Opera Mail jako domyślny klient poczty

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
PawelKosterski napisał(a):

Cześć
mam problem z ustawieniem domyślnego klienta w operze 10 system Windows xp
Gdy np pisze jakiś tekst w open office i nacisnę ikonę wyślij pocztą e mail wyskakuje mi komunikat o braku programu pocztowego
jak i gdzie mam przestawić żeby inne programy widziały opere maila, z Thunderbirdem nie ma takiego problemu dodam jeszcze że
w opcjach internetowych mam ustawiony właśnie domyślnie opera mail
z góry dziękuje za odpowiedz

JaDo napisał(a):

http://www.joonis.de/mapi4opera

Zainstalowałem .exe, na piechotę mi się nie chciało. Najważniejsze jest utworzenie skrótu Save draft i przyporządkowanie odpowiednich klawiszy, takich, które nie są używane. Trochę się z tym męczyłem, w końcu wywaliłem Save document i dodałem skrót od tego (s+ctrl) do Save draft.

Działa, ale musiałem zmienić język w Operze na english.lng, dlatego, że program nie kosi z polskim tytułem okna.

Originally posted by debug.txt:

[2009-10-26 09:14:05] Reading language settings
[2009-10-26 09:14:06] Opera window title is: Napisz wiadomość


Originally posted by debug.txt:

[2009-10-26 09:32:03] Timeout waiting for window


A okno Napisz wiadomość jest otwarte.
Aby nie zmieniać globalnie języka może wystarczy wyedytować pl.lng, z Napisz wiadomość na Compose Message?. Nie sprawdzałem, ale powinno chyba zadziałać.

Wersja OO 3.1.1 Win32 openoffice.org. W wersjach dla linuksa da się ustawić domyślnego klienta z poziomu OO, pod windą tego nie ma.

dodane - sprawdzałem (oczywiście smile ) na 9.27, teraz zauważyłem na stronie Outdated as of Opera version 10.x, znaczy może nie działać?

dodane2 - nie działa, przyczyna min. to zmienione nazwy plików w 10 (operadef6.ini, opera6.ini) i do tego inny zapis w operaprefs.ini np.
Language File={Resources}pl.lng

Jakoś jednak przebrnąłem przez to wszystko, pokazało się okienko Napisz wiadomość, ale wyskakiwał popup pobierania pliku (.odt). Zmieniłem język, wyedytowałem opera6.ini i po uruchomieniu... Opera go skasowała. Już mi się nie chce więcej dłubać, może komuś innemu się uda.