Pytania odnośnie M2

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
alekksander napisał(a):

Witam. Postanowiłem zacząć używać programu który oferuje Opera. Mam jednak kilka problemów ze zrozumieniem go (nigdy wcześniej nie używałem programów do poczty) mianowicie:

1. Po założeniu konta, Opera pobiera wszystkie wiadomości z poczty. Czy można ustawić ją tak żeby pobierała tylko nowe (najlepiej nieodczytane), a stare zostawiała na serwerze ? Jest ich grubo ponad tysiąc, przez co tracę ok. 100 MB na dysku.

2. Po usunięciu wiadomości zostają one na serwerze. Czyli: po "permanentnym usunięciu" po połączeniu się na konto przez www wiadomości nadal tam są. Czy można to zmienić ?

3. Czy Opera musi mieć ustawiony czas, co jaki łączy się w poszukiwaniu nowych maili, nie można ustawić jej tak, żeby działała jak komunikator internetowy, na którym to od razu po przyjściu wiadomości pojawia się odpowiedni komunikat?

4. O nowych wiadomościach opera w żaden sposób mnie nie informuje. Nie zmienia się ikonka w tray'u ani nie wyskakuje pop-up. Czy tak ma być ?

Za pomoc serdecznie dziękuje.


ps. Jaki jest obecny serwer irca Opery i jak się z nim połączyć ? próbowałem różnych ustawień- zawsze bez skutku.

golew napisał(a):

1. Opera pobiera wiadomości chyba tylko z folderu odebrane (o ile dobrze pamiętam)

2. Narzędzia -> konta poczty i czatu -> konto -> właściwości -> zakładka odbieranie

3. Tak, nie da się jak w komunikatorze. W każdej chwili można sprawdzić ręcznie poprzez skrót Ctrl+K

4. Narzędzia -> preferencje -> zaawansowane -> powiadomienia

andol napisał(a):

Originally posted by alekksander:

Jaki jest obecny serwer irca Opery i jak się z nim połączyć ? próbowałem różnych ustawień- zawsze bez skutku.Jeśli jesteś klientem Telekomunikacji Polskiej - to ona w trosce o Twoje dobro zablokowała Ci dostęp do operowego IRCa. :/

alekksander napisał(a):

Dziękuje za udzielone odpowiedzi. Wszystko już ogarnąłem ; ) (oprócz tego irca; andol - jest na to jakiś sposób ? np telefon do tp ?)

andol napisał(a):

Originally posted by alekksander:

andol - jest na to jakiś sposób ?Dodaj do swojego loginu w usłudze tp przedrostek „BEZ_OCHRONY-”, ale nie jestem pewien, czy to odblokuje Ci serwer operowego irca…

Barthezdeleted napisał(a):

Originally posted by andol:

Dodaj do swojego loginu w usłudze tp przedrostek „BEZ_OCHRONY-”, ale nie jestem pewien, czy to odblokuje Ci serwer operowego irca…


Nie, nie odblokuje. Prefiks BEZ_OCHRONY- wyłącza domyślną blokadę portów 135, 137, 138, 139 i 445. Na serwery ircowe (i stronę gimp.org) nie pomoże dodanie tego prefiksu, ani zmiana serwerów DNS (np.: na OpenDNS).Problem polega na tym, że o ile wiem, TP przekierowuje domyślnie ruch dla w/w serwerów w próżnie na najbliższym dla użytkownika routerze i nic z tym nie można zrobić (oprócz zmiany operatora). O ile z IRCnetem (i może innym sieciami) można sobie jakoś poradzić, ponieważ mogą istnieć serwery należące do tej sieci, a nie zablokowane przez TP, to z OperaNET (czy jak to się tam nazywa) mogą być problemy, bo ta sieć nie jest zbyt duża wink

Seji napisał(a):

Az sprawdzilem Gimpa - przeciez strona juz dzialala po tym durnym wyskoku TPSA. Faktycznie, znow sie nie laduje. Co za debile. :/

alekksander napisał(a):

Nie sądziłem że takie blokowanie może mieć w ogóle miejsce... za co my właściwie płacimy, skoro nie mamy dostępu do wszystkich "funkcji" internetu... możecie polecić innego operatora ?

