poczta w Op. 10

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
celog napisał(a):

do tej pory miałem o Operze jak najlepsze zdanie, ale to co mi zrobiła dzisiaj zirytowało mnie na maxa.
Zainstalowałem parę dni temu 10 i teoretycznie wszystko było OK. Wczoraj laptop mi się wyłączył bo bateria padła i już go nie odpalałem. Dzisiaj po uruchomieniu nie miałem panelu POCZTA. Utworzyłem fikcyjne konto i nagle się wszystko pojawiło tak jak było wcześniej, więc chciałem wywalić fikcyjne konto. Podczas kasowania co prawda pojawił się komunikat że wszystkie wiadomości do tego konta będą skasowane, ale nie przypuszczałem że mądra opera wywali mi całą pocztę.

Czy jest jakaś możliwość przywrócenia maili?

fua1 napisał(a):

spróbuj odzyskać dane za pomocą programu GetDataBack, być może uszkodził się system plików (jak wspomniałeś padł Ci laptop bo zabrakło baterii, więc system nie został poprawnie zamknięty)

oriman napisał(a):

Mam podobne odczucia: baterię w laptopie mam zupełnie padniętą, więc nieprzewidziane wyłączenia laptopa zdarzają mi się od dłuższego czasu. Jednak poprzednie wersje Opery były na to niewzruszone, a wersja 10 juz drugi raz straciła pocztę. Przywracanie jej wg mnie nie działą tak jak powinno-ja w każdym razie nie doszedłem do tego i poki co jestem na skraju decyzji o rezygnacji z korzystania z klienta poczty w Operze.

lemari napisał(a):

Originally posted by oriman:

baterię w laptopie mam zupełnie padniętą, więc nieprzewidziane wyłączenia laptopa zdarzają mi się od dłuższego czasu.


W opcjach zasilania włącz sobie alarm o niskim/krytycznym poziomie energii baterii.

celog napisał(a):

dzięki za rady ale dalej poczty nie mam.
Prze moment myślałem że zadziała "punkt przywracania" systemu, ale niestety

bradiaga napisał(a):

Oprea z nieznanych mi powodów lubi tracić kontakt z swoim katalogiem mail i z ustawieniami kont. Spowodowane jest to IMO "niedostrzeganiem" pliku opera6.ini. Spróbuj wywołać Operę tak:
"d:\Program Files\Opera\Opera.exe" /settings "C:\Documents and Settings\user\Dane aplikacji\Opera\Opera\profile\opera6.ini"
Oczywiście, popraw sobie ścieżki na takie jakie są w twoim kompie. Jak Opera otworzy się z kompletną pocztą, to masz rozwiązanie (ale częściowe). Po prostu do skrótów dołaczysz sobie scieżkę do opera6.ini.
Ale jak Opera dalej się będzie otwierać bez mail, to nie znam powodu ni recepty. Możeszj jedynie zajrzeć do katalogu mail i ręcznie poszukać niezbędnych maili.

Jacek

golew napisał(a):

Originally posted by bradiaga:

Spowodowane jest to IMO "niedostrzeganiem" pliku opera6.ini.


Bo 10 woli czytać operaprefs.ini. Dlatego lepiej jest mimo wszystko instalować ją od nowa i ewentualnie poustawiać potrzebne dane w opera:config lub pogrzebać ręcznie w tym pliku.