Gubienie otwartych kart a brak internetu

w dziale Opera
neotps napisał(a):

Witam.
Zauważyłem, że od bardzo dawna opera ma problem z zapamiętaniem otwartych kart w przypadku problemów z połączeniem internetowym. Kiedy połączenie z netem jest zrywane/wysoki ping, po ponownym włączeniu opery wszystkie otwarte karty znikają. Czy ktoś z Was ma taki problem?

daroc napisał(a):

Jeśli otworzysz stronę na nowej karcie (np. klikając na link środkowym przyciskiem myszy), a strona się nie załaduje, a także nie pokaże się strona o błędzie przy łączeniu z serwerem, to wtedy adres strony nie jest zapamiętywany i po wyłączeniu przeglądarki i włączeniu jej ponownie może pokazać się np. pusta karta, bez wpisanego adresu.
Tak samo po zamknięciu takiej karty (nie załadowanej) nie ma możliwości przywrócenia jej z kosza.

neotps napisał(a):

Nie, nie. To nie tak. Jeżeli strona się nie załaduje to wiem, że nie zapamięta jej opera. Tu chodzi o działające strony, które zostały załadowane prawidłowo, dopiero później internet zaczyna szaleć. Restartuje system (ponowne uruchomienie) opere czy zamknę czy nie zamknę przed ponownym uruchomieniem - tracę wszystkie otwarte karty. Dzieje się tak tylko przy problemach z połączeniem.

daroc napisał(a):

Dziwna przypadłość. Spróbuj wykonać jakąś serię czynności które da się powtórzyć. Np. otwórz kilka konkretnych stron (podaj adresy), poczekaj aż się załadują, odepnij od komputera kabel od Internetu, wyłącz przeglądarkę, włącz jeszcze raz i napisz co się stało, a co Twoim zdaniem powinno się stać.
Sprawdź czy na pewno masz w preferencjach zaznaczone (na pierwszej zakładce), aby po uruchomieniu Opery włączały się karty, które były otwarte przy jej zamykaniu.

neotps napisał(a):

Niestety nie można symulować tego:) Problemem jest internet przez wifi (nie chodzi o router) któremu zdarza się gubić pakiety. Kiedy tak się dzieje i wyłączę później operę po włączeniu karty znikają.
Domyślam się, że to nie jest powszechnie znany błąd opery. Ja wiem o nim przez net z którego mam nieprzyjemność korzystać.

lemari napisał(a):

A masz tak zaznaczone
kontynuuj...png

kontynuuj...png]

neotps napisał(a):

Oczywiście.
Ta przypadłość naprawdę związana jest z funkcjonowaniem połączenia i jest od bardzo dawna (3lata?) mi znana. Widać tylko ja mam tak kiepski net, żeby ją odkryć:)

unknownexist napisał(a):

Originally posted by neotps:

Oczywiście.
Ta przypadłość naprawdę związana jest z funkcjonowaniem połączenia i jest od bardzo dawna (3lata?) mi znana. Widać tylko ja mam tak kiepski net, żeby ją odkryć:)


test