Opera Turbo nie daje znaków zycia

w dziale Opera
zawadaki napisał(a):

co należy zrobić/sprawdzi żeby Opera Turbo działała, u mnie konsekwentnie nie działa nigdy nie działało nie ma żadnych komunikatów, żadnych błędów po prostu strony się nie otwierają, co tej usłudze jest potrzebne do życia korzysta z jakiś portów ? ktoś może za adres serwera z którym się łączy ja w logach mojego routera niczego nie znajduje jakby sama opera niczego nie wysyłała całkowita cisza po włączeniu Turbo

Ryszard napisał(a):

Po włączeniu turbo załadowało mi stronę http://www.opera.com/portal/turbo/
Adresy
na http://opera1.ovh.org/ktoto/ widzę 94.246.126.113
http://browserspy.dk/ip.php daje:
"Test Result
IP Address 94.246.126.113
Hostname t07-02.opera-mini.net
Country NO - Norway
Region Latitude: 62
Longitude: 10
Long IP number 1593212529
Proxy You're not using a proxy or it could not be detected. Not all proxies identifies themself.
Local IP address - i tu mój adres"

http://ip.kimsia.com/
Twój IP:
prawidłowo rozpoznany

Host:
też prawidłowy.net.stream.pl

Proxy: 94.246.126.113 (t07-02.opera-mini.net)

lemari napisał(a):

Originally posted by Ryszard:

Po włączeniu turbo załadowało mi stronę http://www.opera.com/portal/turbo/


a mi:
Schowek01.png
Ja też mam kłopot z Turbo, pozostałe adresy podane przez Ryszarda wyglądają tak samo.
Plus komunikat:
http://files.myopera.com/lemari/files/Turbo.PNG

Ryszard napisał(a):

A może tylu chętnych do sprawdzania, że faktycznie serwer ma problemy?

smqzbq napisał(a):

a ja znalazłem coś takiego :

Jak działa Opera Turbo?

Nowe rozwiązanie Opery bazuje na technologii, którą nazwano „Opera Web Optimization Proxy”. Wszystkie połączenia są realizowane przez farmę serwerów Opery, na których w czasie rzeczywistym kompresowane są strony internetowe. Jednak w przeciwieństwie do kodu wynikowego znanego z Opery Mini (czyli Opera Binary Markup Language), nowy mechanizm optymalizacji nie narusza w żaden sposób układu strony ani działających na niej dynamicznych technologii, takich jak Ajax czy Flash. Elementy strony, które z nich korzystają, są po prostu pomijane przy kompresji.
A co z prywatnością?

Opera zapewnia, że nie przechwytuje szyfrowanych połączeń. Oznacza to, że pomimo włączonego trybu Opera Turbo, komunikacja ze stronami korzystającymi z certyfikatów SSL, odbywa się bez udziału proxy. Wszelkie dane związane z korzystaniem z serwerów proxy Opery są agregowane i pozbawiane jakichkolwiek cech, które pozwoliłyby na powiązanie ich z danym użytkownikiem.

http://webhosting.pl/Opera.Turbo.przetestuj.mozliwosci.serwerowej.kompresji.WWW


może faktycznie serwery padły?

cens napisał(a):

No właśnie, odkąd mam nową operę jeszcze nie skorzystałem z opcji turbo, gdyż zawsze pojawia się komunikat że jest niedostępna. Jest jakieś rozwiązanie tego problemu??

Medium napisał(a):

A ja , ile razy włączę (choć funkcja jest mi na moim łączu niepotrzebna) tyle razy mam Turbo włączone, mój adres IP jest 94.246.126.86 i wszystko działa OK.

lemari napisał(a):

U mnie Turbo zaczęło szwankować mniej więcej od lipca, raczej początek lipca; nie pamiętam numeru boulidu. Używam go do internetu komórkowego .
Do lipca śmigał wyśmienicie, na lejku rewelacja ( 56kb/s ).

cens napisał(a):

Ja korzystam z internetu EDGE i właśnie przydałoby mi się to turbo ale w ogóle to nie działa. Za każdym razem pojawia się komunikat Opera turbo jest teraz niedostępna, nie można nawiązać połączenia. Zna ktoś przyczynę?

korycja napisał(a):

U mnie TURBO też nie działa... Mam bardzo wolne łącze, najpierw pojawia się komunikat żebym włączyła Turbo, a jak włączę to - kolejny komunikat - że Turbo nie jest dostępne. Dlaczego?
A mam jeszcze pytanie - w którym katalogu umieścić plik słownika?

Medium napisał(a):

Originally posted by korycja:

A mam jeszcze pytanie - w którym katalogu umieścić plik słownika?


