Szukam porządnego kalendarza on-line

w dziale Po godzinach
meteor333 napisał(a):

Szukam PORZĄDNIE ZROBIONEGO kalendarza internetowego z przypomnieniami.

Używałem już wielu rozwiązań. Dawno temu korzystałem z komputerowego Essential PIM. Niestety kalendarz ten po którejś z aktualizacji tak się wyłożył się, że straciłem i zaplanowane zadania i listę kontaktów.

Potem był Sunbird, który poprzez rozszerzenie, wysyłał dane do Rainlendara. Wysyłanie odbywało się przez wtyczkę. Pewnego dnia Sunbird został zaktualizowany i stał się niekompatybilny z wtyczką. Autorowi wtyczki znudziła się praca nad nią, więc synchronizować można było sobie już tylko ręcznie …

Zacząłem więc szukać kalendarza on-line. Naczytałem się pochwał Zenbe, który miał pozostać w podstawowej funkcjonalności bezpłatny, wszedłem na jego stronę i zobaczyłem, że bezpłatny, to jest bodaj przez miesiąc …

No to poszedłem do Yahoo. Kalendarz wygląda ok, wystarczy tylko skonfigurować przypomnienia na mail i ustawić klienta Opery by pobierał maile z tej skrzynki. Tylko gdzie jest funkcja POP3 w Yahoo mail? NIE ma! Yahoo korzystanie z klientów poczty uznało jak widać za luksus i udostępnia go tylko kontom płatnym.

No to Google Calendar. Co prawda nie chcę mieć zbyt wielu usług u 1 dostawcy, ale skoro trudno znaleźć coś innego, to niech będzie.
Oczywiście w Operze były problemy, więc musiałem odświeżyć Firefoksa. Założyłem kalendarz, dodałem wydarzenia, poustawiałem przypomnienia, w operowym kliencie poczty skonfigurowałem dźwięki dla konta do przypomnień, przetestowałem i mówię sobie: wreszcie jest!

Minęły niecałe 2 tygodnie pełnej satysfakcji. Przedwczoraj w ciągu dnia coś mi się wydawało, że chyba miałem coś w planie na tę godzinę do załatwienia. Hmmm, ale nie, przecież mam przypomnienia, a ta rzecz jest powtarzalna, więc skoro przypomniało tydzień temu, to przypomni i w tym tygodniu, więc chyba jeszcze nie teraz. Po paru godzinach przyszło inne przypomnienie, więc upewniłem się, że kalendarz działa. Następnego dnia znowu coś mi się wydaje, że chyba powinno być przypomnienie, a nie ma … Wchodzę tym razem na Web-mail Googla. Tam też przypomnień brak. Przechodzę do kalendarza i widzę, że mam przegapione 2 różne i niestety ważne dla mnie wydarzenia. Jestem zwyczajnie wściekły. Myślałem, że skoro Gmail jest używany przez miliony użytkowników i zapewne, przez wiele firm, to jest wszechstronnie przetestowany i nie ma tam, aż tak żenujących wpadek, że jedno przypomnienie sobie przychodzi, a inne nie. Sprawdziłem czy wszystko mam dobrze wypełnione i jest na 100% dobrze! Kolejna testowa wiadomość też nie przyszła, ale inna przyszła … Sprawdzam w Internecie, czy ktoś już miał taki problem i co widzę:
problem jest znany od roku W tym czasie zarówno kalendarz i sam Gmail wyszły z fazy beta, a problem nadal jest niezałatany. Okazuje się, że Google zamieściło radosną poradę

Reasumując: jak nie dostaniesz powiadomień i przegapisz kilka nieprzekraczalnych terminów, to zresetuj sobie ustawienia i czekaj aż zepsuje się znowu …

Moim zdaniem to jest KOMPROMITACJA. Muszę się teraz tłumaczyć z zawalonych terminów i nie wiem, czy obejdzie się bez konsekwencji, a oni wiedzą o błędzie, nie naprawiają go, nie ostrzegają przed faktem, a po fakcie mówią, żeby spróbować jeszcze raz. Żenada.

