Czy ta przegladarka...

w dziale Opera
withme napisał(a):

... będzie kiedyś wspierała dodatki takie jak firefoxie albo chrome? Czy jest jakieś oficjalne stanowisko twórców w tej sprawie? Czytałem gdzieś, że nie chcą wprowadzić rozszerzeń bo wg. nich tak jest bezpieczniej. W Chrome i FF jakoś nikt na bezpieczeństwo nie narzeka więc kompletnie nie rozumiem tych (mam nadzieję) bzdur. Myślałem, że Opera 10 przyniesie jakieś znaczące zmiany (DODATKI) a tu poza wyglądem praktycznie nic się nie zmieniło, unite - nikomu nie potrzebny bajer ze względu na to, że Opery prawie nikt nie używa właśnie ze względu na brak dodatków, turbo - przydaje się może 2% osób. Używam Opery od ~2000 roku ostatnio coraz częściej zaczynam myśleć o zmianie przeglądarki na taką, która jest bardziej przyjazna użytkownikowi.

stivo85 napisał(a):

Chcesz mieć dodatki - używasz FF czy Chrome/Iron.. Chcesz szybko i bezpiecznie korzystać z internetu - wybierasz Operę. Nikt Ci nie broni zmienić.
Tylko, że w porównaniu do Opery FF ma dużo więcej dziur..

Osobiście brak dodatków mi nie przeszkadza, bo przynajmniej Opera nie jest kobyła do wszystkiego, otwiera się i działa dużo szybciej. A ma wszystko co trzeba do wygodnego surfowania. Czego chcieć więcej?

bananjp napisał(a):

Opery prawie nikt nie używa właśnie ze względu na brak dodatków


He he, a na co Ci te wszystkie dodatki żeby spowalniały dodatkowo Opere ?
A co do szybkości to chociaż używam prawie wyłącznie Opery to jednak do Chrome nikt się jeszcze nie zbliżył z szybkością.

meteor333 napisał(a):

Od 10.10 jest Unite i w tym przypadku nowe rozszerzenia serwerowe można tworzyć. Poza tym są Widżety, których ja np. nie używam, ale w tej kwestii Opera 10.20 być może przyniesie jakieś usprawnienia sądząc po kierunku prac:

http://www.tcmagazine.com/comments.php?shownews=31149&catid=3