Opera 10 - błąd! brak dysku CD

w dziale Opera
stingear napisał(a):

ostatnio jak wyjolem płytę z napędu i uruchomilęm operę, to mi błąd wyskoczył:"opera.exe - Brak dysku"
myślałęm ze jest to spowodowane odwołąniem do starej partycji(już jej nie ma, teraz tą literę dysku ma napęd), na której był folder pobierania opery, lecz nawet po zmianie w ustawieniach na inny dysk, błąd nadal wyskakuje. Miał ktos z tym do czynienia?
Tutaj screen błędu:
KLIK

Pozdrawiam
Stingear

[Edit]
Po restarcie komputera zaczelą działać normalnie, najwidoczniej miała problem z zapisem ustawień.

stingear napisał(a):

a jednak dalej ma problem, jak wsadzilęm zwyklą plyte i odpalilęm, wyjołem i później włączylem operą to znowu pojawił się ten bląd

Medium napisał(a):

Originally posted by stingear:

myślałęm ze jest to spowodowane odwołąniem do starej partycji(już jej nie ma, teraz tą literę dysku ma napęd), na której był folder pobierania opery, lecz nawet po zmianie w ustawieniach na inny dysk, błąd nadal wyskakuje.


Na pewno zostały zapisane w preferencjach Opery stare ścieżki dostępu. Trzeba to zmienić. Jeśli - jak piszesz - był to tylko folder pobierania Opery to w Menu → Narzędzia → Preferencje → Zaawansowane → Pobieranie Wstaw nową ścieżkę do folderu.

golew napisał(a):

medium - niekoniecznie stare ścieżki, sama się czasem męczę z takim problemem. Wystarczy że w trakcie korzystania z Opery włożę jakąś płytę, nawet nie muszę nic w Operze z nią robić ani nic, np. nagrywam zdjęcia, a po jej wyjęciu pojawia się dany komunikat. Więc czasem dla spokoju własnego wkładam do czytnika jakąkolwiek i jest chwilowo ok. Potem zamykam Operę i dopiero po jej zamknięciu wyciągam płytę. Sama nie wiem skąd się zaczął ten problem, bo w opera:config nie mam żadnych przyporządkowań do dysku D.

Medium napisał(a):

Originally posted by golew:

sama się czasem męczę z takim problemem.


Ups, to znaczy, że trzeba to zgłosić jako bug

Originally posted by golew:

Sama nie wiem skąd się zaczął ten problem, bo w opera:config nie mam żadnych przyporządkowań do dysku D.


Faktycznie, nie ma absolutnie żadnych wzmianek, przejrzałam dokładnie plik preferencji.
golew napisał(a):

Zgadza się to, że na poprzednim kompie miałam Operę i dane wszystkie na D. Na obecnym kompie D to napęd płyt i też myślałam, że to coś związane ze starą literą, no ale w żadnym pliku nie widzę wzmianki o D, więc o co mu chodzi?

Medium napisał(a):

A może przeszukaj folder profilu pod kątem wyrażenia "D:\".

pwlsrs napisał(a):

problem nie dotyczy tylko CD-ROM-u, u mnie często potrafi wysypać komunikatami dotyczącymi innych nośników pamięci. Pojęcia nie mam jaki związek może mieć podpięty pendrive sad

golew napisał(a):

medium - normalnie bym się nie spodziewała, że D: siedzi jeszcze w override.ini (namiar na katalog programu/styles) i w standard_menu (namiar na FlashGeta), wykasowałam, poprawiłam i zobaczymy co będzie. Dzięki za pomysł smile (bo zapomniałam w ogóle, ze można w Windowsie przeszukiwać też treść plików wink)

Medium napisał(a):

Originally posted by golew:

Dzięki za pomysł


Nie ma za co. Swoją drogą ta nowa Opera nie jest zbyt samodzielna, jak dawniej...
http://my.opera.com/polski/forums/findpost.pl?id=3123990
Stara sobie potrafiła automatycznie przełączyć język, jak nie znalazła ustawionego pliku językowego.