Opera 10.01 i problem z literą "ą"

w dziale Opera
MaciejDR napisał(a):

Witam, nie znalazłem nigdzie rozwiązania, więc piszę tutaj. Jest problem jak w temacie, ale chyba tylko przy pisaniu na forach (co dziwne, na tej stronie kombinacja alt+a nie wywala mnie z wtku do strony głównej, ale ą, ani a wogóle się nie pojawia). Czy jest jakieś rozwizanie tego problemu? Na razie radzę sobie piszc z wciśnietym capslock i używajc shift (małe ą), ale jest to bardzo uciżliwe.
Pozdrawiam

Medium napisał(a):

http://www.google.com/search?client=opera&rls=pl&q=problem+z+liter%C4%85+%22%C4%85%22&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8

Barthezdeleted napisał(a):

Jakiego systemu używasz?
Czy skrót alt+a działa Ci w innych programach? Internet Explorerze, Firefoxie, Notatniku etc. ?

Originally posted by MaciejDR:

na tej stronie kombinacja alt+a nie wywala mnie z wtku do strony głównej, ale ą, ani a wogóle się nie pojawia


Ten fragment wskazywałby na to, że kombinacja alt+a może być wykorzystywana przez jakąś inną aplikację w systemie jako skrót. Przejrzałem kombinacje klawiszowe wykorzystywane w operze i alt+a nie jest nigdzie wykorzystywane. Również system Windows chyba domyślnie nie wykorzystuje tej kombinacji.

Istnieje program ActiveHotkeys pokazujący jakie skróty klawiszowe są zajęte (aktywne) w systemie Windows. Programu nie trzeba instalować, wystarczy rozpakować i uruchomić plik wykonywalny.

W programie w sekcji 1 (modifiers) zaznacz wyłącznie alt, w sekcji 2 (key groups) zostaw zaznaczone tylko Alphabetical (a-z) i naciśnij Test active hotkeys. Lista wyników może być sortowana i filtrowana (np.: by pokazywała tylko aktywne skróty - opcja pod PPM): zobacz czy widnieje gdzieś tam skrót Alt+A jako aktywny. Jeśli tak to znaczy, że jakaś aplikacja której używasz zarezerwowała sobie ten skrót. Do tego jaka, będziesz musiał dojść chyba samodzielnie metodą prób i błędów (wyłączając po kolei poszczególne aplikacje).

MaciejDR napisał(a):

Dziękuję bardzo za pomoc. Już sciągam ten program