Struktura poczty w operze mail

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
ms-trex napisał(a):

Witam,
dodałem sobie konto gmaila do opery, jednak zaraz potem narobiła mi cała mase bzdurnych predefiniowanych etykiet dodatkowych katalogow na odbierane i nieprzeczytane wiadomosci, tylko po co mi to? Czy nie mozna operowac tylko i wylacznie na stukturze katalogow i zakladek z gmaila poprzez IMAP?

A i jeszcze jedno pytanie, dlaczego wiadomosci sa dublowane, czasem nawet x3 sa te same wiadomosci?

woj-tek napisał(a):

Originally posted by ms-trex:

Czy nie mozna operowac tylko i wylacznie na stukturze katalogow i zakladek z gmaila poprzez IMAP?Nie, bo nie samym IMAP świat żyje? Wiesz, jeszcze jakiś czas temu (przed wprowadzeniem imap przez google) dostanie darmowej skrzynki z imap o rozsądnych parametrach graniczyło z cudem...

Originally posted by ms-trex:

A i jeszcze jedno pytanie, dlaczego wiadomosci sa dublowane, czasem nawet x3 sa te same wiadomosci?


Wynika to z używania etykiem przez gmaila, a że wiadomości mogą mieć kilka takowych, więc mogą pojawiać się w kilku katalogach (stąd dla jednej "fizycznej" wiadomości może pojawić się nawet kilka informacji o nieprzeczytanej wiadomości)
http://my.opera.com/polski/forums/topic.dml?id=259226 ?

darmiros napisał(a):

Niestety, Opera z IMAP w gmailu głupieje. Można to nieco uporządkować, ale nie do końca.
Znacznie lepiej IMAP obsługuje Thunderbird - polecam, sam przesiadłem się z Opery, bo niestety za bardzo kombinowała, zwłaszcza upload na gmaila jej nie idzie.
Może coś się polepszy w 10-tce, poczekamy, zobaczymy.

ms-trex napisał(a):


Nie, bo nie samym IMAP świat żyje? Wiesz, jeszcze jakiś czas temu (przed wprowadzeniem imap przez google) dostanie darmowej skrzynki z imap o rozsądnych parametrach graniczyło z cudem...


Nie mówię że świat ma żyć tylko IMAPem ale skoro dodali jego obsługe to powinni dać też ludziom możliwość jakiejś konfiguracji. Wywaliłem tę pocztę bo to się nie daje użytkować w ogóle, tragedia po prostu.


Wynika to z używania etykiem przez gmaila, a że wiadomości mogą mieć kilka takowych, więc mogą pojawiać się w kilku katalogach


Gmail nowym wiadomościom nadaje tylko etykietę odebrane a opera mail czasem wyświetla mi 3 a nawet 4 razy te sama wiadomosc. Nawet gdyby tak było jak mówisz to program sam bajzel mi robi w poczcie. Skoro tworcy opery wiedza lepiej co dla usera lepsze to niech sami se tego uzywaja.

Kurde jak wywaliłem konto pocztowe to zniknęły mi kanały z panelu bocznego, a takie wygodne to było, można jakoś dodać kanały RSS do panelu bocznego? Tak się cieszyłem że mogę mieć poczte, zakładki i RSS wszędzie ze sobą na USB a tu znowu zawód.

woj-tek napisał(a):

Originally posted by ms-trex:

Nie mówię że świat ma żyć tylko IMAPem ale skoro dodali jego obsługe to powinni dać też ludziom możliwość jakiejś konfiguracji. Wywaliłem tę pocztę bo to się nie daje użytkować w ogóle, tragedia po prostu.Ale co chcesz konfigurować? Opera wyświetla to co jej google "zapodaje". Po kilku poprawkach po stronie gmaila jest całkiem znośnie (;
(po chwili przemyślenia - faktycznie możnaby umożliwić definiowanie które katalogi mają być brane pod uwagę w widoku "nieprzeczytane" - możnaby zarzucić pomysł na wishlistę...)

Originally posted by ms-trex:

Gmail nowym wiadomościom nadaje tylko etykietę odebrane a opera mail czasem wyświetla mi 3 a nawet 4 razy te sama wiadomosc.Chyba że stworzysz dodatkowe etykiety. Domyślnie Opera wyświetla dwukrotnie wiadomość - z INBOX i z AllMail. Jak masz filtry nadające dodatkowe etykiety to wiadomość będzie powielona więcej razy. Ja sobie poradziłem tak, że zostawiłem jedynie INBOX i Trash (do usuwania wiadomości) - wiadomości pojawiają się (w widoku "nieprzeczytane") bez duplikatów, ale z poziomu opery pozbawiłem się możliwosci nadawania etykiet / archiwizowania wiadomości. Zamiast widoku "nieprzeczytane" możesz po prostu przeglądać pojedyncze katalogi - wtedy nie będą wyświetlane duplikaty. Ot, urok etykiet...
Ja z IMAP jestem względni zadowolony - Opera i tak jest u mnie włączona niemalże 100% czasu pracy komputera a dostaję natychmiastowe powiadomienia o nowej poczcie.

