Opera 10.0 - nie wczytuje żadnych stron!!

w dziale Strony WWW w Operze
Misstrz napisał(a):

Witam wszystkich, zrobiłem aktualizację do najnowszej opery 10.0 mając nadzieję że będzie wydajniejsza... ale niestety nastąpiła porażka Opery na moim kompie.
Otwieram Operę czekam nawet po 2min a ona nie wczytuję ŻADNYCH stron! (wcześniejsza wersja 9.63 wszystko dobrze chodziło - 9.64 ten sam problem co z ver.10.0).
Czy ktoś miał taką sytuację? A oto zdjęcia nie przydatnej Opery sad

Opera.JPG


PS: Windows XP SP3, korzystam obecnie z Firefoxa i Opery 9.63 i jest wszystko OK. confused

Medium napisał(a):

A może dotknęła Cię znana niedawno przypadłość: * - gwiazdka w zablokowanej zawartości?

Misstrz napisał(a):

do końca nie wiem o co chodzi z tą * - ale raczej nie sad

Medium napisał(a):

Szukaj zaawansowanie na forum: http://my.opera.com/polski/forums/search.dml?term=gwiazdka+w+zabkowanej+zawarto%C5%9Bci&username=&mode=forum&submit=+Szukaj+&datemodifier=newer&limitdate=any&sortby=rel&disp=thread

Misstrz napisał(a):

OK dzięki poczytałem... w moim przypadku blokował antivirus :] Wielkie dzięki cheers

Medium napisał(a):

Originally posted by Misstrz:

w moim przypadku blokował antivirus


A który to taki gieroj?

Misstrz napisał(a):

ESET SS blokuje... i żeby wczytywało strony trzeba całkowicie wyłączyć "Zaporę osobistą". Trochę to z tym kłopot bo lepiej jakby było włączone... i raczej wrócę do wersji 9.63... awww

Medium napisał(a):

Originally posted by Misstrz:

i raczej wrócę do wersji 9.63...


To może raczej zmień antywirusa, bo 9 niestety jest dziurawa... Sam sprawdź.

stivo85 napisał(a):

A może wystarczy zezwolić Operze na dostęp do sieci w Zaporze?

Misstrz napisał(a):

Ma zezwolone na dostęp wychodzący i przychodzący - przestawiałem wszystko co się dało i nic nie pomagało. Jakiś uparty ten ESET ale to przez jakieś dodatki w Operze od wersji 9.64. A znasz jakiś dobry antivirus który nie blokuje? bigsmile

Medium napisał(a):

Teraz mam ESET NOD32 Antivirus, to ten sam, co Ty?
Wcześniej żadnych problemów z Avira AntiVir Personal. Miałam też PCTools, ale jakiegoś wira mi przepuścił. Operze żaden nie szkodzi. Przejście z Opery na 10 było przy ESET NOD32 - bez problemów.

Misstrz napisał(a):

Ty masz samego antivirusa a ja mam cały pakiet (ESET Smart Security). Jeszcze poczytam i może się coś uda wykombinować cool

Barthezdeleted napisał(a):

Originally posted by Misstrz:

ale to przez jakieś dodatki w Operze od wersji 9.64


Jakie dodatki? Unite (którego zresztą nie ma w 10.0) potrafi rozłożyć Ci program zabezpieczający wink ?

Ani Online Armor, ani CIS, ani Outpost nie mają problemów z Operą, a są to programy zabezpieczające z górnej półki. Jeśli u Ciebie takie problemy występują to jest to wynik albo złej konfiguracji albo błędu w oprogramowaniu zapory.

Spróbuj usunąć wszystkie wpisy o Operze z reguł zapory i ponownie uruchom Operę. Powinien pojawić się monit z pytaniem o prawa dostępu aplikacji do sieci. Jeśli to nie pomoże, to poszukaj pomocy na forach firmy ESET lub zmień zaporę na inną wink

poprostuewenement napisał(a):

Nie mam kompletnie pomysłu co zrobić :/ nie mam żadnych zapór... wszystko chodzi na innych przeglądarkach! Klnę, że zainstalowałem tę 10! Och! Jestem dziennikarzem na portalu internetowym i jest mi opera niezbędna... bo Mozilla to szajs! Dostaję komunikat:

Błąd!
Nie uzyskano połączenia z serwerem

Próbujesz odwiedzić adres
http://redir.opera.com/www.opera.com/support/
, który jest w tej chwili niedostępny. Upewnij się, czy adres został wpisany poprawnie, a następnie spróbuj ponownie wczytać stronę.
Upewnij się, czy połączenie internetowe jest aktywne i sprawdź, czy inne aplikacje wymagające tego połączenia działają prawidłowo.

I nie wiem co mam zrobić :/

ceglash napisał(a):

Originally posted by poprostuewenement:

Nie mam kompletnie pomysłu co zrobić :/ nie mam żadnych zapór...


Jesteś pewnien ?? Zapora Windows - wyłączona czy nieaktywna ?? Sprawdź, bo miałem przypadki że to właśnie ona blokowała. Tylko sprawdź dokładnie - zarówno samą zaporę jak i usługę z nią powiązaną. Reguły zapory też nie zaszkodzi sprawdzić. Trzeba będzie z tym "zawalczyć".

Teraz jeszcze z "innej beczki" - zrób eksperyment (o ile jeszcze go nie robiłeś) i podczas uruchamiania komputera wciśnij klawisz F8 a następnie wybierz opcję Tryb Awaryjny z obsługą sieci. Wtedy sprawdź czy Opera łączy się ze stronami. Warunek konieczny do poprawnego działania tego sposobu to komputer podłączony do sieci gdzie serwer rozdziela sygnał z Internetu lub urządzenie (np router). Jeśli zadziała inna przeglądarka - przykładowo IE to Opera też powinna. Podczas tego trybu działania, system operacyjny wgrywa tylko niezbędne składniki potrzebne do funkcjonowania podstawowych usług i aplikacji z nimi powiązanych. ESET nie powinien się uruchamiać.

Drugim sposobem jest deinstalacja oprogramowania ESET (jeśli sposób jaki doradził Barthez z usunięciem wpisów w zaporze i próbą wywołania komunikatu podczas uruchamiania Opery nie zadziałał) lub jego deaktywacja. W ten sposób wyeliminujesz potencjalną przyczynę powstania problemu.

Z innych rzeczy: możesz także sprawdzić jak łączy się sama Opera - normalnie czy może "przypadkiem" załączył się serwer proxy, jeśli tak - sprawdź w Operze ustawienia serwera i jeśli to koniecznie - popraw je.

Tak łatwo się nie poddamy furious