Problem z najnowszymi wersjami beta

w dziale Wersje beta, testowe i rozwojowe
Dro77naR napisał(a):

A ja mam problem z wyświetlaniem niektórych stron pod Operą w najnowszych wersjach beta. Chodzi o poprzednią i obecną (dzisiejszą).
Otóż najpierw problem zaobserwowałem na goldenline, ale dziś też na... http://widgets.opera.com/ i stwierdziłem, że coś jest nie tak.

Otóż co jakiś czas, nie wiem od czego to zależy, na wspomnianych stronach brakuje części treści. O ile z goldenline podejrzewałem, że to wina źle napisanej strony, o tyle u Opery nie mam takich podejrzeń.

Tak to wygląda na stronie widgetów:
http://img339.imageshack.us/img339/2920/zrzutekranun.png
A to informacje o mojej przeglądarce:


User Agent:Opera/9.80 (X11; Linux i686; U; pl) Presto/2.2.15 Version/10.00
Build number:4493
Popups:Block unwanted
Java:On
Plug-ins:On
JavaScript:On
Referrer logging:On
Proxy:Off
Encoding setting:
Display mode:Strict
Load images:All
Normal cookies:Accept
Third party cookies:AcceptMoże ktoś pomóc???

Medium napisał(a):

Czy już się poprawiło?

Dro77naR napisał(a):

Dziękuję za zainteresowanie tematem. Poprawiło się częściowo. Tzn. problem nadal występuje, ale znacznie rzadziej. A czy coś w tej kwestii było robione przy okazji najnowszego buildu?

Pozdrawiam

Medium napisał(a):

Mnie w najnowszej wersji wszystko dobrze się wyświetla, no, prawie wszystko smile

Dro77naR napisał(a):

Niestety, nie potrafię wywołać problemu, więc pozostaje mi wierzyć, że to, co u mnie się stało było spowodowane np. niewyczyszczonym cache'm sprzed aktualizacji. Oby smile Niemniej, dziękuję za pociechę smile

Dro77naR napisał(a):

Właśnie pojawił się omawiany problem ;/ goldenline i widgets

Medium napisał(a):

No cóż, nie potwierdzam, u mnie wszystko OK.

Dro77naR napisał(a):

Zainstalowałem wersję stabilną 10 i problem się wręcz nasilił sad Nie wiem, co może go powodować. Zauważyłem też, że poza tym, że na GL znikają teksty, na innych stronach źle się wyświetlają. Zmienia się czcionka, jej wielkość... Irytujące to strasznie zwłaszcza, że reinstalacja nawet od zera (z usunięciem folderu .opera) nie pomaga.

Medium napisał(a):

Originally posted by Dro77naR:

Irytujące to strasznie zwłaszcza, że reinstalacja nawet od zera (z usunięciem folderu .opera) nie pomaga.


Czy masz całkowitą pewność, tj. sprawdziłeś ścieżki, że usunąłeś cały Profil użytkownika w Operze 10, Katalog Opery w Operze 9?

lucas18x napisał(a):

Mam to samo używając bulidu z qt4 na kde 4.3. Używam również opery na Windowsie i na KDE 3.5.10 (wersja z qt3) i nie zauważyłem tego problemu. Widocznie kłopot ze znikającymi czcionkami dotyczy tylko wersji z qt4, dlatego zobacz czy użycie wersji z qt3 pomoże. Zresztą problem jest chyba znany http://my.opera.com/community/forums/topic.dml?id=287525

Dro77naR napisał(a):

Hm, szukałem tego problemu u innych i nie znalazłem. Dzięki za wskazanie tamtego tematu i prawdopodobnej przyczyny kłopotów. Cóż, chyba jestem zmuszony zainstalować wersję qt3 sad

medium, post wskazany przez lucasa sugeruje, że to jednak nie ustawienia własne opery. Niemniej, usunąłem wszystko co było pod operowymi linkami (.opera).