Nie działa Flash ;/

w dziale Opera dla systemów Linux, Mac OS, FreeBSD oraz Solaris
agappe napisał(a):

Opera

Wersja 9.64
Kompilacja 2480
Platforma Linux
System i686, 2.6.28-14-generic
Biblioteka Qt 3.3.5
Java Środowisko uruchomieniowe Javy (JRE) zainstalowane


Ściągnąłem z get.adobe.com/flashplayer/ plik tar.gz
Znaleziony tam plik libflashplayer.so przeniosłem do swojego katalogu i zmieniłem ścieżke w operze do szukania wtyczek - wykrył "Shockwave Flash 10.0 r32".

Uruchomiłem ponownie Opere, niestety filmiki z Youtube nie działają ...

Pare dni nad tym siedzę ;/. Pomożecie?

agappe napisał(a):

Może źle zainstalowałem flasha? Jak Wy instalujecie ten plugin?

golew napisał(a):

A jaki to dokładnie system?

saviola15 napisał(a):

Też miałem z tym problem i coś czuje że masz ubuntu. Sytuacja jest prosta ty masz wersje opery 9.xx a Flash na stronie jest 10.xx więc nie ma to jak naraize prawa działać. Problem rozwiązałem prosto ściągnąłem stare sterowniki http://rs234.rapidshare.com/files/77...-9.0.21.78.zip rozpakowujesz wchodzisz w usr/lib/opera/plugins i wklejasz te 2 pliki. Pamiętaj żeby wkleić musisz mieć prawa roota czylnp. na plugins prawym i otwórz jako administrator. Odpalasz operkę i cieszysz się filmikami.

j-cek napisał(a):

Znalazłem jeszcze inne rozwiązanie na Ubuntu 9.04 i Operze 10.00 beta 3i najnowszej wtyczce Adobe Flash Player 10 przeznaczonej dla Debiana i Ubuntu zadziałało Trzeba wejść:Narzędzia/Preferencje/Zawartość/Opcje wtyczek/ zmień ścierzkę dostępu. Zostawić tylko zaznaczoną opcję /usr/lib/adobe-flashplugin resztę odznaczyć.
Nie sprawdzałem szczegółowo jak to działa ale na You Tobe wreszcie mogłem obejrzeć parę filmów za pomocą Opery. Inspiracją dla tego rozwiązania były te informacje Znalazłem jeszcze inne rozwiązanie na Ubuntu 9.04 i Operze 10.00 beta 3i najnowszej wtyczce Adobe Flash Player 10 przeznaczonej dla Debiana i Ubuntu zadziałało Trzeba wejść:Narzędzia/Preferencje/Zawartość/Opcje wtyczek/ zmień ścierzkę dostępu. Zostawić tylko zaznaczoną opcję /usr/lib/adobe-flashplugin resztę odznaczyć. Nie sprawdzałem szczegółowo jak to działa ale na You Tobe wreszcie mogłem obejrzeć parę filmów za pomocą Opery. Inspiracją dla tego rozwiązania były te informacje

j-cek napisał(a):

Chciałem jeszcze uzupełnić.Musiałem zostawić zaznaczoną opcje user/lib/opera/plugins. Bo wyłączyłem sobie sprawdzanie pisowni.