Opera Unite

w dziale Opera
SlaviusAnonim napisał(a):

Nie miałem jeszcze możliwości przetestowania usług Unite i mam pewne głupie pytanie. Czy aby mieć uruchomioną jakąkolwiek usługę to czy musi być załadowana/wczytana strona z tą usługą czy tez może te usługi działają w tle?
Jeżeli trzeba mieć załadowaną to nie widzę sensu istnienia, niektórych tych usług.
Np Fridge - po co mi to. musiałbym pisać komuś żeby zajrzał na moją stronę Fridge i specjalnie ja uruchomić żeby przeczytał małą karteczkę?
Opera Messenger - musiałbym uruchomić stronę i napisać kumplowi na GG żebyśmy pogadali sobie na tej stronie?
Wiem, że czepiam się trochę, bo te usługi może i są dobre, ale został on już dawno temu opanowany przez komunikatory, które działają znacznie lepiej i pewniej.
Jak dla mnie te dwa usługi są nieprzydatne i w sumie bardziej jako dodatek do Opery żeby pokazać możliwości tego projektu.
Co innego usługa tworzenia albumów zdjęć i dzielenia się plikami. Nie musiałbym specjalnie uruchamiać Skypa, zeby przesłać kumplowi swoje projekty czy notatki, które sa za duże żeby przesłać je przez maila.

Mam jeszcze jedno pytanie. Słyszałem, że został udostępniony kod API czy coś w tym stylu, aby programiści mogli łatwiej tworzyć nowe usługi do Opery. Czy to prawda? I czy jest możliwość stworzenia takich gier jak Szachy czy gier typu RPG?

JaDo napisał(a):

No trochę się czepiasz. wink Coś przecież musieli wrzucić na start, ale każde takie cuś można łatwo usunąć.

Strona/karta musi i nie musi być otwarta. Zamykasz kartę a usługa chodzi. W przypadku komunikatora, przydałoby się powiadamianie takie jak np. w poczcie. Można by nie ładować strony na nowej karcie, a otworzyć ją w panelu, ale się nie da, tzn. strony nie są przystosowane do małego widoku. Rozumiesz? Przeciągasz otwartą kartę z usługą na panele i zaznaczasz ten widok.

MP_Unite_panel.png

Wygląda beznadziejnie.

Co do API, może tutaj coś znajdziesz? - http://dev.opera.com/articles/unite/

Nowe usługi są już pisane, ja np. próbuje Userjs managera od d.i.z.a

http://my.opera.com/d.i.z./blog/2009/08/23/ujs-manager

Originally posted by SlaviusAnonim:

I czy jest możliwość stworzenia takich gier jak Szachy czy gier typu RPG?


Potrafiłbyś wykombinować? bigeyes To może od razu Quakea? bigsmile

SlaviusAnonim napisał(a):

Dzięki za odpowiedź. Widocznie muszą nad nią jeszcze trochę popracować. Co do gier RPG to miałem na mysli bardziej gry, gdzie byłby mistrz gry, gdzie grafika byłaby dodatkiem do historii. Chodzi mi o to, że mogła by ta gra być tak jak normalna gra RPG (a nie cRPG), gdzie nad wszystkim czuwałby mistrz gry.
Ewentualnie jakaś gra karciana mogłaby powstać.

Medium napisał(a):

SlaviusAnonim,
zamiast myśleć o hazardzie, pomóż ekipie twórców Opery:
Help us load test our Unite proxy servers with Sonar