streaming w Operze.............

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
Lucky5 napisał(a):

smile


problem polega na tym, że nie jest to płynny przekaz ale są krótkie przerwy kiedy kółko postępu buforowania kręci się a obraz się zacina. Sądziłem, że jest to być może wina łącza ale do wolnych ono nie należy, kiedy zainstalowałem dodatkowo firefoxa okazało się, że w nim wszystko ogląda się płynnie, w Operze już nie. Widać to na youtube i nie tylko . Jest program który poprawia buforowanie i nazywa się Bywifi: Video Accelerator ale niestety nie działa on z Operą.
Ilekroć chcę coś obejrzeć na youtube przechodzą na Firefox a wolałbym pozostać przy Operze.
Czy da się coś z tym zrobić?


pozdrawiam

vcore napisał(a):

U mnie jest to samo, przykładowo film zbuforowany mam do 3:50 a jestem na 1:30 i film sie zacina jakby nie nadążał buforować...

Lucky5 napisał(a):

sprawa jest poważna, albo lubicie oglądać film z przystawaniem co chwila albo nie macie tego problemu, może używacie do tego celu alternatywnej przeglądarki ale to mija się z celem używania jednej samowystarczalnej , multimediów jest coraz więcej, od stron informacyjnych począwszy a na rozrywkowych kończąc.
Czy jeszcze inni potwierdzają ten problem lub sobie z nim poradzili ?
poza tym Opera jest dla mnie, praktycznie wręcz doskonała.

pozdrow.

Ryszard napisał(a):

Na win98 i wtyczce 9,0,246,0
Testowałem http://www.youtube.com/watch?v=UTqAvrT2M6M
W czasie pierwszego odtwarzania było kilka przerw. W tym czasie słyszałem mielenie dysku. Powtórne odtwarzanie - OK. Ale przerwy jakby nie wynikały z braku danych bo na początku zapałzowałem i puściłem dopiero jak pasek ściągania przeszedł kawałek za znacznik pozycji odtwarzania.

Ostatnio nie miałem potrzeby oglądać http://www.tvobiektyw.pl/?cat=3 a dzisiaj - dochodzę do wstępu "Seniorzy na wykładach" i koniec. Dalej nie pociągnie sad

A ogólnie - jak chcę coś takiego zobaczyć to włączam, robię pauzę i dopiero jak znacznik postępu dochodzi do końca wciskam ponownie play

brunojas napisał(a):

Originally posted by Lucky5:

Czy jeszcze inni potwierdzają ten problem lub sobie z nim poradzili ?
Potwierdzam identyczny problem w przypadku filmików na youtube. Używam Opery 10.00 na Viście (FF wyświetla filmy bez zacinania).

Lucky5 napisał(a):

też często tak robię Ryszard, a raczej robiłem bo nie zawsze mam czas a i cierpliwość . Wciskam wtedy ikonę firefoxa chodż ten uruchamia się diabelnie wolno, cóż, Opera pod tym względem jest git, praktycznie nie czekam wiele więcej niż na otworzenie jakiegoś folderu, czyli kilka sekund.
Mam win. xp więc mogę tylko dodać, że Opera 10 lepiej sobie radzi ze streaming niż wersja wcześniejsza (9.27), mniej przerw z kręcącym się kółeczkiem a raczej są one krótsze, ale ciut jeszcze brakuje do perfekcji.
Ma to spore znaczenie bo takich przekazów w internecie jest coraz więcej, od filmików reklamowych , programów informacyjnych a na sporcie i filmach kończąc, zresztą chyba każdy zdaje sobie z tego sprawę jakie to obecnie jest ważne by przeglądarka zapewniała prawidłowy przekaz multimediów.

pozdrow.