Problem z zalogowaniem, kilka stron

w dziale Opera
vril napisał(a):

Witam. Od jakiegoś czasu mam problem z logowaniem się na co najmniej trzech stronach, a mianowicie 'orange', 'nasz klasa' i tvn24 (tu akurat chodzi o wysyłanie komentarza.

Problem objawia się w ten sposób, iż po kliknięciu 'zaloguj' Opera nic nie robi. Ani nie wysyła żądania, ani nie pobiera żadnych danych. Po prostu nic się nie dzieje.

Zrobiłem 2 zrzuty paska postępu. Oto one:
http://files.myopera.com/vril/files/orange%20problem.jpg
http://files.myopera.com/vril/files/orange%20problem2.jpg

Muszę przyznać, że problem ten zaczyna mnie powoli irytować, ponieważ z orange korzystam dość częśto i żeby się zalogować muszę się przełączać na Firefoxa. Próbowałem rozwiązać ten problem sam, ale bez rezultatu. Bawiłem się juz ciasteczkami, opcjami javascript/skryptami, wtyczkami, ustawieniami sieci, url filtrem, stylami, czyszczeniem cache'a a nawet skórkami! Nic nie pomogło. Dopiero czysta reinstalka dała efekty... na trzy dni. Potem problem powrócił.

Nie mam kompletnie zielonego pojęcia, gdzie mogę jeszcze szukać rozwiązania. Dodam tylko, że ten problem nie występuje na Operze zainstalowanej na wirtualnych maszynach (Windows 7 oraz Ubuntu) a także na kompie w pracy (USB Opera)

woj-tek napisał(a):

Nie potwierdzam - u mnie do orange loguje się bez zająknięcia (zakładając, że orange akurat wtedy działa xD)

vril napisał(a):

Jasne. Tylko ja nie pytam czy u kogoś działa, tylko czy ktoś ma pomysł czemu u mnie nie działa?

Metodą prób i błędów doszedłem, że przyczyna jest pliczek opera6.ini, ale jest to plik z ustawieniami Opery. Teraz pytanie jakie ustawienia mogą powodować nie ładowanie sie strony?

woj-tek napisał(a):

Originally posted by vril:

Jasne. Tylko ja nie pytam czy u kogoś działa, tylko czy ktoś ma pomysł czemu u mnie nie działa?http://my.opera.com/polski/forums/topic.dml?id=283188&t=1247506865&page=1#comment3048728 (;

Originally posted by vril:

Metodą prób i błędów doszedłem, że przyczyna jest pliczek opera6.ini, ale jest to plik z ustawieniami Opery. Teraz pytanie jakie ustawienia mogą powodować nie ładowanie sie strony?metodą prób i błędów - wywalajac kolejne sekcje pliku konfiguracyjnego i zawężając krąg poszukiwań?

Barthezdeleted napisał(a):

Originally posted by vril:

ale jest to plik z ustawieniami Opery


Nie przejmuj się tym za bardzo. Jeśli go usuniesz, to Opera odbuduje ten plik z domyślnych ustawień. Jeśli usunięcie pliku konfiguracyjnego (tzw. reset profilu) pomaga to warto się zastanowić czy aby nie zostawić tak tego. Poustawianie od nowa pasków i dodanie własnych przycisków może zająć tyle samo czasu co szukanie winnego całego zamieszania.

Osiołek napisał(a):

Nawiązując lekko do tematu: na niektórych forach mam kłopot z utrzymaniem stanu zalogowania -> Syntetic - forum. Loguje normalnie po czym od razu/po jakiejś akcji zostaje wylogowany. The Rolling Stones - pomimo zaznaczenia opcji "Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie" nie zawsze jestem zalogowany. Czasami loguje czasami nie. Szczególnie po dłuższej przerwie sa z tym problemy. z tym że w przeciwieństwie do poprzedniego forum w czasie aktywnosci zalogowanie jest prawidlowo podtrzymywane. Ciasteczka akceptuje. "Zabawa" w ich włączanie/wyłaczanie nic nie dała. Czy to problem Opery? Czy może błędów forum?

Opera 9.64. Windows XP SP3 - Opera jak i system w miarę świeży tj. ok 1 miesiąca.

zielak007 napisał(a):

W phpBB (na nim jest oparte forum The Rolling Stones i jeśli dobrze trafiłem, to forum Syntetic też) jest kilka opcji dotyczących bezpieczeństwa logowania, m.in. możliwość sprawdzania IP, z którego łączy się użytkownik:

Określa, jaka część adresu IP użytkownika jest porównywana z adresem IP sesji. „Całość” porównuje cały adres, „A.B.C” pierwsze x.x.x, „A.B” pierwsze x.x, „Nic” wyłącza sprawdzanie. Przy adresach IPv6 „A.B.C” porównuje pierwsze 4 bloki, a „A.B” - pierwsze 3 bloki.

Jeśli masz zmienne IP, a ta funkcja na forum jest włączona i/lub ustawione jest wygasanie kluczy logowania na krótki okres, to może być właśnie przyczyną problemów. Czy w innych przeglądarkach problem też występuje (tylko trzeba wtedy nie używać ich przemiennie bez wylogowania, ponieważ jeśli opcja sprawdzania przeglądarki jest włączona, to nie zostaniesz zalogowany po powrocie)? Jeśli tak, to zapytaj administrację o te ustawienia i poproś o ich zmianę.

meteor333 napisał(a):

Zainteresujcie się tym tematem.
Też miałem problem z dziwnym wylogowywaniem. Pomogło pozmienianie ustawień, restart, potem przyrócenie poprzednich...