Długie uruchamianie

w dziale Opera
gaceq napisał(a):

Po kliknięciu na opere zanim się uruchomi mija kilkadziesiąt sekund. Zauważyłem przez menadżera zadań że uruchamia się kiedy użycie pamięci wyniesie dojdzie do ponad 53 000K. Można to jakoś przyśpieszyć ? Czemu tak długo to trwa ?

Z góry dzięki za pomoc

Medium napisał(a):

A jakie masz ustawienia tutaj?
Narzędzia → Preferencje → Zaawansowane → Historia

gaceq napisał(a):

Adresy - 1000
podręczna ram - automatycznie
podręczna na dysku - 400mb

sprawdzaj dokumenty - zawsze
obrazki - co 5h

lemari napisał(a):

http://b39.cal.pl/opera.html#SzybszyStartOpery

daroc napisał(a):

Do tej strony podchodziłbym z dystansem. Niby wszytko ładnie, ale sposoby na przyspieszenie Opery są moim zdaniem dość kontrowersyjne. Wiele z tych sposobów przynosi mizerne skutki w szybkości działania/uruchamiania się Opery, na przykład usuwanie listy ukończonych transferów (trzeba by mieć tam setki/tysiące wpisów, żeby spowodowało to jakieś spowolnienie). Poza tym autor nie informuje o wadach sugerowanych rozwiązań (np. usuwanie pliku global.dat).

Originally posted by http://b39.cal.pl/opera.html#SzybszyStartOpery:

Kolejną przyczyną może być rozrośnięty plik global.dat znajdujący się również w naszym profilu Opery. Jeżeli ma więcej niż 100 kB to mamy problem i należy go rozwiązać usuwając ten plik.


U mnie plik zajmuje około 700 KB (5000 zapamiętywanych adresów) i Opera włącza się około 5 - 6 sekund (to chyba nie jest długo? Firefoks ładuje się sporo dłużej). To ważne, żeby poinformować użytkownika, że usuwając ten plik utraci całą historię przeglądanych stron.

Tak samo częste usuwanie plików z cache spowoduje wolniejsze wczytywanie stron (jeśli komuś zależy na szybkim starcie to już lepiej ustawić cache np. na 50 MB, zamiast na 400 MB), szczególnie na wolniejszych łączach. Ponadto są osoby, które korzystają z bezprzewodowego dostępu do Internetu, a dla nich liczy się transfer, którego użyją więcej, jeśli będą często czyścić cache, np. przy każdym wyłączeniu przeglądarki (czego dodatkową wadą jest nieco dłuższy czas wyłączania się przeglądarki).

Oczywiście nie zniechęcam do prowadzenia ww. strony. Autorowi po prostu polecam dokładniejsze przyjrzenie się sugerowanym metodom przyspieszania przeglądarki, tak abym mógł ze spokojem polecać tę stronę zwykłym użytkownikom, którzy dopiero dowiadują się, że w ich komputerze znajduje się plik global.dat.

andol napisał(a):

Originally posted by gaceq:

Czemu tak długo to trwa ?Podobne problemy były kiedyś powodowane przez starą wersją Pandy, która bardzo długo skanowała plik opera.dll podczas uruchamiania Opery. Ale to było bardzo[/b] dawno temu, a nowsze Pandy tej przypadłości nie miały. Hm…

Ryszard napisał(a):

Originally posted by gaceq:

Adresy - 1000
podręczna ram - automatycznie
podręczna na dysku - 400mb

sprawdzaj dokumenty - zawsze
obrazki - co 5h

Dłubałeś w tym z konkretnego powodu, czy z ciekawości confused
Przestaw "podręczną na dysku" na standardowe 20MB, zaptaszkuj "opróżniaj przy zamykaniu" i opisz efekty.

gaceq napisał(a):

Originally posted by Ryszard:

Przestaw "podręczną na dysku" na standardowe 20MB, zaptaszkuj "opróżniaj przy zamykaniu" i opisz efekty.Przyśpieszyła może nie jest idealnie ale mi to już wystarczy bigsmile Dzięki wielkie za pomoc