Petycja

w dziale Po godzinach
OSH napisał(a):

Ponieważ zaczyna mnie trafić szlag, gdy widzę, że OperaTeam zaczyna się bawić w Micro$oft i próbuje myśeć za nas (chodzi mi oczywiście o to cholerne sztywne ustawienie koloru czcionki na czarno, co znakomicie utrudnia używanie jej gdy systemowy schemat kolorów nie jest standardowy - czyli jasne tło i ciemne litery - np. ja mam akurat odwrotnie) zgłaszam wniosek o zebranie się razem wszystkich, którym taka sytuacja nie odpowiada i zaatakowanie tych <CENZ>, by przywrócili mozliwość ustawiania kolorów wg własnego uznania - tak jak to było w operze 9x. Pojedyncze maile i posty na forach dyskusyjnych nie dadzą nic - ich trzeba zaatakować zbiorowo, bo wydaje mi się, ze doszli do wniosku, ze przewyższają nas inteligencją i lepiej od nas samych wiedzą, co dla nas jest lepsze. Ja bardzo nie lubię, gdy ktoś mi usiłuje mówić, co jest dla mnie dobre, stąd mój post. trzeba napisać petycję po angielsku, i może to coś da. Ja nie jestem aż tak biegły w angielskim, mogę ewentualnie przełożyć to na niemiecki. Kto jeszcze chce się do mnie dołączyć? Oto treść petycji:

My, użytkownicy Opery, nalegamy, aby Opera Software przywróciła możliwość dowolnego ustawiania schematu kolorów w wersji 10x. Obecne, sztywne ustawienie powoduje, że używanie Opery 10x przy innym niż standardowe, ustawieniu kolorów systemowych, staje się bardzo utrudnione. Ustawienie na sztywno czarnego koloru czcionki przegladarki powoduje, że tekst na panelach, lista przeczytanych maili oraz tekst w samych mailach jest zuopełnie nieczytelny, jeżeli kolor tła jest ciemny. Prosimy o zniesienie blokady możliwości ustawiania koloru czcionki, aby każdy użytkownik mógł rzeczywiście dostosowywać Operę do swoich potrzeb. Nie próbujcie za nas decydować, co jest dla nas lepsze! Nie chcecie chyba, by użytkownicy zaczęli masowo rezygnować z Waszej przeglądarki tylko dlatego, ze komuś wpadł do głowy tak nierozsądny pomysł, by pozbawić użytkownika możliwości swobodnego konfigurowania przeglądarki. Wierzymy, że nasze argumenty zostaną przez Was przyjęte, a blokada zostanie zniesiona tak szybko, jak to tylko możliwe
Pozdrawiamy
Użytkownicy Opery.


Oczywiście, to mój projekt, nie twierdzę, że ten tekst jest najlepszy. Zapraszam do dyskusji i do działania, bo takiej sytuacji tolerować nie można.

Czy chcesz, by Opera miała dalej zablokowaną możliwość zmiany koloru czcionki ?

Option Results Votes
NIE result bar - $percentage % 100% 9
TAK result bar - $percentage % 0% 0
Total number of votes: 9

Barthezdeleted napisał(a):

troll

Originally posted by OSH:

OperaTeam zaczyna się bawić w Micro$oft i próbuje myśeć za nas

Originally posted by OSH:

zaatakowanie tych głąbów

Originally posted by OSH:

doszli do wniosku, ze przewyższają nas inteligencją


2. Zakaz ataków personalnych i kłamstw. Krytykuj poglądy, a nie ich autorów.
http://my.opera.com/polski/about/P.S
Głosowałem na nie smile

JaDo napisał(a):

Nie głosuję, bo nie ma trzecji opcji nie wiem/jest mi obojętne.

9.27 Rulezzzzzzzzzz bigsmile

OSH napisał(a):

Barthez, ok, "głąbów" wykreśliłem. Zwróć uwagę, że napisałem

Originally posted by OSH:

bo wydaje mi się, ze doszli do wniosku, ze przewyższają nas inteligencją i lepiej od nas samych wiedzą, co dla nas jest lepsze.Zwrot "wydaje mi się" jest tu kluczowy, bo nie napisałem, że tak JEST.

