Download Manager

w dziale Opera
GoLLaB napisał(a):

Witam ponownie,

Chciałbym zrobić sobie domyślnego menadżera ściągania plików w Operze (używam 10.00 beta build 1622), ale takiego, żeby wszystko, co otwiera w tej chwili domyślny menadżer (to okienko z pytaniem zapisz, otwórz i anuluj) wskakiwało w jakiegoś innego menadżera - programowego. Przeszukując google i fora opery natrafiłem na 2 rzeczy. Plugin do flashgeta (który w wersji 10 już nie działa) a później natrafiłem na OGeta, który pozwalał ingerować innego menadżera wraz z Operą. Wszystko byłoby fajnie, ale nurtuje mnie jedna rzecz - serwisy jak np. Rapidshare, gdzie odczekuje się pewien czas, by ściągnąć plik (link jest tak jakby generowany i sama przeglądarka włącza wybór opcji co zrobić z danym ściąganym plikiem) nie działają poprawnie w moim przypadku z Flashgetem - dalej wyskakuje okienko Opery pytające co zrobić z plikiem, a gdy dam zapisz będzie zapisywany przez Operę a nie Flashget. Czy istnieje jakaś możliwość, żeby to od razu było zapisywane i domyślnie przez Flashgeta? Jak wejdę w Preferencję -> Zaawansowane -> Pobieranie i tam zaznaczę, by pliki rar były od razu zapisywane na dysku też nie są zapisywane przez Flashgeta a przez domyślnego menadżera w Operze.

Czy ktoś wie, jak rozwiązać ten problem?
Pozdrawiam i dzięki za rady,
GoLL@B.

grzelix napisał(a):

Niewiem czy dokładnie o to chodzi ale (opera 9.6) możesz ustawić w Narzędzia->Preferencje->Zawansowane zakładka pobierania dla odpowiedniego typu mime odpowiedni program i tam ustawisz ze pliki rar beda otwierane przez flashget i automatycznie po kliknięciu na odnośnik do pliku rar będzie uruchomiana zadana aplikacja.

Myśle w 10 dużo się nie zmieniło w tej sprawie bo to bardzo przydatna i poprawiająca pracę rzecz. Ja mam ustawione w ten sposób pliki torrent że są one zapiswane w danym katalogu bez żadnych zbędnych pytań skąd odrazu rtorrent rozpoczyna pobieranie pliku.