Nie działają osadzone filmy Flash z Youtube

w dziale Opera dla systemów Linux, Mac OS, FreeBSD oraz Solaris
Charon napisał(a):

Witam,

Mam zainstalowaną testową (jeszcze) wersję Ubuntu 9.10 x86_64.
Do Opery pobrałem testowy plugin do Flasha od Adobe w wersji dla 64 bitów, wszystko śmiga pięknie ale mam problem z osadzonymi filmami z serwisu Youtube (czyli praktycznie z większością osadzonych filmików). Problem objawia się tym, że Opera nie reaguje na kliknięcie lewym przyciskiem myszy. Jak najadę na znaczek "Play" on się podświetla ale po kliknięciu kursor przechodzi z łapki w strzałkę i nic się nie dzieje. Odtwarzacz nie startuje. Po przejściu na stronę źródłową, tj. bezpośrednio do serwisu Youtube wszystko jest w porządku, nie ma problemu ze sterowaniem odtwarzaczem. W Firefoksie wszystko działa tak jak powinno.

Opera/9.80 (X11; Linux x86_64; U; pl) Presto/2.2.15 Version/10.10 (na stablilnej 10 także testowałem)
Ubuntu 9.10 RC x86_64 (świeża instalacja)

Czy kogoś dotyczy również ten problem? Wie może jak sobie z nim poradzić? Dodam, że w Ubuntu 9.04 x86_64 problem nie występował.

Charon napisał(a):

Przetestowałem nową wersję 10.01, nadal to samo. Na chwilę obecną stosuję obejście w postaci sterowania klawiaturą. Inny sposób to kliknięcie i trzymanie prawego klawisza myszy na osadzonym filmie - wtedy lewy przycisk zachowuje się normalnie.

Czy ktoś używa Opery w nowej wersji Ubuntu 9.10 x86_64 pod QT4? Proszę o potwierdzenie objawów lub zaprzeczenie.

pieknusi napisał(a):

No cóż mogę tylko potwierdzić objawy... I nie chodzi jedynie o filmiki z youtube osadzone na innych stronach, ale np. reklamy...
Niestety, taka rzecz ma miejsce również w przeglądarce Google Chrome i w FF również, więc to nie wina Opery, lecz flasha...

Edit: właśnie znalazłem rozwiązanie

http://rabus.jogger.pl/2009/10/21/flash-i-ubuntu-karmic-64bit/

Charon napisał(a):

W pierwszym poście napisałem, że mam zainstalowany testowy plugin Flasha w wersji dla 64 bitów, więc nie jest to rozwiązanie.
Problem tyczy się przede wszystkim osadzonych filmów z Youtube i nie występuje on przy korzystaniu z Firefoksa.

pieknusi napisał(a):

U mnie nic nie pomogło, więc się wkurzyłem i zainstalowałem Ubuntu 32-bitowe... Na nim dalej to samo się dzieje... Nie rozumiem już...

ptyhu napisał(a):

Kilka porad jak dotyczących operowego fasha pod Ubuntu można znaleźć na:
http://forum.ubuntu.pl/showthread.php?t=60439

mam nadzieję, że któraś z nich się Wam przyda

ojciec1989 napisał(a):

Ja od czasu do czasu mam przyjemność używania OpenSUSE (XFCE) w wersji 32 bitowej. I w tym przypadku nie ma możliwości zainstalowania wtyczki Adobe, na szczęście Novel udostępnił swoją wtyczkę dla FF i w tej przeglądarce działa.

Charon napisał(a):

Doszedłem do tego, co stwarza problem - wszystkiemu winny jest Compiz. Po wyłączeniu efektów pulpitu osadzone filmy z Youtube reagują normalnie na lewy przycisk. Oczywiście nie jest to żadne rozwiązanie, bo wolałbym jednocześnie cieszyć się efektami pulpitu i móc oglądać bez problemów Flashe pod Operą.

pieknusi napisał(a):

Tutaj znajduje się założony przeze mnie wątek na forum ubuntu.pl
Do tej pory mój problem nie został rozwiązany, jednak kilku osobom tamte porady pomogły...

spacedout napisał(a):

witam,

u mnie pomogło dodanie następującej linijki na początku pliku /usr/bin/opera :

export GDK_NATIVE_WINDOWS=1


zapewne lepszym, choć bardziej pracochłonnym, rozwiązaniem byłoby stworzenie oddzielnego skryptu, który uruchamiałby Operę eksportując wcześniej powyższą zmienną.