Ograniczona ilość kart po dwukliku na pasku kart

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
D154573R napisał(a):

Witam,

Mam finalną wersję Opery 10 i jedno pytanie z nią związane.

Nowe karty tworzę 2x klikając w puste miejsce na pasku kart. Problem w tym, że gdy pasek się zapełni i tego pustego miejsca jest niewiele (ale jest) dwuklik nie tworzy nowej karty. Jedynie pomaga Plik->Nowa karta (Ctrl+T). Można jakoś usunąć ten limit? W poprzedniej wersji Opery wszystko działało.

username007 napisał(a):

Spróbuj użyć gestu myszy. W dowolnym pustym miejscu na stronie wciśnij prawy przycisk myszy (nie puszczaj), następnie pociągnij myszką w dół, puść prawy przycisk myszy. O wiele wygodniejsze niż podjeżdżanie kursorem na samą górę ekranu i dwukrotne klikanie.

lemari napisał(a):

A nie lepiej przeciągnąć sobie
przycisk.PNG]

D154573R napisał(a):

W sumie z gestów nigdy nie korzystałem a przyzwyczajenie robi swoje. Pomysł z przyciskiem do nowych kart w pewnym stopniu rekompensuje mi tą niedogodność. Jednak będę wciąż próbował coś z tym zrobić. Dzięki.

username007 napisał(a):

Originally posted by D154573R:

W sumie z gestów nigdy nie korzystałem a przyzwyczajenie robi swoje.No to czas nabrać nowych przyzwyczajeń. bigsmile Też kiedyś narzekałem na te gesty, że niby takie zbędne, etc. Poużywałem je trochę i się w końcu do nich przekonałem, do tego stopnia, że pousuwałem wszelkie przyciski wstecz/dalej/zamknij/odśwież gdyż uznałem je za archaizm i zapychacz cennego miejsca na pasku narzędziowym. king Trzeba też napisać, że gesty mają jedną wadę, mianowicie ich brak w innych aplikacjach. Ile to ja razy machałem myszką w exploatatorze windows. lol

Medium napisał(a):

Originally posted by dr_zaba:

Trzeba też napisać, że gesty mają jedną wadę, mianowicie ich brak w innych aplikacjach.


W K-Meleonie są, wbudowane smile

A jeśli chodzi o nową kartę, równie dobrze można posłużyć się przyciskiem Speed Dial, jego chyba,D154573R , nie usunąłeś?