Problem z opera sama otwiera strone...

w dziale Opera
devillos napisał(a):

Witajcie mam taki problem ze po włączeniu komputera opera sama mi otwiera internet i probuje wejsc na strone www.tools4free.net... zablokowalem ta strone ale i tak mi sie otwiera nowa karta i strasznie mnie to drazni ze po 5minutach od wlaczenia kompa wlacza mi sie internet i pokazuje mi zablokowana zawrtosc tejze strony... Jesli ktos by wiedzial jak to zablokowac co by mnie nie draznilo to prosze o odpowiedz p
Acha i probowalem reinstall opery nic nie pomogl a generuje to opera bo gdy zrobilem unistall to po restarcie nic mi sie nie wlaczalo. Pozdrawiam

Medium napisał(a):

Ty nie próbuj przeinstalowywać Opery, jeśli już zresetuj profil. Ale przede wszystkim przeskanuj system pod kątem złośliwego oprogramowania.
A ponadto napisz o wersji Opery, systemu i łącza internetowego.

devillos napisał(a):

Wersja opery to 964. Wirusa nie mam juz skanowalem mam NOD32 w pelni aktywnego i na wysokiej czułosci. Poza tym gdyby to byl wirus trojan czy cokolwiek innego uwazam ze po odinstalowaniu opery nadal wlaczal by mi sie internet explorer probujac otworzyc ta strone. A powiedz mi jak mam zresetowac profil?

Medium napisał(a):

Kliknij w Menu Pomoc → O operze i tam znajdziesz ścieżkę dostępu do zapisanych preferencji (pliku opera6,ini). Przenieś go gdzieś przy wyłączonej Operze, a następnie ją włącz. Będziesz musiał na nowo konfigurować Operę, bo wystartuje jak nowa.

devillos napisał(a):

Zrobilem tak czyli zrestartowalem profil i nic nie pomoglo... inne pomysly? sad

stivo85 napisał(a):

Sprawdź może jeszcze czy coś obcego nie siedzi Ci w Autostarcie.

Medium napisał(a):

To może spróbuj dodać w Operze do zablokowanej zawartości tę domenę www.tools4free.net? Ciekawe, co będzie.

daroc napisał(a):

Skoro Opera sama się włącza po uruchomieniu komputera, to chyba próżno szukać rozwiązania w resetowaniu profilu Opery. Zapisane tam ustawienia nie mogą wpływać na [samoczynne] uruchamianie się tej przeglądarki.
Sugeruję przejrzenie autostartu, co zresztą już ktoś zasugerował. Menu Start -> uruchom -> "msconfig" -> zakładka uruchamianie. Sprawdź czy nie ma jakiegoś adresu internetowego albo ścieżki do Internet Explorera lub Opery.

devillos napisał(a):

Autostart juz sprawdzalem podobnie msconfig a najdziwniejsze jest to ze w rejstrach czyli regedit nie ma wzmianki o tej stronie...

daroc napisał(a):

To nie zawsze jest takie proste... W rejestrze może być klucz uruchamiający plik, chociażby bat, który dopiero uruchomi przeglądarkę i otworzy stronę.
Chyba nie jesteśmy w stanie pomóc Ci na odległość. Aby wyjaśnić nam problem, sam musiałbyś się nieco znać na komputerach i umieć dobrze opisać swój problem. Wyrażenia typu "wlacza mi sie internet" są bardzo nieprecyzyjne.

Medium napisał(a):

Proponuję raczej inne forum oraz oferowane przez nich narzędzia do diagnozowania systemu oraz usuwania złośliwego oprogramowania.

Powodzenia!