To jest moja inicjatywa, i bardzo Cię prosze, nie uważaj mnie za trolla. Pisałem w tej sprawie na oficjalnym blogu Opery, wysłałem wiadomość do jednego z twórców - nic. Zero reakcji.A jednocześnie - co chwila pojawiają się posty użytkowników wkurzonych tym, że zablokowano możliwość zmiany koloru czcionki, co skutecznie utrudnia używanie tej przeglądarki. Ja już od nowa siedzę na 9.64, bo to co zrobiono na 10 jest nie do zaakceptowania. Napisałem też:

Originally posted by OSH:

Kto jeszcze chce się do mnie dołączyć?Więc wyraźnie chyba tu piszę, żeby się wypowiadali zainteresowani. Zwórć uwagę ile mam postów - ja na tym forum odzywam się BARDZO rzadko, wieć nazywanie mnie trollem (czy używanie ikonki "DONT FEED" - na jedno wychodzi) jest lekko przesadzone nie uważasz? Mnie nie chodzi o to, by tu było 100 postów, żeby się ludzie kłocili. Chciałem wystąpić z pewną inicjatywą, to wszystko.Tobie się może się podoba to co zrobili w operze 10, mnie nie, więc ciekawy jestem ilu osobom jeszcze się nie podoba, bo jeżel8i jest takich wiecej, to razem być może zmusimy OperaSoftware przynajmniej do zastanowienia się. Od razu powiem, że argumentacja w stylu: wróc do Opery 9x nie ma sensu - przecież chyba wszyscy chcemy, by nasza przeglądarka się rozwijała w dobrą stronę prawda? Ja użytkownikiem Opery jestem już 4 lata i dalej uważam, że lepszej przeglądarki nie ma. Ale są pewne wkurzające rzeczy w niej i warto tym zainteresować OperaSoftware. Jak myslisz, które argumenty do nich trafią łatwiej? Jednego użytkownika czy zbiorowości? Powiedziałem, żeby się wypowiadali tu tylko ci, którzy chcą tej zmiany. A reszta niech sobie odpuści. Ja tego wątku nie zamierzam bynajmniej sztucznie podbijać więc zamiast pisać "don't feed" niech się nie odzywają Ci, któzy nie są zainteresowani - jeżlei zainteresowanie moją petycję bedzie małe, to temat umrze śmiercią naturalną, to chyba logiczne, nie sądzisz?

JaDo napisał(a):

Originally posted by OSH:

Więc wyraźnie chyba tu piszę, żeby się wypowiadali zainteresowani.


Niewyraźnie.

Originally posted by OSH:

Powiedziałem, żeby się wypowiadali tu tylko ci, którzy chcą tej zmiany.


Może pomyślałeś, ale nie napisałeś tylko, poza tym widzę w ankiecie opcję dla tych, którzy nie chcą tej zmiany/powrotu. Czyli jak, można se zakropkować, ale już pogadać to nie bardzo? I dodatkowo na koniec zapraszasz do dyskusji.

http://sjp.pwn.pl/lista.php?sourceid=opera&co=dyskusja

Originally posted by OSH:

A reszta niech sobie odpuści.


Prywatne podwórko możesz sobie założyć na blogu i tam zbierać chętnych. Tutaj nie ma "jednomyślnych" prywatnych wątków, nawet na liście życzeń, na głównym forum często można zauważyć -1.

