Brak adresów kanałów RSS po imporcie poczty

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
nabank napisał(a):

Witam.
Przeżyłem szok po przejściu z 9 na 10. Po instalacji wszystko było super, po restarcie systemu wszystko się wyczyściło. No, ale jakoś dałem radę dzięki forum smile. Chyba (mam nadzieję) ostatnia rzecz mi została.

Po imporcie poczty (zgubiło mi tylko kilka maili z wysłanych) automatycznie zaimportowały mi się też wiadomości z RSS (19111 smile + przeczytane) tylko, że jest problem. Wiadomości z RSS mam, ale kanałów już nie. Na chłopski rozum Plik>Importuj>importuj listę kanałów informacyjnych jednak przeszukałem całego kompa i nie mam jej ani jako .xml, ani .opml . Macie jakieś pomysły co zrobić? Błagam cry
(Wiem, że moja wina, bo nie eksportowałem tego pliku .ompl)

BTW czy są w planach katalogi dla RSS, żeby był porządek, bo mam za subskrybowanych chyba 60 i trudno się połapać?

woj-tek napisał(a):

Jaki system? Generalnie szukaj pliku accounts.ini albo w:
- \Users\%nazwa uzytkownika%\AppData\Local\Opera\Opera\mail\ (vista i nowsze)
albo
- \Documents and Data\%nazwa uzytkownika%\Local settings\Opera\Opera\mail (2000/xp, pisane z pamięci)

BTW czy są w planach katalogi dla RSS, żeby był porządek, bo mam za subskrybowanych chyba 60 i trudno się połapać?


Nie wydaje mi się, z tego też powodu przerzuciłem się na google readera niestety sad

nabank napisał(a):

System XP, foldery wiadomo przeglądałem. Jeśli chodzi o accounts.ini to tam są ustawienia poczty i poczta mi śmiga. Jedynie nie mam adresów kanałów RSS. Mam folder newsfeed, są tam jakieś pliki o nazwach typu feed_1200000000, ale listy nigdzie nie mam.

Medium napisał(a):

Czy masz jeszcze stary katalog z pocztą w lokalizacji typowej dla Opery 9, czyli
C:\Documents and Settings\użytkownik\Dane aplikacji\Opera\Opera\mail ?
W nim znajdziesz podkatalog newsfeed. Może wystarczy Operze podłożyć ten katalog? Nie próbowałam.
(Nie wiem, czy przy instalacji poprzez aktualizację wersji 9 na 10 Opery katalog ten pozostaje w tej lokalizacji, bo ja instaluje kolejne wersje Opery równolegle.)

Originally posted by nabank:

Wiadomości z RSS mam, ale kanałów już nie. Na chłopski rozum Plik>Importuj>importuj listę kanałów informacyjnych jednak przeszukałem całego kompa i nie mam jej ani jako .xml, ani .opml .


Import możliwy jest po wcześniejszym wyeksportowaniu listy kanałów do pliku OPML. Tak więc należało to zrobić przed aktualizacją Opery.

woj-tek napisał(a):

Przepraszam, pomyliło mi się trochę. Lista kanałów jest w index.ini (niemniej 'odrobinkę' wymieszana jest z najróżniejszymi innymi rzeczami, ale zawsze do odzyskania)

nabank napisał(a):

Podmieniłem te katalogi też i jeszcze dałem do nowego katalogu webfeeds, który w 10 jest poza katalogiem mail w Opera. Niezłego piwa sobie naważyłem sad

nabank napisał(a):

Faktycznie jest w index.ini smile
Ręczna robota. Wyciągnąłem te adresy z pliku. Testowo zrobiłem .opml z kilkoma, jednak to sporo grzebania więc dodam ręcznie te feed'y.
Niezależnie czy ręcznie czy przez .ompl nie łączy mi starych zaimportowanych wiadomości z dodanymi kanałami. Tak czy siak lepsze to niż nic smile

Wielkie dzięki za szybką pomoc.
Pozdrawiam.