C:\Documents and Settings\użytkownik\Dane aplikacji\Opera\Opera 10\dictionaries

momej napisał(a):

Witam!
Również mam problem z operą turbo, ale wydaje mi się, że problem leży po stronie dostawcy internetu. Otóż na komputerze stacjonarnym, gdzie internet mam z Tp, funkcja ta działa wyśmienicie, natomiast na laptopie mam od pewnego czasu internet mobilny z Ery i dosłownie kilka dni temu funkcja turbo przestała działać i jestem zdania, że to Era zablokowała serwery turbo, aby jej użytkownicy tracili jak najwięcej transferu. Wiadomo, że w mobilnym internecie transfer jest na wagę złota, a nowa funkcja opery w znacznym stopniu pozwala go zaoszczędzić. Nadmienię tylko, że po podłączeniu lapka pod internet Tp, funkcja turbo działa prawidłowo.

Moje pytanie brzmi, czy ktokolwiek ma podobny problem w Erze i czy zna rozwiązanie pozwalające na normalne korzystanie z w/w funkcji.

lemari napisał(a):

Originally posted by momej:

czy ktokolwiek ma podobny problem w Erze


W takim razie ja dorzucam Orange, usługa Business Everywhere

ps.
teza wydaje się ciekawa, ale nie co karkołomna

lemari napisał(a):

Dobry wieczór
proszę się nie śmiać , ok ?
freedom.png
freedom.png]
a Opera Turbo ...


tur.png
tur.png]
lol


cry cry

56kb/s
cheers

Barthezdeleted napisał(a):Nie to, że to może jakoś pomóc. Po prostu jestem ciekaw wink

lemari napisał(a):

Originally posted by Barthez:

Po prostu jestem ciekaw


Nie odpowiem Ci
od dwóch godzin wysyłam odpowiedź i screeny ...
Ping.png

Gazeta.png

Barthezdeleted napisał(a):

Z tego co pokazałeś wynika, że serwery turbo są osiągalne, tyle że są straszne opóźnienia, nawet 3½ sekundy przy tak niewielkiej ilości danych (32 bajty,coś koło 0.03 KB). Możliwe więc, że serwery Opery Turbo nie są rozmyślnie blokowane, tylko następuje zwykły Time Out podczas próby podłączenia. Ciekawy jestem dlaczego tak się dzieje, przecież nawet po przekroczeniu limitu dostępna dla Ciebie szybkość powinna być wystarczająca do osiągnięcia znacznie lepszych wyników.

Hmm... sherlock

EDIT -
Mam głupie pytanie: Orange Freedom Pro którego używasz, to internet z kabla czy z powietrza wink Bo wygląda na to, że może to być coś z łączem. Może gubione pakety ? Jeśli chcesz to możesz spróbować wykonać test ping onet.pl lub google.pl i jeśli tam wyniki będą większe niż ca. 200 to zgłośić to do BOKu.

lemari napisał(a):

Originally posted by Barthez:

Mam głupie pytanie: Orange Freedom Pro którego używasz, to internet z kabla czy z powietrza


za łodzi smile

edit:

sorki za złośliwość, ale jestem lekko zmęczony i zły i .. e tam

Barthezdeleted napisał(a):

Originally posted by lemari:

sorki za złośliwość


Nie ma problemów. Złośliwym też trzeba umieć być wink Powinieneś wkleić taki link: http://lmgtfy.com/?q=Orange+Freedom+Pro

Genralnie i tak nie będe sobie zaprzątał głowy czytaniem o tym p W końcu to nie ja mam tu problem jester

lemari napisał(a):

Originally posted by Barthez:

Powinieneś wkleić taki link: http://lmgtfy.com/?q=Orange+Freedom+Pro


Cokolwiek to było/miało być , mam 56kb/s , i nie wiem o co chodzi lol
a Turbo nie może się połączyć sad

lemari napisał(a):

Barthez

inwestycja w jakąś lepszą antenę mogła by poprawić sytuacjęTo net komórkowy, a nie radiowy smile
Żadne pakiety nie są gubione
Śledzenie wygląda tak:
cmd.exe.png

W tej chwili dysponuję zasięgiem EDGE , podobnie jest na łączu umts i hsdpa.

bazyli napisał(a):

mam wrażenie, że Orange celowo blokuje serwery Turbo. Czy mógłbym prosić tych z Was, którzy mają Internet mobilny o wpisanie czy ich operator (Orange lub kto inny) działa? Obecnie właśnie wybieram sobie dostawcę i jeżeli choć jeden w Polsce będzie wspierał (a raczej: nie przeszkadzał) Turbo, to wybór dla mnie będzie jednoznaczny.

lemari napisał(a):

Dzwoniłem do mojego dostawcy internetu (Orange) , rozmawiałem z gościem z pomocy technicznej (nawet wiedział co to jest Turbo w Operze).
Był uprzejmy oświadczyć mi, że Orange nie blokuje funkcji Turbo . Sugerował przeinstalowanie programu lub kontakt z Operą, może to ich serwery sobie nie radzą. Moim skromnym zdaniem ta druga wersja wydaje mi się najbardziej prawdopodobna.
Przecież Opera Mini działa.
Na tym forum spotkałem się tylko z jedną opinią o kłopotach z Turbo (klient Ery), kilka sygnałów było na dobreprogramy.pl .
W Polsce Opery używa ok.10%, ilu z nich używa mobilnego internetu?

