9.64 i problemy na PekaoFirma24

w dziale Opera
Jarrrek napisał(a):

Witam!

W Citi i Pekao24 Opera 9.64 chodzi mi bardzo ładnie. Problemy pojawiły się w wersji biznesowej Pekao, czyli pod adresem https://www.pekaobiznes24.pl irked Na liście akceptowanych przeglądarek jest O. od wersji 7.5, ustawienia Opery skonsultowałem z infolinią Pekao i niby wszystko jest ok (wersja Javy, JavaScript, ciasteczka i inne takie).

Sama rejestracja przy pierwszym logowaniu (nadanie n-ru użytkownika i ustawienie hasła) bez żadnych kłopotów. Podstawowy problem stanowi instalacja tzw. komponentu kryptograficznego, który służy do autoryzacji przelewów. Ten komponent to podobno aplecik Javy. Po wejściu na stronę pokazuje mi się okienko z ostrzeżeniem i prośbą o zaakceptowanie odpowiedniego poziomu uprawnień dla apletu. Akceptuję, uzyskuję dostęp do konta, ale potem widzę kolejne okienko z informacją, że komponent kryptograficzny nie został zainstalowany. Widzę więc swoje konto, ale nie mogę autoryzować przelewów.

Infolinia radzi oczywiście, żeby zmienić przeglądarkę, ale na razie jestem twardy i próbuję dowiedzieć się w czym rzecz. Ktoś coś wie?

XP Home SP3, NOD32+OutpostPro

Pozdrawiam i czekam na mądre rady rolleyes

Ryszard napisał(a):

http://www.gum.gov.pl/pl/site/zegar
To nie jest to samo, ale czy to nie jest podobne?

Jarrrek napisał(a):

Dzięki wielkie za wskazówkę!
To pewnie to! idea

Na podanej przez Ciebie stronie GUM zegar działa mi normalnie po zaakceptowaniu uprawnień dla apletu, a na stronie banku wtedy właśnie pojawia się info o niezainstalowaniu komponentu.

Pytanie brzmi: które certyfikaty z długiej listy (np. Certum, ale być może jakiejś innej firmy)
trzeba teraz zainstalować i gdzie dokładnie?

Poziom merytoryczny infolinii Pekaosy (i to części rzekomo odpowiedzialnej za problemy techniczne)
jest mniej więcej taki, że "konsultantka" potrafi zapytać czy mam zaptaszkowaną Javę, ciasteczka i JS,
a potem twierdzi, że skoro wszystko ok, to pewnie mój program antywirusowy blokuje instalację tego ich boskiego komponentu, a dodatkowo oczywiście radzi zmienić przeglądarkę irked

Pytałem konsultantkę o jakieś namiary na bankowych informatyków i usłyszałem, że nie dostanę, ale mogę skierować do nich pytanie za pośrednictwem infolinii. Skierowałem w zeszłym tygodniu i na razie nie dostałem odpowiedzi.

Jakie Twoim zdaniem może być jeszcze inne dobre źródło informacji o tym, co konkretnie trzeba wgrać dodatkowo do 9.64, żeby komponent kryptograficzny mógł się instalować?

Pozdrowienia!

Ryszard napisał(a):

Obecnie to Ty jesteś operowym specjalistą od certyfikatów dla Javy. Ja Ci w tej sprawie już nic nie podpowiem.

Zawsze możesz zastosować prosty sposób - z http://www.pekao.com.pl/binsource/f/73/P1K0cc87d35830b2596173,BINFILE,PL,6,0,0.gif robisz sobie ikonkę, którą podłożysz dla skrótu do MSIE na pulpicie, w MSIE jako startową ustawiasz stronę banku i używasz go tylko do pieniędzy wink