Opera 10.10 build win1830/mac6732/unix4665 z 9 października 2009 /snapshot/

w dziale Wersje beta, testowe i rozwojowe
didu56 napisał(a):

http://my.opera.com/desktopteam/blog/2009/10/09/prompt-reporting

Znane błędyZmiany w:


Download:


Szczegółowe Zmiany:

Interfejs


Silnik


Opera Unite


Windows


Mac


UnixTłumaczenie na szybko więc nie ma niektórych rzeczy , a niektóre mogą być stylistycznie trochę nie tak , nie czepiać się pls

PeterCub napisał(a):

Przy wyłączaniu wysypuje "misie" i wyskakuje crash alert. Dosłownie za każdym razem. Tak więc pozostaje mi "ubić" proces w menedżerze zadań. Do tej pory nic takiego się nie pojawiało. Pewnie tylko ja tak mam.

woj-tek napisał(a):

Originally posted by PeterCub:

Pewnie tylko ja tak mam.Nie wiem czy tylko Ty, ale ja na przykład tak nie mam (;

didu56 napisał(a):

Originally posted by lwiczek:

Nie wiem czy tylko Ty, ale ja na przykład tak nie mam (;Originally posted by didu56:

ja też tak nie mam smileOriginally posted by PeterCub:

Przy wyłączaniu wysypuje "misie" i wyskakuje crash alert. Dosłownie za każdym razem. Tak więc pozostaje mi "ubić" proces w menedżerze zadań. Do tej pory nic takiego się nie pojawiało. Pewnie tylko ja tak mam.Spróbuj zainstalowac obok na czysto i napisz czy tez tak masz

PLUser napisał(a):

Originally posted by PeterCub:

Przy wyłączaniu wysypuje "misie" i wyskakuje crash alert. Dosłownie za każdym razem. Tak więc pozostaje mi "ubić" proces w menedżerze zadań. Do tej pory nic takiego się nie pojawiało. Pewnie tylko ja tak mam.Napisałbyś jeszcze na jakim systemie działasz.
Na moim XP SP3 z wyłączonym cache-m dyskowym jeszcze się nie sypnął party - ani po wyłączeniu, ani po "teście specyfikacji html5". Dragonfly-ja jeszcze nie używałem, więc nie wiem czy znowu padnie.
banana

wherethecrowsdie napisał(a):

na moim gentoo opera już od 2 czy 3 buildów zaczyna się zachowywać coraz gorzej.

najpierw przestały działać filmiki z YT embedowane na różnych stronach, potem padła też np wrzuta (gdzieś jest o tym temat) i myspace.
teraz w ogóle flash to niezły rarytas który zabija moje dwa rdzenie w 32 sec od odpalenia.
znika kursor nad tabami i menusami.

lista się wydłuża, a moja cierpliwość coraz szybciej się kurczy.
chrome zaczyna być coraz lepszą alternatywą.

Czekam z niecierpliwością na bardziej stabilne wersje opery.

ceglash napisał(a):

U mnie jak na razie ten build sprawuje się całkiem dobrze. Większych "zgrzytów" nie ma, strony otwierają się w miarę szybko i sprawnie. Opera działa w miarę stabilnie - raz tylko nie chciała się zamknąć...

PLUser napisał(a):

A już myślałem, że naprawili jakiś wyciek pamięci i O10 już więcej nie padnie podczas oglądania specyfikacji html5 - a tu niestety niemiła niespodzianka - przed chwilą zaliczyłem crasha sad

A tak przy okazji, to może ktoś (np. pracownik polskiego oddziału Opery) wie, kiedy Presto 2.3 pojawi się w testowych wersjach (tych publicznych wersjach)?

Osiołek napisał(a):

Podobno Presto 2.3 jest tylko na uzytek wewnętrzny. Kolejna Opera z nowym silnikiem to już Presto 2.4. Informacja zaczerpnięta ze strony www.css3.info artykuł "Opera 10 unleashed, brings Web Fonts and transparency to the table" i postu David'a Storey'a. (Chyba, ze coś źle zrozumiałem.)

PLUser napisał(a):

Chyba dobrze zrozumiałeś. Trochę szkoda, bo jak autor pisze 2.3 jest już niemal skończone, więc mogliby ją dać do pierwszej testowej wersji np. O10.2 (by tacy maniacy jak ja mogli przetestować takie bajerki jak transformacje), a w międzyczasie dopracowywać 2.4.