Opera Mini 4.2 [ mały problem ]

w dziale Opera dla telefonów, tabletów i innych urządzeń
seat1 napisał(a):

Witam smile
Mam następujący problem otóż, od nie dawna mam na swoim telefonie ( Nokia 5610 XM ) zainstalowaną operę mini, i wszystko śmiga ładnie prócz jeden rzeczy sad Mianowicie nie dam rady otworzyć filmu video na YOUTUBE sad gdy klikam na film to wyskakuje pytanie ,, przejść do adresu internetowego ", więc klikam tak, a następnie jest ŁADOWANIE, I CZEKAM I CZEKAM po czym wyskakuje komunikat ,, łącze niedostępne, ponów próbę " sad
Co mam zrobić aby to zmienić ???
Proszę o pomoc smile
Pozdrawiam !

woj-tek napisał(a):

Hmm... opera mini obsługuje flasha? O_o

volumepl napisał(a):

Originally posted by lwiczek:

Hmm... opera mini obsługuje flasha? O_o


Nie obsługuje. Ale obsługuje mobilną wersję youtube - m.youtube.com Problem polega zapewne na nieprawidłowym skonfigurowaniu ustawień odtwarzania strumieniowego. Zmień na prawidłowe ustawienia tego odtwarzania.

Rafal954 napisał(a):

Witam, mianowicie mam ten sam problemw i nie mam pojęcia jak ustaić prawidłowe ustawienia odtwarzania strumieniowego(jeśli to jest przyczyną). Prosze o pomoc...

volumepl napisał(a):

Poszukaj w ustawieniach telefonu opcji odtwarzacza strumieniowego lub ustawień punktu dostępu dla tegoż odtwarzacza. Pamiętaj, żeby korzystać z odtwarzania strumieniowego Twój telefon musi obsługiwać protokół RTSP. Zazwyczaj punkt dostępu dla odtwarzacza jest taki sam jak punkt dostępu dla aplikacji, jednak w sieci Plus musisz sobie przesłać samemu ustawienia ze strony operatora.

arkad napisał(a):

Moim zdaniem sporą rolę w tej kwestii gra Operator. Rzecz jasna OperaMini 4.2 nie obsługuje flasha w sensie flv ani 3gpp, więc przełącza adres YT do natywnej przeglądarki i tu zaczyna się rola Operatora. Przykładowo, Era nie przepuszcza mi filmów jeśli wbudowana przeglądarka łączy się z netem przez protokół http, natomiast przez wap wszystko działa OK. Moja wbudowana przeglądarka to OperaMobile 8.65.
Sytuacja seat1 i Rafal954 w moim przypadku, przy połączeniu z YT przez http wygląda tak, że otwiera mi się odtwarzacz wideo z czarnym ekranem , następuje proces stopniowego buforowania (czasem od razu jest przeskok z 0% na 100%) i czarny ekran pozostaje czarnym mimo aktywnego połączenia z serwerem. Albo jest inaczej i od razu pojawia się komunikat o błędzie w połączeniu.
Niezależnie od ustawień OperyMini doradzam ustawienie wbudowanej przeglądarki "pod YouTube", co jej nie przeszkadza w normalnym łączeniu się z innymi witrynami.