Kalendarz w wersji informatycznej wydaje się mi być niezbyt złożoną aplikacją, ale prawdę mówiąc straciłem więcej czasu na niedorobione rozwiązania niż dzięki nim zyskałem. Pomyślałem nawet, żeby wykupić jakiś kalendarz płatny i przejść na zasadę: „płacę, to wymagam”, ale po chwili mi ta myśl przeszła, bo co ja mogę wymagać? Co im zrobię jak zapłacę za powiadomienia i ich nie dostanę? Polecę do USA procesować się o 200 zł?

Czy może ktoś z was używa jakiegoś rozwiązania, które NAPRAWDĘ DZIAŁA? Chodzi mi o coś, co zostało przetestowane przez kilka miesięcy.
Rozwiązanie powinno mieć przypomnienia milowe i nie wysyłać niechcianej poczty (bo co mi z 4 przypomnień, na przemian z 4 porcjami spamu). Powinno też dać się te przypomnienia odbierać w operowym kliencie poczty przez POP3 lub Imap. Interface po polsku lub angielsku.

stivo85 napisał(a):

Sprawdź http://www.rememberthemilk.com
Sam nie potrzebuję takich rzeczy, bo zazwyczaj wszystko wpisuję w telefon, ale ma sporo opcji powiadamiania (komunikator - różne protokoły - kiedyś sprawdzałem i dochodziło, e-mail i nawet telefon, ale tych nie sprawdzałem).

meteor333 napisał(a):

Zarejestrowałem się tam. Niepotrzebnie chyba ..., bo nie widzę by tam był kalendarz, a ja szukam kalendarza.

Nic mi nie mówi lista zadań z zadaniami wpisanymi na za 3 tygodnie lub miesiące. W kalendarzu widać odległości czasowe. W kalendarz mogę spojrzeć raz i od razu widzę cały rozkład.lemari napisał(a):

Nie używam, ale natknąłem się na takie coś:
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=19&id=1574&C2NetCalendars+2.0#komentarz

Ryszard napisał(a):

Znam takie:
http://termin.pl/
https://terminarz.bzwbk.pl/
http://komunikator.panoramainternetu.pl/terminarz/
żadnego nie sprawdzałem na "ważnych" sprawach - wolę kalendarz/terminarz w komórce. Jeżeli sprawa wymaga użycia komputera to "zapisuję" ją przez wysłanie SMSa na skrzynkę e-mail. Włączam Operę, odbiera się poczta i już wiem - miałem …

meteor333 napisał(a):

Dzięki za linki. Testuję. Właściwie to chodziło mi o rekomendację w zakresie sprawdzonej niezawodności, bo dowiadywanie się w praniu czasem boli. Na szczęście udało mi się odkręcić przegapione terminy.

Voythal napisał(a):

Originally posted by meteor333:

Tylko gdzie jest funkcja POP3 w Yahoo mail? NIE ma! Yahoo korzystanie z klientów poczty uznało jak widać za luksus i udostępnia go tylko kontom płatnym.


Jest "pop.mail.yahoo.com" za free

Barthezdeleted napisał(a):

Originally posted by voythal_xl:

Jest "pop.mail.yahoo.com" za free


Najwidoczniej nie w każdym zakątku globu i nie dla wszystkich:
Ustawienia konta na w/w serwerze uzupełnione z automatu w Operze Mail.

Voythal napisał(a):

Gdzieś ostatnio czytalem, że ponoć w Windows Live Mail może nie działać (Tylko Yahoo!Plus obsługuje, i wszystkie inne płatne i darmowe poczty, ale Yahoo tylko platną ), a mam konto na Yahoo!Mail od 1,5 roku i działało pod Thunderbirdem, Operą i obecnie na Windows Mail z Visty - śmiga bez problemu dlatego napisałem, tyle, że loguje sie ...........@yahoo.pl a nie .com bo tak mam zarejestrowany.

oko1wita napisał(a):

Podpinam się pod temat. Również potrzebuję dobrego kalendarza z możliwością synchronizacji z innymi urządzeniami.