Opera to świetna przeglądarka, ale ma parę niedociągnięć

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
Issaland napisał(a):

Nie będę wymieniać zalet Opery, które dla osób używających tą wspaniałą i nowatorska przeglądarkę są oczywiste. Ale nie można tylko chwalić. Trzeba dostrzec błędy i je naprawić. Dlatego też napiszę tylko o tym co nie działa tak jak powinno lub co mi się nie podoba.

1. W dalszym ciągu strona Hotmaila login.live.com jest blank http://login.live.com/login.srf?wa=wsignin1.0&rpsnv=11&ct=1251900235&rver=5.5.4177.0&wp=MBI&wreply=http:%2F%2Fmail.live.com%2Fdefault.aspx&lc=1033&id=64855&mkt=en-IE Kiedyś działała, nie wiem co może być przyczyną. Na starych kompach z systemem XP działa.
2. Opera Link to tragedia! Dlaczego? Ponieważ synchronizuje tylko w jedną stronę. Po naciśnięciu "synchronizuj" moje bookmarki w przeglądarce zostają napisane starymi z Opera Link, a ja chcę przenieść moje nowe do Opera Link i usunąć stare! Oj, przydałoby się, żeby można było wybrać, w którą stronę ma synchronizować (jak np. dodatek do Fierfoxa zwany Xmarks).
3. Kolejny minus znowu dla Opery Link za to, że trzeba pojedynczo usuwać poszczególne bookmarki co przy moich dwustu to robota na dwa dni.
4. Włączeniu Opery ta znowu przenosi mi te same maile z serwera i pokazuje jako nieprzeczytane (fakt, że one Gmaila nie są usuwane, być może muszę ustawić ta opcję). Nie wspomnę już o tym, że jak kliknę na daną wiadomość to mimo, że ona się otworzy to i tak w kliencie poczty widnieje jako nieprzeczytana.
Kolejna rzecz to nie ma opcji w ustawieniach aby wiadomość zmieniała się w przeczytaną po iluś tam sekundach bądź minutach. No bo co jeśli kliknę przypadkowo na spam? Wiadomość się automatycznie otworzy i może mi zainfekować kompa!
5. Opera przy Image Zoom 100% wyświetla zawartość stron w sposób prawidłowy tzn. ostry i wyrazisty. Natomiast gdy się zwiększy np. na 10 lub więcej to widać piksele na obrazkach czy większych napisach. Bardzo nieelegancko! Konkurencyjne przeglądarki tego nie robią. A wyświetlanie stron przy pomocy Opery Turbo to totalna katastrofa i porażka!
6. Brak dobrego widgetu do ściągania filmików z You Tube i innych stron.
7. Brak WOT (Web Of Trust) choćby w postaci widgetu. Dzięki WOT wiem któraś strona jest bezpieczna zanim na nią wejdę. A nikt mi nie powie, że Opera jest taka bezpieczna, że można klikać do woli w każdy link.
8. Według widgetu Stay Secure Opera ma jedną luke w zabezpieczeniach. WTF?!

Medium napisał(a):

Autoreklama?

Issaland napisał(a):

Ok, to nie tak miało zabrzmieć. Jak post jest niewłasciwy to powiedz, to usunę.

Medium napisał(a):

Bynajmniej. Ale mogłabyś dyskusję podjąć tu na forum, tym bardziej, że te tematy były poruszane.

JaDo napisał(a):

No to może od końca.

ad.8

http://secunia.com/advisories/product/10615

Widzisz jakich wersji to dotyczy? Dlaczego nie kliknęłaś ikonki O w widżecie?

ad.7

http://www.mywot.com/en/blog/wot-bookmarklet-for-safari-and-opera

Originally posted by Issaland:

A nikt mi nie powie, że Opera jest taka bezpieczna, że można klikać do woli w każdy link.


Ja Ci to powiem. Klikam we wszystko co się nawinie pod rękę, od pięciu lat, i nigdy nie używałem żadnego wota czy innego kmiota. wink Antywira też nie posiadam.

ad.6

http://widgets.opera.com/widget/9402/

ad.5

Opera powiększa całą stronę łącznie z obrazkami, stąd pikselyzacja (a fuj).

http://my.opera.com/nicomen/blog/2007/05/12/zoom-text-only-in-web-pages-with-opera

Lub np. przyciskiem.

Originally posted by Issaland:

A wyświetlanie stron przy pomocy Opery Turbo to totalna katastrofa i porażka!


To wyłącz.

ad.4b

Widok (w Nieprzeczytanych)->Oznacz jako przeczytaną->

Originally posted by Issaland:

No bo co jeśli kliknę przypadkowo na spam? Wiadomość się automatycznie otworzy i może mi zainfekować kompa!

