Uruchamianie sie skrótów klawiszowych podczas pisania polskich liter

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
vcore napisał(a):

Kolejny irytujący problem który nęka mnie od dłuzszego czasu - uruchamiające sie skróty klawiszowe podczas pisania polskich liter, np. podczas tworzenia postu na forum czy tez komentarza, problem wystepuje głownie podczas szybkiego pisania, niewiem czy skróty otwierają sie przez to ze przypadkowo naciskam Ctrl i Alt+L, ale nawet jeśli to dlaczego teraz podczas normalnego pisania gdy wciskam tą kombinacje to nic sie niedzieje? (Ctrl+Alt+L - Odnośniki), Problem występuje bardzo często ale teraz z jakiegoś powodu nie jestem w stanie go spowodować

andol napisał(a):

Też mam ten problem przy szybkim pisaniu. Dawno temu zgłosiłem to jako buga. W tej chwili jedynym wyjściem jest wyłącznie (lub zmiana na inne) skrótów kolidujących z polskimi znakami.

Barthezdeleted napisał(a):

...albo używanie kombinacji tylda+litera do uzyskania polskich znaków wink

andol napisał(a):

Originally posted by Barthez:

albo używanie kombinacji tylda+literaTo już lepiej nieco wolniej pisać z prawym Altem. I tak będzie znacznie szybciej, niż z Shiftem i tyldą. p

dark33 napisał(a):

Odpowiedź jest prosta to nie jest bug tylko masz zainstalowaną kartę graficzną ATI i jej program narzędziowy Catalyst Control Center, nie wyłączaj skrótów w CCC tylko zlikwiduj skrót CTRL + L lub ALT+L, generalnie wszystkie skróty można wywalić dla bezpieczeństwa bo i tak nigdy z nich nie będziesz korzystać.
Jak klikniesz w ikonę ATI w prawym dolnym rogu ekranu wybierz Hotkeys->Hotkeys Manager, otworzy Ci się karta zostaw zaznaczone "Enable Hotkeys Feature" a tylko pokasuj skróty klawiaturowe z list rozwijanych, zapisz...
Ta modyfikacja zadziała dopiero po resecie komputera !!

andol napisał(a):

Originally posted by dark33:

Odpowiedź jest prosta to nie jest bug tylko masz zainstalowaną kartę graficzną ATI i jej program narzędziowy Catalyst Control Center,To nie ma nic wspólnego z Catalyst Control Center.

Naciśnij w swojej Operze Ctrl + lewy Alt + L - wyświetli się lista odnośników. Prz odpowiednio szybkim pisaniu, lista odnośników wyświetla się po naciśnięciu kombinacji prawy Alt + L. Przy powolnym pisaniu uzyskamy (zgodnie z oczekiwaniami) „ł”.

dark33 napisał(a):

Ja tego nie mam, u mnie wszystko działa jak należy a naciskałem bardzo szybko smile, generalnie polskie litery piszemy używając prawego ALT-a a nie lewego.
Naciśnięcie lewego ALTA służy do uaktywnienia paska menu i jego skrótów i to nie tylko w Operze, zawsze tak było !

andol napisał(a):

Originally posted by dark33:

generalnie polskie litery piszemy używając prawego ALT-a a nie lewegoAle my to wiemy. Z lewym przecież się nie da.
Widocznie za wolno piszesz. Ten problem trudno odtworzyć. Zwykle udaje się to wtedy, kiedy tego nie chcemy…

dark33 napisał(a):

Originally posted by andol:

...Zwykle udaje się to wtedy, kiedy tego nie chcemy…


smile złośliwość rzeczy martwych,,,,,

daroc napisał(a):

Borykam się z tym problemem od dawna. Od kiedy mam szybszy komputer (czyli od prawie roku) chyba rzadziej to występuje (chociaż mogę się mylić, trudno to jakoś zmierzyć, może się starzeję i palce po klawiaturze wolniej chodzą? wink ). Tak jakby problem pojawiał się gdy podczas pisania użycie procesora troszkę podskoczy.
Może warto ich jeszcze pomęczyć, żeby naprawili tego buga?
Może jest to jakoś związane z włączaniem się przypadkowych stylów (menu widok -> style)? Chociaż nie sądzę żeby moim rodzicom doskwierało zbyt szybkie pisanie na klawiaturze. wink Zdarzyło im się bowiem ostatnio, że jakiś styl się włączył, a oni raczej po menu nie grzebią...

golew napisał(a):

Oj też się z tym męczyłam, szczególnie na komputerze w pracy, nieco słabszym, tam często zużycie procesora w momencie pisania czegoś (szczególnie tu na forum) skakało do 100%. Najgorzej było przy szybkim pisaniu "ó" bo próbował właczyć się panel kontakty, a że nie miałam tam żadnej poczty to następowała zwiecha programu.
Profilaktycznie pozmieniałam wszystkie problematyczne skróty (e,o,l).

Jurgi napisał(a):

Też mam ten problem, nie tylko z "ł", ale także z "ś", "ę" i innymi. A przecież wcale nie mam wolnego kompa: Core2Duo.

Wygląda mi na to, że Opera dziwnie z opóźnieniem reaguje na wpisywane w polach litery. Nieraz przy pisaniu wyraźnie widzę, jak wskakują z opóźnieniem. Zwłaszcza na niektórych stronach. Wyraźniej to widać, jak się np. przytrzyma klawisz kursora — jego przesuwanie często nie jest płynne. Podobnie jak się przytryma jedną literę.

Jeszcze wyraźniej ten defekt widać, jak się używa programu podkładającego pod klawisze dźwięk maszyny do pisania. Zwolnienie jest tak wyraźne, że opóźnienie między stuknięciem klawisza a wyświetleniem litery (i zarazem dźwiękiem) dochodzi do ponad sekundy! Potem załapuje i wyświetla opóźnione litery hurtem (co powoduje wręcz terkot, bo sekunda przy szybkim pisaniu to nawet ponad dziesięć znaków).
Wypróbowałem kilka podobnych programów i z każdym to samo — nie da się z ich użyciem pisać w Operze. Żadna inna aplikacja nie ma takich problemów, nawet na baaardzo starych kompach.

Co więcej, przy bardzo szybkim pisaniu zdarza się, że… Opera się wykrzacza i zamyka. Jako że dużo piszę, to zdarza się to raz na kilka dni. W innych sytuacjach Opera mi się nie wiesza w ogóle, tylko właśnie przy pisaniu.