Medium napisał(a):

Ja mam internet z Dialogu. To niewielka sieć telefonii stacjonarnej rodem z Wrocławia i jest w niewielu miastach. Jest raczej OK.
http://www.gimp.org/ otwiera mi się.

woj-tek napisał(a):

OT:

Originally posted by medium:

Ja mam internet z Dialogu. To niewielka sieć telefonii stacjonarnej rodem z Wrocławia i jest w niewielu miastach. Jest raczej OK.Nie no nie mogę... http://pl.wikipedia.org/wiki/Telefonia_Dialog_SA :

DIALOG jest dziś drugim operatorem w Polsce (po TP SA) pod względem własnej infrastruktury telekomunikacyjnej.


Faktycznie niewiela ta sieć

Medium napisał(a):

Originally posted by lwiczek:

Faktycznie niewiela ta sieć


Zasięg
Według informacji sieci DIALOG, spółka obejmuje swoim zasięgiem 13% powierzchni Polski, którą zamieszkuje 6 milionów osób. DIALOG działa jednak w jedynie kilku dużych miastach takich jak: Głogów, Legnica, Wrocław, Łódź, Bielsko-Biała, Elbląg, Jelenia Góra, Zielona Góra, Wałbrzych i Lubin. W każdym z tych miast (z wyłączeniem Głogowa), istnieje biuro obsługi klienta.

woj-tek napisał(a):

and the OT continues (;

Pierwsza rzecz - w naszych warunkach to nie tak mało (; Druga - na chwilę obecną dyskutowanie "zasięgu" danego operatora jedynie w kontekście tego gdzie ma swoje druty jest lekko bez sensu bo na przykład ja już prawie dwa razy zostałbym ich abonentem a do dolnego śląska/wymienionych miejscowości mi raczej daleko (;

EOT/do wydzielenia a ISP?

alekksander napisał(a):

z rankingu na http://www.speedtest.pl wynika ze usługi dialog są najbardziej zadowalające. Na pewno coś w tym jest, jednak w moim mieście się nie oferują...

Wracając do tematu - da się usunąć kategorie "Labels" i "Unread" poprzez edycje np. jakiegoś pliku ? "unread" jest właściwie tym samym co "Mail for NAME@XY.pl"... co czyni jeden z tych folderów bezużytecznym.

Aha i czy da rade zmienić kolejność tych folderów(all messages, lablels, attachments), oraz stron które mam pod feeds (rss) ? powiedzmy ze najpierw do rss dodałem operowy desktop team, później stronę nie związaną z operą, a następnie Opera Labs. Chciałbym żeby operowe wątki były pod sobą, ale bez usuwania wszystkiego i zadbania o kolejność poprzez datę dodania.... wybaczcie zawiłość mojej wypowiedzi ; ).

Medium napisał(a):

Nie próbowałam do tego stopnia przebudowywać Opery.
Ale tak na boku: czemu nie używasz polskiej wersji językowej?

alekksander napisał(a):

Ładniej wygląda angielska : ) no i dzięki temu choć w minimalnym stopniu mam jeszcze do czynienia z angielskim... Wszystko ostatnio polszczą i człowiek zapomina ze znał jakieś inne języki.

Ryszard napisał(a):

Originally posted by alekksander:

Wracając do tematu - da się usunąć kategorie "Labels" i "Unread" poprzez edycje np. jakiegoś pliku ? "unread" jest właściwie tym samym co "Mail for NAME@XY.pl"... co czyni jeden z tych folderów bezużytecznym.


Przy jak dobrze ustawisz, to w "Unread" widzisz tylko nieprzeczytane, a w "Mail for NAME@XY.pl" wszystkie wink
A ogólnie - się nie da.

Originally posted by alekksander:

Aha i czy da rade zmienić kolejność tych folderów(all messages, lablels, attachments), oraz stron które mam pod feeds (rss) ? powiedzmy ze najpierw do rss dodałem operowy desktop team, później stronę nie związaną z operą, a następnie Opera Labs.


Nie. Na "połączenie" RSSów jedynym sposobem jest ponowna subskrybcja.