Originally posted by bazyli:

jeżeli choć jeden w Polsce będzie wspierał (a raczej: nie przeszkadzał) Turbo, to wybór dla mnie będzie jednoznaczny.


Lepiej przejrzyj mapy zasięgu.

bazyli napisał(a):

Dzięki za info, czekam na inne wypowiedzi - spróbuję też przeinstalować program. Co do map zasięgów - to masz na myśli mapy zasięgu operatorów? Internet mi działa tu gdzie jestem, tyle że to EDGE, więc koszmarnie wolno, Turbo byłoby wybawieniem smile (inni operatorzy podobnie).

lemari napisał(a):

Originally posted by bazyli:

Internet mi działa tu gdzie jestem, tyle że to EDGE


Ja do mojego modemu wygooglowałem sobie antenę zewnętrzną (czytałem gdzieś o przedłużaczu do modemu na usb i przyklejeniu go do szyby w oknie), z EDGE zrobiło się HSDPA.

bazyli napisał(a):

czysta instalacja też mi nie działa. Dla pewności będę wdzięczny, jeśli ktoś mi poda poprawne (działające) wartości .ini i opera:config

Z tego co pamiętam (potwierdzę po powrocie z urlopu) na stałym łączu Turbo działało - tylko na komórkowym nie chce, co by dowodziło, że nie jest problemem konfiguracja samej przeglądarki. Będę też nadal wdzięczny za info od użytkowników mobilnego netu - działa/nie działa.

lemari napisał(a):

Originally posted by bazyli:

na stałym łączu Turbo działało - tylko na komórkowym nie chce


"...w tym sęk..." smile

bazyli napisał(a):

zaobserwowałem ciekawe zjawisko - na mobilnym łączu KAŻDA przeglądarka (w tym Opera z wyłączonym Turbo) ściąga obrazki nieco gorszej jakości (więc kilka razy mniejsze), po najechaniu kursorem pojawia się komunikat: "Shift + R improves quality of this image. Shift + A improves quality of all images on the page".

Orange ma wbudowane własne Turbo? O_o - pogóglałem trochę i chyba tak rzeczywiście jest: http://support.mozilla.com/tiki-view_forum_thread.php?locale=mk&forumId=1&comments_parentId=197606 - i to może powodować konflikt z Turbo (pytanie, czy jest to tak samo wydajne jak turbo).

cens napisał(a):

NMa pewno nie jest tak samo wydajne jak turbo. Ja mam w tej chwilki business everywhere i odkad pamiętam opera turbo nie działała nigdy i nic się w tej kwestii nie zmieniło :/ a dla EDGE byłoby to na pewno dużym ułatwineiem.

andol napisał(a):

Originally posted by cens:

Orange ma wbudowane własne Turbo?Ma, ma. Gdy przed laty korzystałem z EDGE, wiele stron rozjeżdżało się w Operze przez to oferowane bez pytania „udogodnienie”. Jednego z dużych polskich portali w ogóle nie można było w Operze zobaczyć, a na Wirtualnej Polsce obrazki zamieniały się miejscami… Nie wiem, jak to wygląda teraz, ale wtedy do stron doklejana była masa różnych skryptów JavaScript, które źle działały w Operze. O ile dobrze pamiętam, problem rozwiązałem blokując ich pobieranie.

cens napisał(a):

Widzę że problem utknął w martwym punkcie. szkoda

wrobotka napisał(a):

Używam często Blue connect ERA - funkcja turbo nigdy nie zadziałała. Nie mam pojęcia dlaczego? Może jakieś specjalne ustawienia są. Doradźcie !!! Czy ktoś zgłaszał błędy do Opery?

TheLonelyDude napisał(a):

Operę Turbo wyłączają zwykle programy zapobiegające wyświetlaniu się reklam, znany jest ten problem między innymi z AdMuncher oraz programami typu "internet security". Wtedy trzeba wybrać co wyłączyć: albo Opera Turbo albo program blokujący reklamy.

cens napisał(a):

Z mojego punktu widzenia opera turbo to badziew. Stworzona dla wolnego łącza, a dzaiała tylko na szybkim... więc chyba coś tu nie wypaliło sad

cens napisał(a):

Ja powiem tak. Miałem neta orange przez edge i turbo nie działało nigdy. Teraz przerzuciłem się na orange cdma (jest to łącze 1 mbit) i turbo działa. Także funkcja turbo stworzona jest dla... szybkiego łącza. Na wolnym nie trybi :/

RAV27 napisał(a):

Raz działa raz nie
ale jak doda do pieca to:


yes