Aktualizacja mailproviders.xml

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
Barthezdeleted napisał(a):

Witam,

          niedawno Telekomunikacja Polska SA wydała komunikat w którym informuje, że razem z dużymi operatorami pocztowymi z polski postanowiła przeprowadzić akcję zmniejszenia ilości rozsyłanego spamu. Dla użytkowników Neostrady oznacza to, że od 1 grudnia br. domyślnie zablokowana zostanie możliwość wysyłania poczty poprzez port 25. W związku z tym, część operatorów zmieni ustawienia domyślnych portów z których będzie można wysyłać pocztę: z portu 25 na porty 587 i/lub 465.

 Jako, że użytkowników Neostrady w Polsce jest sporo (sam jestem jednym z nich) zachodzi potrzeba zaktualizowania pliku mailproviders.xml w Operze odpowiedzialnego za domyślna konfigurację poszczególnych kont pocztowych na taką, która odpowiadała by stanowi rzeczy po 1 grudnia br.

 Najważniejsze w tym momencie wydają się polskie konta pocztowe. Nie wiem czy aktualizacja niektórych większych kont zagranicznych będzie możliwa (jeśli oczywiście provider umożliwia używanie alternatywnego do 25 portu SMTP) tak więc jest to sprawa mniejszej wagi smile

 Celem tego wątku jest zebranie w jednym miejscu informacji co do zmian jakie zajdą u polskich dostawców poczty elektronicznej, ewentualne stworzenie na tej podstawie zrębu tego jak mają wyglądać zmienione sekcje pliku mailproviders.xml i oddelegowanie jakieś wtyki w Opera ASA do przeprowadzenia całego procesu (andol ? p).

golew napisał(a):

o2.pl proponuje port 587, przy czym jeśli ktoś używa bezpiecznego połączenia na 465 nie musi zmieniać.

Proszę, pamiętajcie, że osoby mające już założone konta w Operze muszą same zmienić porty, te w pliku mailproviders.xml służą tylko nowo zakładającym te konta.