Originally posted by ms-trex:

Kurde jak wywaliłem konto pocztowe to zniknęły mi kanały z panelu bocznego, a takie wygodne to było, można jakoś dodać kanały RSS do panelu bocznego? Tak się cieszyłem że mogę mieć poczte, zakładki i RSS wszędzie ze sobą na USB a tu znowu zawód.Nie można mieć RSS w panelu bez poczty. Na chwilę obecną jedyne rozwiązanie to stworzenie jakiegoś konta pocztowego z wymyslonymi danymi. Użytkownicy próbują sie o to doprosić od... dawna (;

ms-trex napisał(a):


Nie można mieć RSS w panelu bez poczty. Na chwilę obecną jedyne rozwiązanie to stworzenie jakiegoś konta pocztowego z wymyslonymi danymi. Użytkownicy próbują sie o to doprosić od... dawna (;


No cóż, szkoda. Opera 10 też tego nie ma. Co do poczty to już sobie dałem siana, pół biedy z kiepską obsługą IMAP od googla ale dla mnie nie do przyjęcia są te bzdurne predefiniowane etykietki, załączniki i dodatkowe foldery. Interfejs webowy gmaila ma większą funkcjonalność i wygodę niż opera mail, a powiadomienie o poczcie mam z komunikatora pidgin. Dziękuje bardzo za pomoc.

woj-tek napisał(a):

Proszę (:
Każdy używa tego co mu wygodniej - mnie przy 4 kontach chyba by trafiło gydybm miał się co chwilę przełączać (;

ms-trex napisał(a):

Ale co przełączać, w gmailu można dodać kilka kont i obsługiwać z jednego interfejsu.

woj-tek napisał(a):

Originally posted by ms-trex:

Ale co przełączać, w gmailu można dodać kilka kont i obsługiwać z jednego interfejsu.Wiem, niektóre mam tak podpięte (w sumie kilkanaście maili xD), jednakże tych 4 kont wolałbym już między sobą nie mieszać - ok? (;

Barthezdeleted napisał(a):

IMAP używane przez gmaila, jest IMAPem tylko z nazwy. Google postanowił, że zamiast standardów sieciowych w tej dziedzinie, użyje swojej własnej implementacji. Problem leży w tym, że to jedna z najgorszych implementacji tej usługi w ogóle. Poczytaj sobie o tym tutaj, naprawdę warto.

Nie do końca rozumiem, dlaczego implementacja jednej firmy ma się stawać standardem ? Bo to google ? Chrzanić to! Ta firma jest znana z tego, że w głęboko w rzyci ma fakt, że coś może gdzieś nie działać. Znana tu w środowisku jest sytuacja, że ongiś czasy dwie linijki kodu naprawiały Google mail w Operze. Mimo faktu, że Google przez długi czas był o tym informowany, głowy sobie tym nie zawracał.

Nie podobają Ci się bzdurne katalogi na Nieprzeczytaną i Odebraną pocztę. Co za szkoda. Mi się podobają. Używam kont POP3 i te katalogi są arcy-przydatne. No i co teraz? Opera software ma marnować czas na przepisanie kodu Opera mail li tylko po to, by dać tobie możliwość ich wyłączenia ? Bo możliwość zwinięcia ich to za mało ?

No offense intended, mam po prostu gorszy dzień wink

ms-trex napisał(a):


Nie podobają Ci się bzdurne katalogi na Nieprzeczytaną i Odebraną pocztę. Co za szkoda. Mi się podobają. Używam kont POP3 i te katalogi są arcy-przydatne. No i co teraz? Opera software ma marnować czas na przepisanie kodu Opera mail li tylko po to, by dać tobie możliwość ich wyłączenia ? Bo możliwość zwinięcia ich to za mało ?


OK, Tobie te katalogi sa przydatne i masz ucieche, dla mnie sa zbedne wrecz utrudniaja korzystanie z programu i powinienem miec mozliwosc wylaczenia tego co mi nie odpowiada - dostosowanie programu do własnych potrzeb, ale tego tu nie ma, w mysl zasady my wiemy lepiej co dla uzytkownika lepsze.

Zła implementacja IMAP od google? Nie wiem, może, nie znam się, tyle że taki thunderbird nie ma z tym najmniejszych problemów, zakładam że masa innych programów również.

woj-tek napisał(a):

Originally posted by ms-trex:

Zła implementacja IMAP od google? Nie wiem, może, nie znam się, tyle że taki thunderbird nie ma z tym najmniejszych problemów, zakładam że masa innych programów również.I dlatego powinniśmy teraz wrócić się kilka lat i bić pokłony MS, w końcu oni też mieli/mają standardy w głębokim poważaniu i wszystko robią po swojemu - czy to nie cudowne?