Ale grzecznie poprosić o nie wypowiadanie się nie zainteresowanych zawsze można. smile

OSH napisał(a):

Zatem grzecznie proszę, by niezainteresowani tematem więcej się tu nie wypowiadali. A do ewentualnej dyskusji zapraszam wyłącznie tych, którzy sa zainteresowani zmianami, o jakich pisałem w moim pierwszym poście. Nawiasem mówiąc, typowe jest dla polskich forów dyskusyjnych, że w przypadku takich inicjatyw najczęściej głos zabierają ci, którzy nie sa tym kompletnie zainteresowani, najczęściej tylko po to, by skrytykować, że ktoś chce zwrócić uwagę na coś raczej istotnego. Najłatwiej takiego nazwać trollem, poprosić o "niekarmienie" itp. Najlepiej jest, żeby siedzieć cicho i przyklaskiwać każdemu pomysłowi, a jak się zaczyna krytykować, to sie zaczyna juz nagonka. Zastanawia mnie ile osób jeszcze tu napisze i mnie skrytykuje, ale generalnie to już mnie nie obchodzi. Następnym postem na który odpowiem bedzie post, który dotyczy tematu. Ty JaDo tez sie odezwałeś, informując o tym, że nie głosowałeś. Pytanie retoryczne - po co? Ankieta nie jest celem samym w sobie tylko miała za zadanie także zwrócic uwagę na istotę sprawy.
Jeszcze raz proszę (grzecznie) o to, by sie wypowiadali tylko Ci, którym zależy na zmianie tego co w Operze jest moim (i nie tylko moim, bo śledząc opinie o nowej Operze nie ejstem odosobniony w narzekaniu na te sztywne ustawienia) zdaniem złe. Chodzi mi wyłącznie o to, by zebrać grupę ludzi, która wspólnie zwróci się do OperaSoftware i może to zainteresuje twórców Opery, by zaczęli uwzględniać opinie użytkowników. To, czy się takowi chętnie znajdą - zobaczymy.

Medium napisał(a):

Przemyślenia i sugestie dotyczące Opery
http://my.opera.com/community/contact/myopera/?selected=feedback

andol napisał(a):

Originally posted by OSH:

Ponieważ zaczyna mnie trafić szlag,A nie przyszło ci do głowy, że to, czym się tak ekscytujesz, może być najzwyklejszym pod słońcem błędem, jakich wiele w Operze?

Wątek przenoszę do działu „Po godzinach”.

OSH napisał(a):

Andol, a ja się z kolei mocno pomylilem, bo okazuje sie, że ten "błąd" jest już w wersji 9.64. Tyle, że tam jeszcze choć teksty na panelach sa widoczne, a nieprzeczytane maile są na liście oznaczane kolorem systemowym, a nie sztywno ustawionym czarnym. Natomiast w wersji 10 nie tylko nie poprawiono tego błędu, ale na dokładke zablokowano mozliwość zmiany koloru tekstu nawet na panelach! Dla mnie to nie tyle błąd, co świadome działanie - bo posty na ten temat pojawiają się w róznych miejscach na różnych forach dotyczących Opery. I co? Nic. Żadnej reakcji. Wiec wróciłem na 9.64 i będę obserwował rozwój wypadków. Szkoda, że moja inicjatywa nie znalazła odźwięku wśród zainteresowanych, bo na pewno są tacy, co używają podobnego do mojego ustawienia kolorów i też ich to denerwuje. Przeniesienie tego postu do działu Po godzinach wybitnie dowodzi, że Tobie też na tym specjalnie nie zależy. Bo w końcu to nie ma być trollowanie, tylko konkretna inicjatywa. Dlatego umieściłem ten post w dziale Ogólnie o Operze. No ok, sam byłem kiedyś moderatorem i wiem, że się nie zamierzasz tłuamczyć ze swojej decyzji. Coż, widocznie na polskim forum nie mam co liczyć, spróbuje na niemeickim, może tam znajdę więcej zrozumienia.

Medium napisał(a):

Originally posted by OSH:

Andol, a ja się z kolei mocno pomylilem, bo okazuje sie, że ten "błąd" jest już w wersji 9.64.


Podobnie jak kolorowanie odwiedzonych linków z poczty. Ten błąd zaczął się od Opery 9 i wciąż się ciągnie, mimo, że zgłaszałam go. Czasem doprawdy ręce opadają.

bananjp napisał(a):

Hm, dużo by pisać maja nas szeroko