Mnie raz wybuchł nawet monitor. yikes wink

ad.4

Używasz IMAP? Przeszukaj forum, było o tym. Jeśli POP3, to spróbuj odkropkować Pozostaw wiadomości na serwerze.

ad.2 i 3

Nie wiem, nie używam.

ad.1

Strona działa, wyświetla mi się bez żadnych problemów. Spróbuj wejść tak:

http://login.live.com

lub może lepiej tak

https://login.live.com

stivo85 napisał(a):

Synchronizację włącza się na stałe, a nie na żądanie..

Barthezdeleted napisał(a):

Originally posted by Issaland:

1. W dalszym ciągu strona Hotmaila login.live.com jest blank


blank? Mi się zawsze wydawało, że istnieje polski odpowiednik tego słowa wink W każdym bądź razie, u mnie ta strona wygląda tak samo pod K-Meleonem/Ironem i Operą. Sprawdź może czy nie masz czegoś dodanego do zablokowanej zawartości.

Originally posted by JaDo:

Ja Ci to powiem. Klikam we wszystko co się nawinie pod rękę, od pięciu lat, i nigdy nie używałem żadnego wota czy innego kmiota. wink Antywira też nie posiadam.


Ja też, Ja też wink Ostatnio nawet próbowałem się zainfekować jakiś badziewiem, umyślnie wchodząc na różne 'złe' ( w sensie wymienione jako rozpowszechniające wirusy/trojnay etc.) strony, ale się nie udało sad Może za słabo się starałem p


Opera Link:
http://my.opera.com/Tamil/blog/opera-faq#107 a jeśli nie zadziała, to zainstaluj czystą wersję i spróbuj na niej jeszcze raz (ja musiałem tak zrobić). Plik opera6.adr w wersji 10 nazywa się bookmarks.adr. Podobną operację można przeprowadzić z szybkim wybieraniem (speedial.ini) i notatkami (notes.adr).

Originally posted by Issaland:

No bo co jeśli kliknę przypadkowo na spam? Wiadomość się automatycznie otworzy i może mi zainfekować kompa!


Nic się nie stanie. To nie Outlook happy Jak ustawić czas po jakim wiadomość ma być oznaczona jako przeczytana podał ci JaDo smile

Jeżeli używasz gmaila, to możesz sobie poczytać o jakości implementacji IMAPu wg. googla tutaj:
http://weblog.timaltman.com/archive/2008/02/24/gmails-buggy-imap-implementation
http://www.wired.com/software/webservices/news/2007/10/imap

Originally posted by Issaland:

A wyświetlanie stron przy pomocy Opery Turbo to totalna katastrofa i porażka!


Co ja ci ma napisać, jeśli wydaję się, że nawet nie zadałaś sobie trudu odpowiedzenia sobie na pytanie do kogo ta usługa jest skierowana (a jest to dość oczywiste po przeanalizowaniu zalet i wad tej technologi). Może jako podpowiedź dodam, że nie wszędzie i nie we wszystkich miejscach na świecie ludzie posiadają szybki internet wink

Drastycznych różnic między wyświetlaniem powiększonej strony w Operze i Ironie też nie dostrzegłem. Musisz chyba nam podać stronę na której występują różnice i je opisać smile

Originally posted by Issaland:

6. Brak dobrego widgetu do ściągania filmików z You Tube i innych stron.


Skryptozakładka z keepvid powinien wystarczyć. Wejdź na http://keepvid.com/ i przeciągnij KEEPVID Bookmarklet (przytrzymując shift) gdzieś na pasek opery. Do wrzuty jest skrypt użytkownika, do znalezienia na forum.

Medium napisał(a):

Originally posted by Barthez:

Ja też, Ja też wink Ostatnio nawet próbowałem się zainfekować jakiś badziewiem, umyślnie wchodząc na różne 'złe' ( w sensie wymienione jako rozpowszechniające wirusy/trojnay etc.) strony, ale się nie udało :frown:


A mnie się przydarzyło się zainfekować komputer przez Operę trojanem z jakiejś lokalnej strony gorzowskiej (dziś już nie potrafię jej znaleźć).
Do usunięcia tego badziewia użyłam Combo.fix, ale potrzebowałam pomocy.

Originally posted by Barthez:

Plik opera6.adr w wersji 10 nazywa się bookmarks.adr


Moja dziesiątka "chodzi" na opera6.adr bigsmile A to dlatego, że mam na dysku wspólny plik zakładek dla wszystkich Oper poczynając od ósemki.

akro napisał(a):

A ja tylko Ci podpowiem, że filmy z YT można też ściągać przez strony internetowe, jest ich mnóstwo na necie. Ja używam http://graber.pl