m2 - pytania

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
miki22 napisał(a):

hej, próbuję przesiąść się na M2 z OE6 PL i mam mały problem. otóż podczas importu wiadomości, opera importuje moje wiadomości z każdego konta osobno (mam kilka kont pocztowych w różnych serwisach, np. onet, wp itd). Nie wiem czy to potrzebne czy wystardzy tylko jedno konto - czy np. nie będzie jakiś zdublowanych wiadomości. Po zaimportowaniu pierwszego konta, przerwałem import i sprawdziłem liczbę wiadomosci w wysłanych - jest różnica: w OE ponad 1000 w M2 ok. 400.

Druga sprawa to to, że Wysłane, Robocze nie trafiaja do Wysłanych i Brudnopisu w M2 tylko w moich folderach skąd nie mogę ich wrzucić do Wysłanych i Brudnopisu.
Ogólnie coś funkcja importu kuleje, importu wiadomosci próbowałem chyba z 5 razy i ciągle dostawałem błąd Opery i jej samoczynne zamknięcie. Po kolei kasowałem foldery z OE na których zatrzymywała się opera i w końcu udało się jakoś zaimportować wiadomości (choć dalej nie wiem, czy mam pozwolić operze importować je ze wszystkich moich kont).

Ryszard napisał(a):

Trochę Cię zmartwię (albo ucieszę) - masz dużą sansę zostać jednym z nielicznych na tym forum specjalistów od importu maili z OE do M2. Ja nawet już nie mam zainstalowanego OE.
Jeżeli używasz Opery 7.11 to pomoc jest po polsku.

(mam kilka kont pocztowych w różnych serwisach, np. onet, wp itd). Nie wiem czy to potrzebne czy wystardzy tylko jedno konto

To zależy od Ciebie - czy chcesz mieć w Operze ustawienia (serwery, nazwy użytkowników) wszystkich kont, czy wybranych.
Co Opera zrobi z wiadomościami z OE, czyli do których widoków je przypisze niestety nie wiem.

wuja napisał(a):

Re: m2 - pytania

Jest jeszcze jeden dość skoplikowany, ale być może do zakceptowania przez Ciebie sposób. W OE możesz sobie poprzekładać wszystkie wiadomości do jednego konta i zaimportować to do M2 i tu korzystając z filtrowania posegregować do zawczasu utworzonych katalogów.
Już dosyć dawno przesiadłem się na M2 i jakoś to w ten sposób kombinowałem. Szczegółów już nie pamiętam, robiłem to parę razy (zmieniając "katalogowanie" w OE i M2), ale rezultat w końcu był ok. W M2 miałem wszystkie wiadomości z OE i posegregowane tak jak chciałem - w wysłanych są wszystkie wysłane z OE (brudnopis miałem czysty) a w katalogu widok utworzyłem sobie "podwidoki" gdzie filtrami posegregowałem wszystkie otrzymane [nawiasem mówiąc zmieniłem wtedy niejako filozofię kilku katalogów róznych kont pocztowych na kilka katologów (widoków) tematycznych - np. Allegro, prywatne, oferty itd. dokąd są filtrowane wiadomości z różnych kont].
Uff... dawno tak dużo nie pisałem
Pozdrowienia

miki22 napisał(a):

chyba jednaknie zostane ekspertem od importu wiadomości z OE do Opery, już się zdenerwowałem...

Ryszard napisał(a):

Spokojnie bigsmile
I pamiętaj - w M2 nie ma folderów, tylko widoki - ta sama wiadomość może być jednoczesnie widziana w różnych miejscach np. jako Odebrana (czyli wśród wszystkich odebranych), przez dany kontakt, załącznik i jak tam jeszcze wymyślisz. Żebyś przypadkiem nie myślał, że robią się jej kopie.

miki22 napisał(a):

to juz pojałem po lekturze forum o M2 smile, ale dalej nie mogę zmusić opery do wrzucenia moich dawnych 'Elementów wysłanych' z OE do Wysłanych w M2 (pewnie operka rozumie tylko angielskie nazwy tych elementow z OE). Import wrzucił je po prostu do 'Moich folderow' i dzielnie figurują sobie w 'Odebranych' - a przeciez kiedyś je wyslalem smile. Chyba po prostu pozegnam sie z moja piękną kolekcja wysłanych i tyle....

quiris napisał(a):

No to je sobie odfiltruj wg pola Od: twój@mail.com

zorro7 napisał(a):

Zablokowanie nadawcy!

Jedno pytanko: Jak zablokować nadawcę maili w M2? Mam chyba kurzą ślepotę, ponieważ nie umiem tego znaleźć! Otrzymuję od tygodnia dwa - trzy razy dziennie patch do security@microsoft.com z... wirusem (alarm anty-wirusa!)
Pomóżcie dobrzy ludzie!

wuja napisał(a):

O ile się orientuję, to zablokować nie ma jak. Możesz tylko poprzez filtr kierować pocztę określonego nadawcy do folderu spam a z tamtąd do kosza..

Ryszard napisał(a):

Tym razem ja się spóźniłem.

O ile się orientuję, to zablokować nie ma jak.

Oczywiście mowa o Operze. Ale to najlepiej zrobić na serwerze pocztowym, wtedy będzie wywalane zaraz po przyjściu. Jak to konkretnie zrobić zależy od tego gdzie masz skrzynkę. Niestety nie wszystkie dają taką możliwość.

zorro7 napisał(a):

Originally posted by Ryszard
... Ale to najlepiej zrobić na serwerze pocztowym, wtedy będzie wywalane zaraz po przyjściu. Jak to konkretnie zrobić zależy od tego gdzie masz skrzynkę. Niestety nie wszystkie dają taką możliwość.


Właśnie tak chciałem, ale na www.plusnet.pl o tym nie pomyśleli !!!
- wuja dzięki; tak teraz mam, ale po co dalej ryzykować. Aby wiadomość z kosza usunąć muszę ją odznaczyć... chyba, że jest opcja opróżnij kosz po zamknięciu Opery!? Zaraz to sprawdzę!

Ryszard napisał(a):

Właśnie tak chciałem, ale na www.plusnet.pl o tym nie pomyśleli !!!

Ale to jest płatne konto https://rejestracja.plusnet.pl/r/oplaty.html nawet jeżeli "dostałeś" je razem z czymś. To wszystko zmienia. Wyślij e-maila do administratora. Grzecznie ale zdecydowanie "....wybrałem ofertę Waszej firmy, a tu...." i opis co się dzieje, jakiej funkcjonalności się spodziewasz i temu podobne.
Doraźnie możesz sprawdzić, czy to konto daje chociaż mozliwość przekierowania przychodzących na inną skrzynkę i poszukaj darmowego ze skanerem i blokadą, np. http://www.gazeta.pl/
http://o2.pl/