak autoryzacji)
Teashark (wersja bez certyfikatu) - otwiera stronę.
Opera Mini 5 beta - brak autoryzacji

arkad napisał(a):

No właśnie, "OM5 nie otwiera tej strony i paru innych, a liczyłem, że podoła.
Dzięki za wskazanie Teashark, zobaczę jak mi działa, bo Bolt na Sony Ericssonie wiesza się po paru minutach.
PS: Post via OM5, więc mogą w nim ginąć "polskie litery".

Jacek160 napisał(a):

Witam,a propo certyfikatów w OPERZE,pojawił mi się dziwny problem.Otóż od paru dni wchodząc na strone(www.eranet.pl)lub(www.poczta.era.pl) poprzez wbudowaną w telefon przeglądarke dostaje tylko informacje że połączenie jest zabezpieczone i to wszystko.Połączenie przez Compresor Mini,Eranet jest aktywne,numer w Tak-Taku.Może ktoś z was ma podobny problem i wie jak go rozwiązać?Z góry dzięki za odpowiedź.Jacek

volumepl napisał(a):

To znaczy konkretniej: pojawia się tylko informacja, że to połączenie jest zabezpieczone i nic więcej, masz pusty ekran?

Jacek160 napisał(a):

Dokładnie,jest pusty ekran,wyświetla się tylko informacja że połączenie jest zabezpieczone i to wszystko.Logowałem się poprzez Compressor Mini z ONET POCZTĄ i GMAIL POCZTĄ i działa bez zarzutu.Zgłoszę chyba ten problem do BOA ery,ciekawy jestem co mi na to odpowiedzą.

volumepl napisał(a):

Wynika z tego, że jedynym sposobem, aby zalogować przez wbudowaną przeglądarkę na pocztę Ery jest, jak na razie, wyłączenie Compressora Mini. Dziwi jeszcze tym bardziej, że Gmail korzysta również z zabezpieczeń, a nie ma problemu z logowaniem.

Jacek160 napisał(a):

Zgłosiłem ten problem do BOA ery,powinni to rozwiązać,w końcu od tego są,choć jak ich znam potrwa to pewnie z tydzień jak nie dłużej.Co do ERY to wiecznie są problemy z ich siecią,chyba przeniosę numer do innej sieci,murzyni mają lepszych operatorów.Dzięki za rade.

Jacek160 napisał(a):

Witam,mam pytanie odnośnie startera BLUECONNECT,może ktoś z was rozwiąże mój problem.Chciałem się dowiedzieć czy po włożeniu karty sim z tego startera do telefonu będe mógł korzystać z internetu w telefonie czy to działa na tej zasadzie że ta karta łączy tylko w przypadku gdy używam telefonu jako modemu do połączeń z internetem na komputer?Z góry dzięki za odpowiedź.JACEK.

volumepl napisał(a):

Będziesz mógł korzystać z internetu w telefonie i używać telefonu jako modemu. W pierwszym przypadku, gdy będziesz miał kartę w telefonie, nie będziesz mógł nawiązywać połączeń głosowych i ich odbierać. Oczywiście musisz łączyć się wyłącznie przez APN Ery.

Jacek160 napisał(a):

To dobrze że jest taka możliwość,myślałem że nic z tego nie będzie.Czyli nie powinno być problemu z przeglądarkami OPERA MINI,MOBILE czy BLUECONNECT, nie będą się zawieszać?Jaki apn należy ustawić,erainternet czy erainternettt,chodzi mi o to żeby liczyło,bodajże teraz jest 3gr za 100kB?

volumepl napisał(a):

Ustawienia powinny być takie same jak w modemie, czyli erainternet. Przeglądarki nie powinny się zawieszać.