Hasło klienta pocztowego Opera

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
Frusciante napisał(a):

Witam, to mój pierwszy post na forum.

Mam proste pytanie na które nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi, mianowicie czy istnieje możliwość zabezpieczenia klienta pocztowego Opera hasłem? Używam wersji 10.00 beta 3, chciałbym by przed otwarciem okna pocztowego pojawiło się pytanie o hasło, ewentualnie jeśli nie tak, to jak jeszcze mogę uchronić się przed inwigilatorami, bez konieczności tworzenia nowego profilu w komputerze, pozostając przy kliencie pocztowym Opera.

Ps. usuwanie wszystkich przeczytanych wiadomości już rozważałem, nie odpowiada mi ten pomysł.

Co możecie mi doradzić?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam
Kacper

Medium napisał(a):

Wyszukiwanie zaawansowane, dowolna data

Frusciante napisał(a):

Niby proste.

Oto co udało mi się zrobić:

Wyszukałem informacje już wcześniej, że pomogłoby mi ustanowienie hasła głównego, niestety jakimś zrzędzeniem losu ktoś już wcześniej majstrował przy mojej operze i nadał jej hasło główne, którego ja niestety nie jestem zdolny odszyfrować, w żaden sposób. Próbowałem wpisać te najbardziej możłiwe, ale bez efektu. Przeinstalowałem więc operę w nadziei, że wszystko rozegra się jak w tym opisie http://my.opera.com/polski/forums/topic.dml?id=210542 niestety sposób "najprostszy" nie obejmował zawartości poczty, spróbowałem tego "wykonalnego" sposobu i skopiowałem pliki:

contacts.adr - kontakty
cookies.dat - ciasteczka
download.dat - informacje o pobieranych plikach
global.dat - historia odwiedzonych stron
notes.adr - notatki
opcacrt6dat, opcert.dat, oprand.dat, opssl6.dat - certyfikaty bezpieczeństwa itp.
opera.dir - historia wpisanych adresów
opera6.adr - zakładki
override.ini - preferencje dla stron
search.ini - wyszukiwarki domyślne oraz zdefiniowane przez użytkownika
speeddial.ini - dane o stronach umieszczonych w szybkim wyszukiwaniu
urlfilter.ini - zablokowana zawartość
vlink4.dat - historia odwiedzonych odnośników
wand.dat - zapisane nazwy użytkownika i hasła
widgets.adr - widżety

do osobnego folderu.

Odinstalowałem Operę (pamiętamy, że teraz chciałem pozbyć się głównego hasła, zapominamy o poczcie), zainstalowałem ponownie, tym razem w innej lokalizacji, skopiowałem spowrotem powyższe pliki, oprócz któregoś z tych opcacrt6dat, opcert.dat, oprand.dat, opssl6.da bo pamiętam, że jeden z nich właśnie powodował, że nie mogłem ustanowić hasła głównego. Bez niego się udało...

(teraz przypominamy sobie o poczcie) ... się udało tak, że nie wiem jak i gdzie zgubiłem całą pocztę. Stało się więc to czego się najbardziej obawiałem, pozostaje mi więc jeszcze raz ściągać całą pocztę i segregować maile. A to dosyć wyczerpujące zajęcie. Zrobiłem błąd bo powienienem uprzednio skopiować folder "mail" skądś tam, gdzie on był też nie wiem, szukałem w C:\Program Files\opera\opera10 beta i C:\Documents and Settings\Kacper\Moje dokumenty\opera\Opera 10 Beta nie było tu ani tam. Nie wiem gdzie był, właśnie utworzyłem nową pocztę i nadal tego folderu tam nie ma, nie wiem gdzie jest. Już mnie to denerwuje.

Właściwie do usunięcia swojej poczty nie potrzebowałem nawet linku, który medium zarzuciła. No ale chyba należą się dzięki, choćby ze względu na sędziwy wiek stażystki, od niechcenia zainteresowanej tematem.

Ps. Więcej takich ekscesów i być może w przyszłości będe równie dobrze władał linkami. Z lenistwa.
Gdyby tak niewtajemniczeni milczeli tyle co zaawansowani userzy, a ci natomiast składali nie mniej wyczerpujące odpowiedzi co pytania niewtajemniczonych świat byłby piękniejszy.

Pozdrawiam

Temat można zamknąć.

Chyba, że ktoś chciałby dodać odpowiedź (może być w postaci linku do wyszukiwarki google, np ten http://www.google.pl/search?hl=pl&q=gdzie+znajduje+si%C4%99+folder+mail+w+operze&btnG=Szukaj+w+Google&lr=&aq=f&oq= ), gdzie szukać folderu "mail" w operze, jeśli komuś ten link pomógł to cała przyjemność po mojej stronie.

