Drobny acz uciążliwy problem z obsługą apletu(ów) javy

w dziale Opera
pegazzz napisał(a):

Witam smile
Mam taki problemik niby mały, niby szczegół, ale przeszkadza. Byłbym wdzięczny za podpowiedź jakąś jak go uniknąć (nie tylko ja zresztą).
Polega on na tym, że przy uruchomionym aplecie javy na karcie (czat interii.pl) jeśli nastąpi zmiana aktywnej karty/aplikacji w windows, po powrocie do okna tego czatu (za pomocą shift/alt tab, kliknięcia myszką na pasku kart/zadań itp) zmienia się (znika) "zaznaczenie" aktywnej części apletu.
Niewygoda owa objawia się to tym, że pisząc w polu tekstowym jakieś zdanie, jeśli w międzyczasie otrzymam wiadomość na gg, lub sprawdzę pocztę, poszukam jakiegoś linka czy informacji na innych kartach, po powrocie do okna czatu sposobami podanymi wyżej (takie przyzwyczajenie od lat, ciężko się wyzbyć), kursor nie powraca do pola tekstowego, więc próba dokończenia pisania owocuje zmianą strony i wylogowaniem z apletu (wydaje mi się, że "po literkach z klawiatury" przeskakują podświetlenia linków na stronie i naciśnięcie entera powoduje przejście do innej lub może to jakieś skróty klawiaturowe samego apletu).
W IE ten problem nie występuje, powrót skądkolwiek do okna czatu aktywizuje kursor w ostatniej pozycji i można dokończyć pisanie.

Jeśli ma ktoś pomysł jak "zmusić" kursor do powrotu na swoje miejsce lub innym sposobem zapobiec wychodzeniu z apletu (jakieś zablokowanie całej strony? wyłączenie działania linków? cokolwiek...?) to bardzo prosiłbym o podpowiedź smile

Pozdrawiam serdecznie smile