Opera a Windows 7 64 bit

w dziale Opera
huzar2 napisał(a):

Czy możemy spodziewać się 64 bitowej wersji Opery? Czy są prowadzone jakieś prace w tym zakresie?

huzar2 napisał(a):

Wygląda na to, że trzeba bedzie po tych kilku latach pożegnać Operę i przesiąść się na 64 bitowego Firefoxa...

woj-tek napisał(a):

Czy Twoja przeglądarka pochłania więcej niż 2GB pamięci? Czy wszystkie używane przez Ciebie wtyczki (java, flash) są w wersji x64? Na chwilę obecną wersja x64 dostępna jest jedynie na platformy *nix. Deweloperzy w którymś komentarzu na desktop team powiedzieli, że wersje x64 dla windows są na razie testowane wewnętrznie, ale ze względu właśnie na wtyczki + problematyczność instalatora + stosunkowo niezłe działanie aplikacji 32-bit na windowsach x64 na chwilę obecną nie planują wydawać wersji 64bitowej dla windowsa.

PS. ja jakoś nie czuję większej potrzeby przesiadania się an inna przeglądarkę tylko dlatego że jest w wersji 64bitowej. Jeżeli obecnie używany przeze mnie program posiada taką wersję to tak, niemniej nie widzę sensu żeby rezygnować z funkcjonalności tylko dlatego, żeby w managerze programów nie wyświetlało się (*32) przy nazwie aplikacji (;
PSS. Już lepiej jakby OSA poprawiła zarządzanie pamięcią >:

EDIT: wyjaśnienie http://my.opera.com/community/forums/findpost.pl?id=3166201

huzar2 napisał(a):

Postęp technologiczny przebiega w niesłychanym tempie. Pierwszy mój komputer posiadał procesor AMD DX4-100, 2 MB RAM pamięci, kartę graficzną Trident z 0,5MB pamięci na szynie VLB (później ISA a później PCI).
System operacyjny MS-DOS 5.0 i Norton Commander (do tej pory pozostało mi przyzwyczajenie do skrótów z NC w panelach Total Commanera).
Jeszcze niedawno, w sklepie komputerowym sprzedawca twierdził, że zasilacz 300 Mhz wystarczy na lata. Pamiętam też dyskusję na forach, że 32 MB RAM na karcie grf. wystarczą do wszystkich gier i nie trzeba wywalać kasy na karty z 64 MB RAM.
Co zaś dotyczy samych przeglądarek, to zgoda co do tego że 32bit Opera spisuje się dobrze na 64 bit systemie. Ale… skoro IE8 w wersji 64bit już jest, podobnie Firefox, Safari (niebawem ukażą się flashe, bo Java na 64 bit już jest) to należy oczekiwać Operki 64 bitowej. Chociaż, na dzień dzisiejszy mogliby poprawić przynajmniej obsługę pamięci no i … wprowadzić obsługę procesorów 4 rdzeniowych…
Dzięki za informacje i linka…

woj-tek napisał(a):

No a co ja powiedziałem? Wewnętrznie testują ale *na dziś* nie ma potrzeby udostępniania takiej wersji publicznie, tyle smile

SirAdamsPL napisał(a):

No cóż, podpinam się do tego tematu gdyż też szukałem x64 bit i zmiłą chęcią odpowiem na pytania czy da się funkcjonować na x64 bit.
TAK da się bez najmniejszych problemów, poza Silvelight który jeszcze nie powstał, jak zwykle MS Rulez :>
a to linki:
Flash dla IE i Innych
http://download.macromedia.com/pub/labs/flashplayer10/flashplayer10_2_p3_64bit_activex_111710.exe
http://download.macromedia.com/pub/labs/flashplayer10/flashplayer10_2_p3_64bit_plugin_111710.exe
Java x64
http://javadl.sun.com/webapps/download/AutoDL?BundleId=48346
no i FireFox x64
http://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/nightly/latest-mozilla-central/firefox-6.0a1.en-US.win64-x86_64.installer.exe

A więc ponawiam pytanie jest opera x64 czy nie ma? Bo na razie nic mi się nie udało wygoglować p

Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by SirAdamsPL:

jest opera x64 czy nie ma?

Nie ma, ale nieoficjalnie, trwają prace nad taką wersją. Jeden z przykładów (dez)informacji na ten temat: http://twitter.com/#!/petternilsen/status/22989226425450497 .