Medium napisał(a):

Originally posted by Frusciante:

Zrobiłem błąd bo powienienem uprzednio skopiować folder "mail" skądś tam, gdzie on był też nie wiem, szukałem w C:\Program Files\opera\opera10 beta i C:\Documents and Settings\Kacper\Moje dokumenty\opera\Opera 10 Beta nie było tu ani tam. Nie wiem gdzie był, właśnie utworzyłem nową pocztę i nadal tego folderu tam nie ma, nie wiem gdzie jest. Już mnie to denerwuje.


Wszystkie ścieżki dostępu przeczytasz idąc:
Menu > Pomoc > O Operze, inaczej opera:about
W dodatku jeśli taką ścieżkę zaznaczysz i z prawokliku wybierzesz Przejdź pod ten adres, Opera otworzy ten katalog w Twoim komputerze.

Originally posted by Frusciante:

należą się dzięki, choćby ze względu na sędziwy wiek stażystki

Wow... psmurf Tylko skąd ta stażystka? Tutaj się pisze gratisowo z własnej nieprzymuszonej woli.

Originally posted by Frusciante:

Więcej takich ekscesów i być może w przyszłości będe równie dobrze władał linkami. Z lenistwa.
Gdyby tak niewtajemniczeni milczeli tyle co zaawansowani userzy, a ci natomiast składali nie mniej wyczerpujące odpowiedzi co pytania niewtajemniczonych świat byłby piękniejszy.


Człowiek rzeczywiście najlepiej uczy się na swoich błędach. Niemniej naprawdę temat hasła głównego już dawno był na forum poruszany. Ba, sama nawet, jako dość początkująca, opisywałam swój przewrotny sposób usunięcia przez siebie hasła głównego, inni coś mi doradzali, ale po prostu nie pamiętam.

Zauważ, że w temacie nie zaznaczyłeś, że problemem dla Ciebie jest pozbycie się nieznanego hasła głównego, a potrzebujesz hasła do poczty.

andol napisał(a):

Originally posted by Frusciante:

Wyszukałem informacje już wcześniej, że pomogłoby mi ustanowienie hasła głównego, niestety jakimś zrzędzeniem losu ktoś już wcześniej majstrował przy mojej operze i nadał jej hasło główne, którego ja niestety nie jestem zdolny odszyfrować, w żaden sposób.


http://my.opera.com/polski/forums/findpost.pl?id=1516865

Originally posted by Frusciante:

No ale chyba należą się dzięki, choćby ze względu na sędziwy wiek stażystki

Gówniarz jesteś.

Frusciante napisał(a):

Dzięki za linki, wcześniej sugerowałem się tą odpowiedzią http://my.opera.com/polski/forums/topic.dml?id=34207&t=1250542827&page=1#comment375322 więc uznałem, że hasło nie jest w żaden sposób do odzyskania.

@medium

zgadza się, zaczęło się od hasła do poczty, potem problem ewoluował wraz z podjętymi przeze mnie staraniami naprawienia go. Tak bywa gdy ktoś nie ma pojęcia o tym co robi, stąd wzięło się moje pytanie w pierwszym poście, bo tego się najbardziej obawiałem, że jak zacznę sam grzebać to coś spapram.

Z tą "stażystką" to był żart, wiem, że tu nie pracujesz. Nie ma się po co spinać. Zwykłe "dzięki" i tyle, żadnych podtekstów, zresztą nie wiem co mogłoby Cię urazić w tamtym zdaniu. Po prostu spojrzałem na ilość postów i pomyślałem "niezły staż"... w każym razie jeśli godzi to w Twoją dumę, wybacz.

Ps. zapewniam Cię medium, że "temat poruszanych już tematów" był poruszany więcej razy niż wszystkie inne "poruszane tematy" razem wzięte, i to nie tylko tutaj ale na każdym forum i jakoś nikt o to pretensji nie robi. Nie zarejestrowałem się tutaj, żeby próbować zmienić porządek forum, czy żeby ktoś z innego miejsca Polski przez kable mógł na podstawie źle zinterpretowanego luźnego żartu wypowiadać w moją stornę uwagi ad personam. Z doświadczenia wiem, że łatwiej, szybciej, wydajniej i bez kwasu jest po prostu udzielić pomocy, w prosty i klarowny sposób.

Warto też nadmienić, że problem o haśle pojawił się w tym samym poście, w którym poprosiłem by temat się zakończył, więc nie oczekiwałem w tym kierunku żadnej pomocy i nie jest to tym bardziej powód by ciągnąć ten wątek dalej.

Dobrej nocy