Opera i Eset Smart Security 4 - problem

w dziale Strony WWW w Operze
wojtekwx napisał(a):

Zauważyłem następujący problem z Operą 9.64 i Eset Smart Security 4. Po mniej więcej 5-6 dniach dość częstego używania Opery zaczyna się pojawiać problem z ładowaniem się niektórych stron. Na przykład z Naszą-klasą.pl. Problem ten polega na tym, że strona łąduje się ale tylko w części. Tak jakby antywirus sprawdzał zawartość strony w poszukiwniu wirusów. Problem na innych przeglądarkach w tym na przykład na Firefoxie nie istnieje. Mój system to XP Professional SP3. Miałem już inne antywirusy (Avira, AVG) i nie było żadnych problemów z ładowaniem się stron w Operze. Niedawno sformatowałem system, ale to nie pomogło w rozwiązaniu mojego problemu.
PS. problem się rozwiązuje, jak się wyczyści historię przeglądania... niestety jest to bardzo uciążliwe bo tracę wszystkie ustawienia... mam wtedy spokój na kolejne 6 dni... potem wszystko się powtarza...
Proszę o pomoc

Barthezdeleted napisał(a):

Większość antywirusów ma możliwość wyłączenia poszczególnych plików i katalogów ze skanowania (tzw. exclude list). Spróbuj może dodać katalog pamięci podręcznej Operu do takiej listy w tym antywirusie.
Jego lokalizacje znajdziesz w Pomoc O Operze Ścieżki dostępu: Pamięć podręczna.

wojtekwx napisał(a):

jak mam wyłączyć skanowanie w tym katalogu?

wojtekwx napisał(a):

dobra pytanie nieaktualne... zrobiłem tak jak poleciłeś... jeszcze nie wiem czy to poskutkuje... okaże się za kilka dni... na pewno zdam relację... jeśli to to... to jesteś WIELKI
Pozdrawiam i na razie dziękuje serdecznie

marbross napisał(a):

Mam ten sam problem z wyświetlaniem stron jednak w wersji 10 beta 2. Zauważyłem, że niektóre strony są bardzo powoli ładowane albo wogle, dopiero kolejny refresh ładuje stronę np.: www.onet.pl.

Dzięki za pomoc, pozdrawiam

andol napisał(a):

O wersjach beta rozmawiamy w innym dziale.